eOstroleka.pl
Region,

Ibuk w Bibliotekach Publicznych w regionie

REKLAMA
zdjecie 8155
Darmowe Ibuki w bibliotekach fot. eOstrołękaDarmowe Ibuki w bibliotekach fot. eOstrołęka
REKLAMA
zdjecie 8155

Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce powołano Konsorcjum Bibliotek Publicznych z siedzibą w Ostrołęce, do którego przystąpiły Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach, Gminne Biblioteki Publiczne w Lelisie, Kadzidle, Olszewo-Borkach i w Rzekuniu.

W ramach Konsorcjum czytelnikom oferowany jest bezpłatny dostęp do 412 tytułów książek elektronicznych.

Wśród wybranych e-booków znalazły się głównie podręczniki akademickie, publikacje naukowe z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, humanistycznych, prawnych  i  medycyny. Lista e-booków znajduje się na MBP w Ostrołęce i pozostałych bibliotek Konsorcjum. Z bazy można korzystać we wszystkich bibliotekach Konsorcjum, a także z dowolnego miejsca po podaniu kodu aktywacyjnego, który można odebrać w poszczególnych bibliotekach.

Przy pierwszym wejściu należy się zarejestrować czyli utworzyć konto myIBUK podając swój adres e-mail, utworzone przez siebie hasło oraz kod aktywacyjny. Konto umożliwi korzystanie z zaawansowanych funkcji przy pracy z tekstem np. dodawanie zakładek, zaznaczanie fragmentów tekstu, wprowadzanie własnych notatek, tagowanie fragmentów, wyszukiwanie wewnątrztekstowe.

Aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Możliwy jest także dostęp z urządzeń mobilnych działających pod kontrolą systemu Android. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią Internet. Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom platformy IBUK Libra.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×