Hubertus i gonitwa za lisem w Mustangu [ZDJĘCIA]
fot. 10 Pułk Ułanów Litewskich (10PUL)Do udziału w Hubertusie – tradycyjnej gonitwie za lisem, przystąpiła młodzież z kubów jeździeckich. Rudego „chytrusa” schwytała Julia Golon na najmniejszym i jak się okazało najzwinniejszym koniku - Sindi. Zwyciężczyni „małej” gonitwy nagrodę wręczyli wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak oraz radny gminy Rzekuń Rafał Kaczmarczyk.
Podczas zawodów dorośli mogli wykazać się sprawnością w pokazach kawaleryjskich i woltyżerki. Udział w nich wzięli jeźdźcy ze Stajni Mustang i z zaprzyjaźnionych ze stajnią pułków - Szwadron Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich oraz Stowarzyszenie Miłośników miasta Radzymin i Bitwy Warszawskiej 1920 roku w barwach 201 Ochotniczego Pułku Szwoleżerów.
Licznie zgromadzona publiczność była zachwycona pokazami i zaprezentowaną zwinnością kawalerzystów. Po pokazach jeździeckich nadszedł czas na pokazy strażackie, w których sprawnością mogli wykazać się strażacy z OSP Dzbenin. Na zakończenie wszyscy uczestnicy i osoby zaprzyjaźnione ze stajnią udały się na wspólne biesiadowanie.



Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zobacz również
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
| 29 | 30 | 1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
1 | 2 |




![Hubertus 2019 – w pogoni za lisem [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/m/hubertus_2019.jpg)
1
6
13
20