eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

I Kurpiowski Jarmark Bożonarodzeniowy rozgrzewa Ostrołękę. Przedszkolaki śpiewają kolędy i pastorałki [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W zimowej atmosferze trwa w Ostrołęce I Kurpiowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki serwując mieszkańcom piękne kolędy i pastorałki.

I Kurpiowski Jarmarki Bożonarodzeniowy trwa w Ostrołęce od 6 do 10 grudnia. Specjalnie na ten cel wokół ratusza powstało świąteczne miasteczko ze sceną, chatką Mikołaja oraz straganami, na których można kupić rękodzieło artystyczne, ozdoby choinkowe, stroiki oraz pyszne potrawy wigilijne.

Dziś, drugiego dnia Jarmarku scenę opanowały przedszkolaki. Dzieci ze wszystkich miejskich placówek zaprezentowały mieszkańcom piękne kolędy i pastorałki. Każda z grup występujących na scenie otrzymała upominek ufundowany przez prezydenta miasta.

Wiele dzieje się też wokół jarmarcznego miasteczka. W Galerii Ostrołęka oraz w miejskiej bibliotece odbywają się warsztaty tematyczne. Na zajęcia zaprasza również Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Wydarzenie cieszy się wśród mieszkańców sporym zainteresowaniem. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. Jarmark dopiero się rozkręca, wiele atrakcji dopiero przed nami. Szczegółowy program wydarzenia znaleźć można w naszym artykule:

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×