eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Historia komunikacji miejskiej w Ostrołęce w pigułce. Z niezwykłymi zdjęciami

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
REKLAMA

Na popularnym profilu "Historia Transportu Publicznego" w mediach społecznościowych ukazało się ciekawe opracowanie dotyczące historii komunikacji miejskiej w Ostrołęce. Szczególnie warto zwrócić uwagę na niezwykłe zdjęcia.

- Początki komunikacji miejskiej w Ostrołęce datuje się na rok 1976. Wówczas w strukturach Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej powstała jednostka organizacyjna odpowiedzialna za tą gałąź transportu w mieście. Pierwszą bazą dla autobusów Autosan H9-35, dostarczonych z fabryki w Sanoku w ilości 6 sztuk, był teren przy ulicy Berka Joselewicza w najbliższym otoczeniu centrum administracyjnego ówczesnego województwa ostrołęckiego. Zapleczem technicznym były cztery kanały przeglądowe, stacja paliw oraz magazyn części zamiennych. Dla sześciu pojazdów niewiele więcej było wówczas potrzeba  - czytamy w opracowaniu.

Z wpisu dowiemy się też o szczegółach wprowadzania legendarnych pojazdów marki Jelcz do ostrołęckiego taboru, do tego już czasy najnowsze, czyli znaczący skok technologiczny. Autor - Aleksander Koch - zadał sobie wiele trudu, by opisać historię komunikacji publicznej w Ostrołęce, więc odsyłamy do jego opracowania, które znaleźć można poniżej. Z niezwykle ciekawymi zdjęciami!

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×