2019-03-18T10:51:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Inauguracja „Krwawej Ligi” i zmagania sołtysów na kręgielni [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. archiwum organizatora
REKLAMA
3
0
16

W sobotę, 16 marca rozegrany został II turniej sołtysów i liderów powiatu ostrołęckiego. Przedstawiciele sołectw rywalizowali w jednej z ostrołęckich kręgielni. Turniejowi towarzyszyła konferencja oraz inauguracja „Krwawej Ligi”.

II turniej i konferencję sołtysów i liderów powiatu ostrołęckiego zorganizowały stowarzyszenia „Aktywniejsi razem” i „Projekt Radomir”. Tegoroczne zmagania sołtysów odbywały się w jednej popularnych ostrołęckich kręgielni. Koordynatorami wydarzenia byli: Tomasz Chrzanowski, sołtys Nowej Wsi Wschodniej, gm. Rzekuń i Robert Niedzwiecki, sołtys Obierwi, gm. Lelis.

Po zaciętej rywalizacji odbywającej się w duchu fair-play zwycięstwo odnieśli: Michał Śniadach i Dorota Kucińska. Poniżej klasyfikacja końcowa turnieju:

Mężczyźni:

I – Michał Śniadach
II – Bartosz Podolak
III – Wojciech Żerański

Kobiety:

I – Dorota Kucińska
II – Mirosława Poręba
III – Aneta Dzbeńska

Puchary, ufundowane przez LZS Lelis i nagrody od Starostwa Powiatowego w Ostrołęce wręczono na konferencji, która odbyła się w świetlicy w Nowej Wsi Wschodniej. Konferencja była także oficjalną inauguracją „Krwawej Ligi 2019”.

„Krwawa Liga” to promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców miejscowości wiejskich i młodzieży szkół średnich oraz uświadomienie potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem – krwią. Z ideą akcji zapoznała uczestników konferencji Ewa Lelujka z Oddziału Terenowego Nr 41 w Ostrołęce RCKiK w Warszawie

Kolejnym tematem konferencji była ekonomia społeczna. Łukasz Wachowski z Mowes zaprezentował zebranym temat „Przedsiębiorczość społeczna na trenach wiejskich”. Jedna z dodatkowych atrakcji turnieju był konkurs WORD przeprowadzony przez radnego województwa mazowieckiego Mirosława Augustyniaka. Najlepszą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wykazała się Anna Dzbeńska, sołtys wsi Ołdaki, która w nagrodę otrzymała nowy rower.

Gościem specjalnym konferencji była prezes stowarzyszenia „Sołtysi Mazowsza” Grażyna
Jałgos-Dębska, która chciała podpatrzyć nasze kurpiowskie zwyczaje.

Sołtysów na konferencji wspierali także włodarze, prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, wicestarosta powiatu ostrołęckiego Krzysztof Parzychowski, wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak i wójt gminy Lelis Stefan Prusik.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×