zdjecie 5148
zdjecie 5148
zdjecie 5148
2021-07-21T10:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Imprezowicze opanowali park na osiedlu Bursztynowe. Będą wzmożone patrole

REKLAMA
To zdjęcie wykonano w 2020 r. w parku na os. Bursztynowe. Od tego czasu niewiele się zmieniłoTo zdjęcie wykonano w 2020 r. w parku na os. Bursztynowe. Od tego czasu niewiele się zmieniło
REKLAMA
1
0
12

Park na osiedlu Bursztynowe w weekendy zamienia się w nocny klub. Głośne imprezy są tu dość regularnym zjawiskiem. Rankiem następnego dnia w parku widać efekty balang. Rada osiedla chce, by było tu spokojniej. O pomoc zwróciła się do prezydenta Ostrołęki.

Rada Osiedla Bursztynowe zwróciła się do prezydenta Ostrołęki o podjęcie działań w celu zwiększenia intensywności monitorowania parkingu przy ulicy Platynowej przez patrole policji. - Zachowanie osób w porze nocnej jest coraz bardziej uciążliwe i jest to tendencja wzrostowa - napisał przewodniczący rady osiedla Kazimierz Łoniewski, zwracając uwagę, że nawet miejsce dla niepełnosprawnych jest często zajmowane przez osoby nieuprawnione, stąd konieczność naniesienia koloru niebieskiego na to miejsce, tak by było bardziej widoczne.

Efekty tych nocnych spotkań, czasami bardzo głośnych, są widoczne rankiem następnego dnia: puszki, butelki, śmieci. Szczególnie jest to widoczne po nocach piątek-sobota, sobota-niedziela, niedziela-poniedziałek. Po tych "nocnych imprezach" park jest zaśmiecony. Większość śmieci zgromadzona jest przy przepełnionych śmietnikach.

Przewodniczący zaapelował też o uwzględnienie w programie rewitalizacji parku m.in. nowych nasadzeń drzew iglastych, usunięcie drzew stanowiących zagrożenie, rozbudowę monitoringu, wymianę koszy na śmieci oraz przegląd wszystkich elementów małej architektury w parku.

Więcej patroli Straży Miejskiej

- Straż Miejska Ostrołęki zwiększy częstotliwość patrolowania wskazanego rejonu, szczególnie w dni weekendowe. Ponadto w celu zapewnienia porządku oraz bezpieczeństwa w parku i okolicy zostały zamontowane dodatkowe kamery monitoringu miejskiego - odpowiedział na ten wniosek prezydent Łukasz Kulik.

Jeżeli chodzi o miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych, prezydent zaznaczył, że oznakowanie poziome przedmiotowego miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych (w tym tło w kolorze niebieskim) "zostanie wykonane w lipcu bieżącego roku w ramach bieżącego utrzymania oznakowania poziomego w mieście Ostrołęka".

Będzie też regulamin:

Umieszczenie nowego regulamin korzystania z parku zostało zlecone Miejskiemu Zarządu Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.

Tylko czy zmieni to nawyki i przyzwyczajenia imprezowiczów?

REKLAMA
zdjecie 5148

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×