eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Historia statku "Ostrołęka" na wykładzie OUTW

REKLAMA
zdjecie 9324
zdjecie 9324
fot. Ostrołęcki Uniwersytet Trzeciego Wiekufot. Ostrołęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku
REKLAMA
zdjecie 9324
Posłuchaj

Niezwykła opowieść o statku handlowym "Ostrołęka" stała się tematem wykładu w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ostrołęce. 29 stycznia słuchacze mieli okazję poznać fascynującą historię jednostki, która w swojej służbie przewoziła hiszpańskie cytryny i inne towary.

Wykład poprowadzili Anita Michałek i Stanisław Orłowski, którzy wraz z Fundacją Splot Pamięci byli organizatorami wystawy poświęconej statkowi. Podczas spotkania zaprezentowano unikalny materiał filmowy z udziałem matki chrzestnej statku, Genowefy Mielnickiej, mieszkanki Wojciechowic.

W nagraniu podzieliła się ona wspomnieniami dotyczącymi powstania jednostki, ceremonii nadania imienia oraz jej późniejszych losów. To właśnie dzięki takim świadkom historii możliwe jest zachowanie pamięci o mniej znanych, ale istotnych kartach z dziejów miasta.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy UTW, którzy mieli okazję poznać kolejny fascynujący rozdział historii- to doskonały przykład, jak ważne jest dokumentowanie i przekazywanie lokalnej historii kolejnym pokoleniom, szczególnie tej mniej znanej.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15  16
dk17  18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
×