2013-11-17T20:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

I Powiatowy Konkurs o Powiecie Ostrołęckim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

 - Wiedza na temat swojej małej ojczyzny, miejsca, z którego się pochodzi wzbogaca człowieka. Konkurs stanowił pretekst do rozbudzenia ciekawości. Poznania dziedzictwa kulturowego, tradycji, historii. Cieszę się, że do konkursu przystąpiło tak dużo uczniów, a wy okazaliście się najlepsi - gratulował uczestnikom etapu powiatowego starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Etap powiatowy odbył się 14 listopada w Gminnym Ośrodku Kulturalno- Oświatowym w Lelisie.

W pierwszych eliminacjach (etap szkolny) wzięło udział ponad 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w terenu powiatu ostrołęckiego, o palmę pierwszeństwa walczyło pięcioro z nich. Ostatecznie jury postanowiło przyznać:

I miejsce - Mariusz Brzozowski – ZSP w Goworowie
II miejsce - Magdalena Laskowska – ZSP w Troszynie
III miejsce - Dominik Deptuła – ZSP w Myszyńcu
IV miejsce - Magdalena Piórkowska – ZSP w Baranowie
V miejsce - Iwona Przybyłek – ZSP w Baranowie

Konkurs wiedzy o powiecie zorganizowany został w ramach 15-lecia powstania samorządu powiatowego. Miał on  promować wiedzę na temat historii powiatu ostrołęckiego, istotnych wydarzeń, które rozegrały się na jego terenie oraz wybitnych ludzi związanych z powiatem.

24 października we wszystkich zespołach szkół powiatowych odbył się pierwszy- szkolny etap konkursu. Przystąpiło do niego 105 osób z ośmiu zespołów szkół w: Baranowie, Czerwinie, Goworowie, Kadzidle, Lelisie, Łysych, Myszyńcu i Troszynie.

Zadaniem uczestników było wypełnienie testu jednokrotnego wyboru (20 pytań) w ciągu 45 minut. Na etapie szkolnym wyłoniono 5 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Laureaci etapu szkolnego musieli udzielić odpowiedzi na zestaw pytań otwartych, które otrzymali w drodze losowania. Zestaw składał się z: pytań, fotografii oraz biogramu. Odpowiedź na trzy pytania punktowana była po 2 punkty za pytanie (maksymalnie można było uzyskać 6 pkt). Ocena odpowiedzi po przedstawieniu fotografii – 2 pkt, natomiast odpowiedź na biogram - 3 pkt. Maksymalnie uczestnik mógł uzyskać 11 punktów.

Starosta, wicestarosta oraz przewodniczący Rady Powiatu w Ostrołęce gratulowali także  opiekunom etapu powiatowego.

Do eliminacji powiatowych uczniów przygotowali:
Renata Orzoł z ZSP w Baranowie, Krzysztof Jachimowski z ZSP w Goworowie, Monika Kobus – Gołyś z ZSP w Myszyńcu, Edyta Kożubowska z ZSP w Troszynie.

I Konkurs Wiedzy o Powiecie Ostrołęckim został zorganizowany przy współudziale Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Ostrołęce oraz Gminą Lelis.

REKLAMA
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×