eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

I Sportowe Rajdy Konne w Szarłacie za nami [ZDJĘCIA]

zdjecie 5983

20 sierpnia w Szarłacie odbyły się I Regionalne Zawody w Sportowych Rajdach Konnych. Wzięło w nich udział ponad czterdziestu zawodników.

Zawodnicy biorący udział w rajdzie pokonywali trasy o długości od ponad 13 kilometrów do ponad 80. Przebiegały one w większości drogami polnymi i leśnymi gminy Goworowo. Rozciągały się malowniczo doliną rzeki Narew oraz leśnymi duktami Nadleśnictwa Pułtusk. Zarówno zawodnicy, sędziowie oraz goście byli pod wrażeniem zawodów. Przedstawiciele Warszawsko -Mazowieckiego Związku Jeździeckiego i Polskiego Związku Jeździeckiego zapowiadają kontynuację zawodów, a nawet planują poszerzyć je do zawodów ogólnopolskich.

Zawody były rozgrywane w kilku klasach. W klasie LL Towarzyskiej o długości 13,88 km pierwsze miejsce zajęła najmłodsza zawodniczka dziewięcioletnia Zuzanna Niegowska z Ludwinowa, która jechała na koniu Draniu. Razem z nią na podium stanął Andrzej Rokicki, który trasę pokonał na koniu o imieniu Wiek.

Kolejny dystans wynosił 34,28 km (L). Jako pierwsza pokonała go zawodniczka z Litwy Anastasija Goncarowa. Zwyciężczynią w klasie P o długości 40,13 km została Danuta Konończuk z Grodziska Mazowieckiego. Na najdłuższej trasie, która liczyła ponad osiemdziesiąt kilometrów najlepsza była Agnieszka Gutowska na koniu Safara Nejdy. Odbyła się jeszcze I trasa kategorii 1* , która wśród jeźdźców nazywana jest gwiazdką. Tu wystartowała jedna zawodniczka - reprezentantka Litwy Danguole Lastauskaite, która ukończyła ją z czasem 06:35:56.

Głównym organizatorem I Regionalnych Zawodów w Sportowych Rajdach Konnych w Szarłacie byli Agnieszka i Michał Rybaczykowie, którzy są właścicielami stajni koni sportowych „Viritim”. Wspierali ich: Starosta Ostrołęcki, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki.