zdjecie 473
2013-06-07T14:39:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

I Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Las – bliżej nas” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Rzekuń zmagali się w piątek, 7 czerwca w I Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Rzekuniu.

Tematyka konkursu obejmowała wiedzę o lesie, zwierzętach i roślinach w nim występujących, ochronie lasów oraz zagadnień związanych z leśnym savoir-vivre. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas I, II i III szkół podstawowych działających na terenie gminy Rzekuń.

Konkurs odbył się przy współudziale szkolnego koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu, które realizuje w placówce m.in. takie akcje jak: „Ratujemy kasztanowce”, „Święto drzewa”, „Dokarmianie zwierząt zimą”.

Komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła po trzy osoby z każdej z kategorii. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Ostrołęka, Radę Rodziców SP w Rzekuniu oraz radną Małgorzatę Żebrowską. Drobne upominki otrzymali także wszyscy uczestnicy konkursu.

W kategorii klas I nagrodzeni zostali:
I miejsce: Kamila Laskowska z SP w Rzekuniu
II miejsce ex aequo: Bartosz Jakacki z SP w Laskowcu i Szymon Ciborowski z SP w Rzekuniu

W kategorii klas II nagrodzeni zostali:
I miejsce: Laura Szatanek z SP w Rzekuniu
II miejsce: Michał Bloch z SP w Ołdakach
III miejsce: Sebastian Zięba z SP w Borawem

W kategorii klas III nagrodzeni zostali:
I miejsce: Aleksandra Lubecka z SP w Rzekuniu
II miejsce: Karolina Gudelska z SP w Rzekuniu
III miejsce: Albert Maliszewski z SP w Borawem

Konkursowe zmagania uświetnił spektakl „Wiosna w lesie” przygotowany przez uczniów klas Ia, Ib oraz IVa z SP w Rzekuniu, spektakl taneczny klas I, II i III oraz wystawa plakatów i zdjęć z „Leśnych patroli rodzinnych” klasy Ia z SP w Rzekuniu.

Konkurs, który odbył się pod patronatem Nadleśnictwa Ostrołęka przygotowali nauczyciele z SP w Rzekuniu: E. Modzelewska, M. Napiórkowska, A. Załęska, M. Żebrowska, A. Czartoryska i E. Borkowska.  Dekoracje przygotowały E. Modzelewska, E. Borkowska i M. Napiórkowska. Koordynatorem i pomysłodawcą konkursu była Ewa Borkowska.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×