2021-08-31T09:35:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Historia tego chłopca chwyta za serce. Pomóżmy Alankowi wrócić do zdrowia

REKLAMA
zdjecie 7526
zdjecie 7526
REKLAMA
3
0

Wciąż można wesprzeć zbiórkę na rzecz małego Alana, który zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Warto zainteresować się losem tego chłopca. "Bardzo liczymy na Waszą pomoc, pomóżcie nam uratować tego malucha - jest tego wart" - piszą bliscy dziecka, prosząc o wsparcie.

- Alan urodził się z wadą podniebienia - z rozszczepem wargi i podniebienia oraz z wadą serduszka (niedomykalność zastawek i poszerzenie pnia płucnego). Alan był operowany tuż po narodzinach. Operacja przebiegła pomyślnie, lecz skutki uboczne zaczęły być widoczne dopiero po pewnym czasie - czytamy w opisie zbiórki na zrzutka.pl.

Alanek ma zdeformowany nosek (prawa dziurka jest całkowicie niedrożna przez zrosty pooperacyjne, nosek jest krzywy, wychylony w prawą stronę). Pod noskiem jest tez szepczącą blizna aż do górnej wargi (która, tak samo jak nosek, jest zdeformowana i uniesiona ku górze). Przez powyższe Alanek nie rozwija prawidłowo mowy. Mówi jedynie kilka podstawowych słów (mniam -na jedzenie, siusiu). Alanek ma tez niedosłuch średniego stopnia - nie mamy pewności co do tego, czy nas w ogóle potrafi zrozumieć. Wada serca chłopca - poszerzenie pnia płucnego skutkuje w złośliwym nadciśnieniu płucnym - jest to bardzo groźny stan kardiologiczny.

Bliscy Alanka mają nadzieję, że dzięki wsparciu ludzi dobrej woli uda się przezwyciężyć trudne chwile:

- Jest promień nadziei - chirurdzy dziecięcy z Niemiec chcą zoperować Alanka w szpitalu dzieciecym w Niemczech - reoperować bliznę i przetokę po operacji oraz zabieg na serduszko i pień płucny. Alanek bardzo się meczy, bardzo często sinieje. Nie wiemy ile czasu jeszcze jego płuca i serduszko wytrzymają. Do 10 sierpnia trzeba zapłacić połowę kwoty zbiórki (70 tysięcy złotych) jako zaliczkę na poczet operacji, która ma się odbyć jeszcze w tym samym miesiacu. Bardzo liczymy na Waszą pomoc, pomóżcie nam uratować tego malucha - jest tego wart - proszą, dodając:

Rokowania nadciśnienia płucnego są bardzo niekorzystne. Musimy zatem działać szybko. Wierzymy w dobroć ludzi, z Wami możemy odmienić życie chłopca.

Zrzutkę można wesprzeć poniżej:

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×