eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Hope4Kids. Uczniowie przypominają o prawach dzieci

REKLAMA
zdjecie 4508
zdjecie 4508
fot. FB/Hope4Kidsfot. FB/Hope4Kids
REKLAMA
zdjecie 4508
Posłuchaj

W ramach ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych "Zwolnieni z teorii" powstała nowa inicjatywa, która stawia sobie za cel walkę o lepszą przyszłość najmłodszych członków społeczeństwa. Projekt Hope4Kids, realizowany przez ośmioosobową grupę uczniów I LO w Ostrołęce, koncentruje się na zwiększaniu świadomości dotyczącej praw dzieci oraz ich znaczenia dla przyszłości całego społeczeństwa.

"Mamy na celu promowanie praw dziecka poprzez memy i posty informacyjne" - mówią twórcy projektu. Inicjatywa podkreśla, że każde dziecko ma niezbywalne prawo do edukacji, bezpieczeństwa, szacunku i miłości.

Ważnym elementem działalności grupy jest informowanie o tym, gdzie można zgłaszać przypadki naruszenia praw dziecka. Poprzez aktywność w mediach społecznościowych, zespół Hope4Kids regularnie publikuje treści edukacyjne, przypominając, że każde dziecko powinno być chronione przed przemocą i zaniedbaniem.

Za projektem stoją: Marysia, Michał, Daria, Sofija, Maja, Kornelia, Emilia i Lena - młodzi ludzie, którzy jak sami mówią, są "pełni pasji i zaangażowania" oraz "wierzą w to, że możemy wspólnie tworzyć lepszy świat".

Inicjatywa Hope4Kids to nie tylko zapisane zasady, ale realne działania mające na celu ochronę wartości istotnych dla harmonijnego rozwoju dzieci. Poprzez edukację, wsparcie i wspólną walkę o lepsze jutro, zespół dąży do stworzenia środowiska, w którym prawa wszystkich dzieci będą respektowane.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×