2010-09-30T17:37:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Inauguracja kampanii profilaktycznej "Krzyże Kurpiowszczyzny" (ZDJĘCIA)

REKLAMA
REKLAMA

"Telefon wciąż dzwonił.." - to tytuł filmu promującego kampanię społeczną skierowaną do uczestników ruchu drogowego. Dzisiaj w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się inauguracja kampanii profilaktycznej "Krzyże Kurpiowszczyzny"oraz prezentacja filmu "Telefon wciąż dzwonił".


"Krzyże Kurpiowszczyzny"- jest to wspólna inicjatywa praktycznie wszystkich samorządów z powiatu ostrołęckiego.

Kampania ma na celu uzmysłowienie uczestnikom ruchu drogowego czyli zarówno pieszym jak i kierującym, że wypadek może spotkać każdego z nas.


Na inauguracji został wyemitowany film pt. "Telefon wciąż dzwonił". Film jest zlepiekiem kilku, autentycznych zdarzeń drogowych z powiatu ostrołęckiego.

- Telefon wciąż dzwonił... - tak było w rzeczywistości. Zablokowana droga, strażacy i policjanci pracowali przy tragicznym wypadku drogowym. Naszej pracy towarzyszyła tylko cisza i śpiew ptaków. Co jakiś czas ten śpiew przerywał dzwonek telefonu, który utknął gdzieś w wraku samochodu. Dzwoniła zaniepokojona żona, która czekała w domu na męża. Nie doczekała się... Usłyszała w radio informację o śmiertelnym wypadku. O wypadku w którym zginął jej mąż... - zdradził nam fabułę filmu Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce.

Przy realizacji filmu współpracował członek naszej redakcji: Dariusz Płoski.

Film "Telefon wciąż dzwonił" jest pierwszym z serii filmów profilaktycznych ostrołęckiej policji i samorządów. Kolejny będzie poświęcony wypadkom drogowym spowodowanych przez pijanych kierowców. Myślą przewodnią będzie hasło: "Nie wsiadam".

Filmy będą rozdawane przy różnych akcjach profilaktycznych policji i szkołach nauki jazdy.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×