eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Historia Misia Wojtka" w Ostrołęce. Edukacyjny spektakl IPN w Muzeum Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2522
fot. MŻWfot. MŻW
REKLAMA
zdjecie 2522
Posłuchaj

Dziś w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbyło się wydarzenie skierowane do najmłodszych mieszkańców regionu. Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował spektakl edukacyjny "Historia Misia Wojtka", przybliżający losy słynnego niedźwiedzia z armii generała Władysława Andersa.

Wydarzenie zgromadziło na widowni przedszkolaków oraz uczniów z ostrołęckich szkół. Celem wizyty Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) w ostrołęckiej placówce była realizacja projektu edukacyjnego, który popularyzuje polską historię w formie przystępnej dla młodego odbiorcy.

Głównym punktem programu był spektakl opowiadający autentyczną historię niedźwiedzia Wojtka. Zwierzę to zostało adoptowane przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Przedstawienie ukazało szlak bojowy "wojaka" Wojtka, kładąc szczególny nacisk na jego udział w bitwie o Monte Cassino, gdzie według przekazów pomagał on nosić skrzynie z amunicją.

Inicjatywa IPN w Ostrołęce połączyła edukację historyczną z elementami teatru. Organizatorzy zadbali również o materialną pamiątkę z tego wydarzenia. Po zakończeniu spektaklu przedstawiciele Instytutu wręczyli zgromadzonym dzieciom upominki. Każdy młody widz otrzymał pluszowego misia, nawiązującego do tytułowego bohatera przedstawienia.

Źródło: eOstrołęka.pl/Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×