2014-04-01T00:04:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

I Ostrołęckie Halowe Mistrzostwa Wędkarskie [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. PZW Narew koło nr 38

Blisko dwudziestoosobowa grupa zapalonych wędkarzy z koła nr 38 PZW Narew wzięła udział w I Ostrołęckich Halowych Mistrzostwach Wędkarskich. Zawody o puchar ufundowany przez prezydenta Ostrołęki odbyły się w Parku Wodnym „Aquarium”.

Po dwóch latach starań zdobywania pozwoleń oraz przekonywania administratora ostrołęckiego Parku Wodnego „AQUARIUM” pomysł udało się zrealizować. W trakcie dwugodzinnych zmagań udział wzięło około 20 uczestników.

- Cieszę się, że mogliśmy zorganizować kolejne zawody, tym razem dla wędkarzy. Udana, pierwsza edycja halowych mistrzostw wędkarskich sprawiła, że już, wspólnie z kołem PZW Narew myślimy o wydzieleniu dni w tygodniu, kiedy to zawodnicy będą mogli przychodzić i trenować na naszym obiekcie. Wspólnie liczymy na to, że kolejne zawody przyciągną jeszcze większą rzeszę zawodników – powiedział nam Mariusz Mierzejewski, dyrektor Parku Wodnego Aquarium.

I Ostrołęckie Halowe Mistrzostwa Wędkarskie objął honorowym patronatem prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski, który był także fundatorem nagród dla zwycięzców.

- Planując budowę aquaparku zakładaliśmy, że będzie to obiekt służący wszystkim mieszkańcom miasta. Cieszy fakt, że oprócz codziennej rekreacyjnej i sportowej funkcji obiektu mogliśmy dziś zainaugurować zupełnie nową i jak się okazuje bardzo oczekiwaną przez amatorów wędkarstwa działalność ostrołęckiego aquaparku – mówił prezydent Kotowski.

Na kilka godzin przed zawodami basen zarybiono pochodzącymi z Ośrodka Zarybieniowego w Żabienicu karpiami. Była to specjalna odmiana zmodyfikowanych genetycznie ryb odpornych na ciężkie warunki w tym także na chlor.

- Mam nadzieję, że taką formą wędkowania w basenie zachęcimy innych „karpiarzy” i kolejne edycje zawodów nabiorą znacznie szerszej rangi – powiedział nam Andrzej Raszkiewicz, prezes Koła nr 38 PZW Narew, pełniący jednocześnie funkcję sędziego w zawodach.

W I Ostrołęckich Halowych Mistrzostwach Wędkarskich największą liczbę punktów a tym samym pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Janczewski. Jego wynik to 3500 punktów. Na drugim miejscu z sumą punktów 2850 uplasował się Cezary Nabiałek. Trzecie miejsce na podium przypadło Sebastianowi Białczakowi, który zdobył łącznie 1900 punktów.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom wędkarskich zmagań serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w wszelkiego rodzaju konkursach i zawodach.

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Materiał filmowy 3 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń