zdjecie 4921
zdjecie 4921
2014-06-14T11:48:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

III Mazowiecki Przystanek PaT w Ostrowi Mazowieckiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
III Mazowiecki Przystanek PaT, fot. Monika Kaiser-Maciejczak / KWP R|adom
REKLAMA

Społeczność Programu „Profilaktyka a Ty” przyjechała do Ostrowi Mazowieckiej na III Mazowiecki Regionalny Przystanek PaT z wielu miast w Polsce: Sopotu, Tczewa, Malborka, Siedlec, Długosiodła, Łomży, Wyszkowa, Ostrołęki, Płock, Malborka, Białegostoku, Sztumu, Łochowa, Wyszkowa, Pułtuska, Milanówka, Sokołowa Podlaskiego, Gostynina, Ostrowi Mazowieckiej i Warszawy.

Święto Profilaktyki na Mazowszu rozpoczęło się 13 czerwca 2014 roku uroczystą, na której zaprezentował się zespół hiphopowy ZAMENT  i Julia Wityńska, śpiewająca, że „tak smakuje PaT – lepszy jest ten świat". Wyraziła tym samym uczucia wszystkich uczestników, którzy nie mogli doczekać się kolejnego spotkania Społeczności PaT na Mazowszu.
Uczestnicy III Mazowieckiego Przystanku PaT wielkimi brawami podziękowali organizatorom, którzy zasiedli na trybunach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Władysław Krzyżanowski, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, zdecydował że bez skrupułów przekazuje klucze do bram miasta młodzieży.

- Nie wierzyłem, że Regionalny Mazowiecki Przystanek PaT w Ostrowi Mazowieckiej się uda. Dziś wiem, że moje obawy były nieuzasadnione. Dziś wiem, że nie ma nic piękniejszego od stawiania na Młodych. – powiedział Burmistrz Miasta-Gospodarza.

Zastępca Burmistrza, Danuta Janusz, życzyła wszystkich dobrej zabawy i mądrego stylu życia. - Młodzi Przyjaciele – żyjcie wolni od uzależnień! Bawcie się, cieszcie się sobą, a my będziemy cieszyć się z Wami!

Do Ostrowi Mazowieckiej przyjechał także Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, Zdzisław Biszewski, który z estrady zapytał „Dlaczego profilaktyka?” Patrząc na utalentowaną młodzież bez trudu odnalazł odpowiedź – Chcemy byście byli wspaniali. Wszelkie nałogi mogą ograniczyć Waszą doskonałość!

Do uczestników swoje słowa skierował także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji na Mazowszu, wielki Przyjaciel PaTu insp. Marek Świszcz, który niegdyś dał początek idei profilaktyki rówieśniczej w Garwolinie. Dziś z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, wspiera PaT na Mazowszu.

- Bałem się, że „piątek trzynastego” zaznaczy swoją obecność i będzie Was tu mało. Myliłem się. Dziękuję, że z Mazowsza, z Ostrowi Mazowieckiej wypłynie sygnał dla całej Polski, że warto żyć bez uzależnień.

Gośćmi Otwarcia III Mazowieckiego Przystanku PaT byli także Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej insp. Andrzej Choromański oraz licznie obecni policjanci mazowieckiego garnizonu. Na otwarcie Przystaneku przyjechali także przedstawiciele Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Kościoła katolickiego, samorządowcy, dyrektorzy szkół, pedagodzy i wychowawcy.

Potężne „DZIĘKUJEMY” zabrzmiało spod estrady z serc uczestników Przystanku do osób zaangażowanych w dzieło tworzenia tej Akcji profilaktycznej. Było ono kierowane do Koordynatorów PaT w Ostrowi Mazowieckiej – Hanny Sasinowskiej, Ewy Syrek, Lidii Runo, Krystyny Brzostek, a także do dyrektora MOSIR-u Waldemara Konarzewskiego, a także dyrektora Miejskiego Domu Kultury Jacka Kalinowskiego. To dzięki tym ludziom, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali Przystanek, Społeczność PaT z całego kraju mogła przyjechać do Ostrowi Mazowieckiej, by promować modę na życie bez uzależnień.

Po rozpoczęciu Akcji uczestnicy rozpoczęli pracę w szesnastu warsztatach. Ich pracę będzie można zaobserwować w sobotę, w trakcie PaTosfery i Gali Finałowej. Warto dodać, że III Regionalny Przystanek PaT w Ostrowi Mazowieckiej to także centralne wojewódzkie obchody Głosu Profilaktyki – przesłania kierowanych od młodych do dorosłych, by na chwilę przystanęli i zastanowili się nad fundamentalnymi wartościami i relacjami społecznymi. Szansą do tego będzie „Zryw Wolnych Serc” w sobotnie popołudnie, o godzinie 16, by wraz z całą Polską promować ideę twórczej profilaktyki rówieśniczej.

Źródło: KWP Radom / Tomasz Siniew
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
dk12  13  14  15  16 dk17 dk18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×