eOstroleka.pl
Ostrołęka,

II wystawa zabytkowej motoryzacji i dzień otwarty w ZSZ nr 1 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Zabytkowe auta należące do absolwentów ZSZ nr 1 były jedną z głównych atrakcji dnia otwartego w najstarszej szkole zawodowej w Ostrołęce.

We wtorek, 6 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce odbył się dzień otwarty. Była to kolejna inicjatywa szkolnej społeczności skierowana do uczniów szkół podstawowych stojących przed wyborem kolejnego etapu edukacji.

Tego dnia otworzyliśmy dla gości nasze specjalistyczne pracownie, a nasi nauczyciele przeprowadzili cykl lekcji otwartych z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podczas których młodzież szkół podstawowych mogła naocznie przekonać się, jak fascynująca jest nauka zawodu w technikum i w szkole branżowej.

- mówi Cezary Pilcicki, dyrektor ZSZ nr 1.

Wyjątkową atrakcją dnia otwartego była zorganizowana po raz drugi wystawa zabytkowej motoryzacji. Na szkolnym dziedzińcu swoje odrestaurowane klasyki rodem z PRL i nie tylko prezentowali absolwenci “metalówki” oraz pasjonaci motoryzacji.

Ciekawe zajęcia praktyczne dla uczniów ZSZ nr 1 oraz wszystkich zainteresowanych poprowadzili partnerzy i przyjaciele “Metalówki”. Były to m.in.

  • zajęcia z przedstawicielami partnerskiej firmy Targor Truck z wykorzystaniem ciągnika IVECO z napędem LNG,
  • Actros Team - ruszamy do szkół - zajęcia z wykorzystaniem ciągnika siodłowego Mercedes Actros z przedstawicielami Związku Międzynarodowych Przewoźników Drogowych
  • zajęcia z ambasadorem kierunku logistyka n Wydziale Zarządzania i Dowodzenia w Akademii Sztuki Wojskowej, mjr dr inż. Małgorzatą Orłowską.

Wiele sportowych emocji i wrażeń dostarczył uczestnikom wydarzenia turniej Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej rozegrany na nowoczesnych obiektach sportowych funkcjonujących przy ZSZ nr 1. Na uczestników czekał pyszny poczęstunek - kuchnia polowa serwująca wojskową grochówkę i kiełbaski z grilla.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×