eOstroleka.pl
Ostrołęka,

III Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia” - koncert na Fortach Bema

REKLAMA
zdjecie 5741
zdjecie 5741
REKLAMA

Koncertem galowym „Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i filmowej” na Fortach Bema rozpoczną się tegoroczne „Ostrołęckie Operalia”. Będzie to trzecia już edycja festiwalu muzycznego, podczas którego zaprezentuje się blisko 150 artystów.

Od 26 sierpnia do 9 września w Ostrołęce i okolicach trwać będzie III Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia”. W tegorocznej edycji przewidziano trzy koncerty w Ostrołęce, a także w Powiecie Ostrołęckim: Lelisie, Olszewie-Borkach i Myszyńcu. Podczas sześciu koncertów organizatorzy zabiorą widzów w muzyczną podróż, a w trakcie całego festiwalu wystąpi blisko 150 artystów.

Festiwal tradycyjnie już otworzy koncert galowy na Fortach Bema: „Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i filmowej” w wykonaniu solistów: Bożeny Bujnickiej (sopran) – solistki m.in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Jakuba Milewskiego (baryton) – dyrektora artystycznego Festiwalu, a towarzyszyć im będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosławskiego, którą poprowadzi jeden z najwybitniejszych w historii polskiej muzyki dyrygentów, kompozytor muzyki do ponad 100 produkcji filmowych - Maestro Jerzy Maksymiuk. W programie znajdą się arie operowe, ale dominować będzie w tym roku polska muzyka filmowa. Koncert odbędzie się 26 sierpnia (niedziela) o godz. 19:00 (Forty Bema, ul. Warszawska 2a).

1 września zaplanowano dwa koncerty „Drogi do Niepodległej”, które odbędą się w Lelisie – Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu (godz. 17:00) i Olszewie-Borkach – budynek przeznaczony na Gminny Ośrodek Kultury (godz. 20:00). Koncert wykonają soliści: Justyna Reczeniedi (sopran) i Jakub Milewski (baryton) z towarzyszeniem Kameralnej Orkiestry Festiwalowej. Gościem specjalnym będzie znana aktorka - Teresa Lipowska, która poprowadzi narrację podczas obydwu koncertów.

7 września na scenie przy DH Kupiec o godz. 18:00 zabrzmi koncert „Con amore” – opera, operetka, musical. Podczas koncertu na scenie zobaczymy m.in. Aleksandrę Orłowską-Jabłońską (sopran), Natalię Ołów (mezzosopran), Wonhyeok Choia (tenor) i Jakuba Milewskiego (baryton), a usłyszymy m.in. „Usta milczą, dusza śpiewa…”, „Habanerę”, czy „Twoim jest serce me”. Przy fortepianie zasiądzie Natalya Gaponenko. Koncert poprowadzi prezes Polskiego Radia RDC, krytyk muzyczny – Tadeusz Deszkiewicz. Koncert transmitowany będzie przez Polskie Radio RDC.

8 września w Myszyńcu o godz. 19:00 na scenie Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu tenor – Dionizy Wincenty Płaczkowski, baryton – Jakub Milewski i bas – Michał Dembiński zaśpiewają największe hity męskiej literatury wokalnej, zarówno pochodzące z oper, operetek, jak też musicali. Koncert poprowadzi znany prezenter radiowy i telewizyjny – Ryszard Rembiszewski.

9 września o godz. 19:00 na hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia odbędzie się koncert finałowy III Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia”. Nie zobaczymy w tym roku spektaklu operowego, ponieważ organizatorzy w sposób szczególny chcieli uczcić przypadającą na ten rok 40. Rocznicę wyboru na Papieża świętego już Jana Pawła II. Po raz pierwszy w Ostrołęce zabrzmi utwór z muzyką Jakuba Milewskiego – Kantata „Totus Tuus – CałyM Twój…” z librettem Jerzego Binkowskiego napisana z okazji 20. Rocznicy wizyty Jana Pawła II na Podhalu (premiera czerwiec 2017 r. w Zakopanem). Na scenie pojawią się wybitni polscy soliści: Olga Szomańska, Edyta Krzemień, Michał Gasz i Janusz Kruciński. Towarzyszyć im będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosławskiego, a także Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej. Wszystko to pod dyrekcją kompozytora Jakuba Milewskiego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×