2018-01-30T14:30:47+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

II Karnawałowy Bal Wielu Serc w ostrołęckim DPS-ie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. DPS Ostrołęka
REKLAMA
1
0
0

W Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się II Karnawałowy Bal Wielu Serc. Hasłem przewodnim imprezy dla podopiecznych DPS-u była „Podróż po Europie”.

Imprezę rozpoczął tradycyjny polonez, na czele którego stanęlii dyrektor Grażyna Piersa wraz z przewodniczącym Rady Mieszkańców Krzysztofem Pruszko.

- Nasi mieszkańcy podczas balu mają okazje dowartościować się, pokazać, zaprezentować, a co najważniejsze, przekonać się, że to co robią, spotyka się z dużym zainteresowaniem innych – mówiła Grażyna Piersa  –  myślę, że my wszyscy jako mieszkańcy i pracownicy osiągamy wiele i czujemy że nasza codzienna praca przynosi efekty – dodała dyrektor Piersa.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część konkursowa, podczas której mieszkańcy mieli za zadanie zaprezentować m. in. kulturę, sztukę i tradycję danego kraju. Mogliśmy „przenieść się” na chwilę do Grecji, Rosji, Włoch i Francji. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i włożonej pracy pracowników terapii, zespołów mieszkalnych oraz pracowników socjalnych, zaprezentowano bardzo wysoki poziom artystyczny.

Aby Karnawałowy Bal Wielu Serc był niezapominanym przeżyciem dla mieszkańców, niektórzy pracownicy DPS poświęcali swój prywatny czas na próby, z własnych szaf przywozili odzież, która posłużyła za kostiumy do występów artystycznych oraz przedmioty do dekoracji scenicznych.    Począwszy od pomysłu na sposób prezentacji, poprzez strój, potrawy oraz kulturę danego kraju, na scenie mogło zaistnieć wielu mieszkańców, co dało ogromny efekt terapeutyczny, który zaskoczył nawet pracowników z najdłuższym stażem.

W ramach zaprezentowanych inscenizacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych konkurencjach tj:

    • Prezentacja kultury danego kraju poprzez śpiew taniec i poezje –  Zespół Mieszkalny „A” - GRECJA
    • Najbardziej pomysłowa prezentacja kraju "Podróż po Europie" – Zespół Mieszkalny „F” - FRANCJA
    • Przygotowanie tradycyjnych potraw danego kraju, sposób podania i walory smakowe – Zespół Mieszkalny „C” - WŁOCHY
    • Najciekawsza prezentacja stroju danego kraju – Zespół Mieszkalny „B” - ROSJA.

Podczas prezentacji scenicznych z krótkimi recitalami wystąpili:  z Grecji - „Demis Roussos”, z Francji „Edith Piaf”,  z Rosji „Ałła Pugaczowa”, Dodatkową atrakcją wieczoru był  wystrzał rakiety w kosmos, czas odpalenia odliczał Dziadek Mróz. Rakieta ruszyła a niebo rozjaśniły kolorowe rozbłyski sztucznych ogni.

Po zakończeniu części  konkursowej rozpoczęła się karnawałowa zabawa. Cała sala była wypełniona rozbawionymi mieszkańcami i pracownikami, którzy wirowali po parkiecie w rytmie największych hitów granych przez niezastąpionego "Waldiego". Nie zabrakło tradycyjnych zabaw tanecznych tj. wężyków, pociągu oraz tańców w parach. To był niezapomniany wieczór. Balony, muzyka i karnawałowe stroje, a przede wszystkim radość uczestników balu, stworzyły wyjątkowy   i niezapomniany klimat.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×