eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

II edycja projektu "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2860
zdjecie 2860
fot. UG w Kadzidlefot. UG w Kadzidle
REKLAMA
zdjecie 2860
Posłuchaj

W Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki w Kadzidle odbyło się podsumowanie zakończonej w grudniu 2019 r. II edycji projektu ministerialnego "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki". Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski wręczył uczestniczkom Certyfikaty ukończenia warsztatów.

 
W CKK w Kadzidle w roku 2019 od marca do grudnia trwały bezpłatne warsztaty kurpiowskiego rękodzieła ludowego. W ramach projektu uczyły się dwie grupy pań: grupa zaawansowana, która kontynuowała rozpoczętą w 2018 roku naukę i grupa początkująca, która poznawała tajniki haftu i koronkarstwa.
 
Kadzidlańskie CKK już od czterech lat realizuje projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Mistrz tradycji".
 
Panie z wielkim zaangażowaniem i radością pracowały pod okiem znanej i cenionej twórczyni ludowej Krystyny Świder z Kadzidła. Warsztaty trwały 10 miesięcy (200 godzin) - były realizowane w ramach projektu pod nazwą "W kręgu kurpiowskiego haftu i koronki" z Programu Ministra "Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna, zadanie Mistrz Tradycji".
 
źródło: UG w Kadzidle

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12  13  14 dk15  16
dk17  18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
×