eOstroleka.pl
Ostrołęka,

II Konkurs Muzyki Barokowej

REKLAMA
zdjecie 2918
REKLAMA
zdjecie 2918
II Konkurs Muzyki Barokowej odbędzie się w poniedziałek, 20 maja, w Państwowej Szkole Muzycznej w Ostrołęce. Konkurować się będą muzycy grający na fortepianach oraz akordeonach.

- Konkurs Muzyki Barokowej dla pianistów i akordeonistów zrodził się z myślą o uczniach dla których występ na scenie nie jest sprawą łatwą. Jednym z założeń konkursowych jest popularyzowanie  tańców i utworów barokowych. Konkurs jest jednoetapowy i odbędzie się w trzech grupach. Formuła konkursu jest bardzo prosta i przystępna. Umożliwia uczestnikom wykonanie jednego utworu z epoki baroku i utworu technicznego lub wirtuozowskiego w zależności od grupy.  Szczegółowy opis możliwych pozycji do wykonania określony został  w Regulaminie dostępnym na stronie szkoły – Informuje Irena Wawrzynkowska, kierownik sekcji instrumentów klawiszowych PSM I i II stopnia w Ostrołęce

W tej edycji Konkursu wystąpią uczniowie z szkoły muzycznych z kilku ościennych województw.  Będzie to promocja dla miasta Ostrołęka oraz PSMu. Do zmagań konkursowych przystąpią uczniowie z Suwałk, Augustowa, Białegostoku, Gołdapi, Łomży i Ostrołęki.  

W przyszłości organizatorzy, planują powiększenie zasięgu konkursu o następne województwa. Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału w zdrowej rywalizacji.
Kalendarz imprez
maj 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×