eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Ido Śwenta Źelgejnocy” - rodzinne warsztaty wielkanocne w Muzeum Kultury Kurpiowskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 7237
REKLAMA
zdjecie 7237
Posłuchaj

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odbywa się dziś impreza rodzinna pod hasłem „Ido Śwenta Źelgejnocy”. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy biorą udział w zajęciach prowadzonych przez twórców ludowych.

Program warsztatów jest zróżnicowany i każdy chętny może sprawdzić swoje umiejętności w kilku dziedzinach.

Uczestnicy zajmują się m.in.:

  • wiciem tradycyjnych palm kurpiowskich,
  • wykonywaniem pisanek metodą z Puszczy Zielonej,
  • wyplataniem koszyków z wikliny,
  • tworzeniem ozdób świątecznych. 

To okazja, by w prosty sposób zetknąć się z lokalną tradycją i własnoręcznie przygotować dekoracje na nadchodzące święta. Na miejscu działa również kiermasz, gdzie można kupić gotowe wyroby od artystów.

Warsztaty trwają do godziny 15.00.

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Materiał filmowy 3 :
Materiał filmowy 4 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×