eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Hotel pielęgniarek" oficjalnie przekazany Spółdzielni Socjalnej "Samodzielność, Praca, Aktywność" [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4610
REKLAMA

W Centrum Integracji Społecznej „Samodzielność, Praca, Aktywność” odbyło się dziś spotkanie integracyjne pod hasłem "Razem możemy więcej". Spotkanie było okazją do oficjalnego przekazania budynku po "hotelu pielęgniarek "Spółdzielni Socjalnej "Samodzielność, Praca, Aktywność".

Dziś do Ostrołęki przyjechała wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, która wraz z dyrektorem ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Mariuszem Popielarzem przekazała na ręce prezesa spółdzielni socjalnej „Samodzielność, Praca, Aktywność” Marka Olszewskiego umowę nieodpłatnego użyczenia budynku po "hotelu pielęgniarek". Spółdzielnia planuje stworzyć w nim mieszkania dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Chciałbym podziękować pani marszałek za zaangażowanie i chęć pomocy w realizacji tego pomysłu.

- mówił odbierając umowę na budynek prezes spółdzielni Marek Olszewski.

zdjecie

Projekt mieszkań treningowych polega na tym, że osoby niepełnosprawne mieszkają w grupie, mają wsparcie trenera samodzielności, który przebywa z tymi osobami 24 godziny na dobę i wspomaga ich i pokazuje jak samodzielnie wykonywać czynności dnia codziennego, jak właściwie gospodarować własnym czasem. Kolejnym etapem jest mniejsze wspomaganie, gdzie te osoby mieszkają już w mniejszych grupach, mniejszy jest też zakres wspomagania trenera samodzielności.

Wkrótce ruszą prace projektowe, po ich zakończeniu poznamy dokładna ilość możliwych do utworzenia mieszkań treningowych, wspomaganych i chronionych w przekazanym spółdzielni budynku.

zdjecie

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×