2015-03-30T13:32:12+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: „Kierowca karetki potrącił pieszego i odjechał z miejsca zdarzenia”

REKLAMA
zdjecie 4251
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Niepokojącą informację otrzymaliśmy telefonicznie od jednego z naszych Czytelników. Według jego relacji kierowca karetki pogotowia, która przyjechała na interwencję potrącił pieszego a następnie zostawił rannego mężczyznę na przystanku i odjechał wraz z załogą i innym poszkodowanym.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 17:30 przy ulicy Sienkiewicza w Ostrołęce.

- Zauważyłem, że kierowca karetki pogotowia cofając na przystanku potrącił przechodzącego do autobusu mężczyznę. Ten upadł, kierowca wysiadł do niego, posadził go na przystanku a następnie wsiadł do karetki i odjechał wraz z załogą i inną poszkodowaną osobą. Poturbowany, starszy pan pozostawiony został sam sobie na przystanku. Świadkowie całego zajścia wezwali na miejsce policję – poinformował nas telefonicznie nasz Czytelnik.

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

- Informacja o zdarzeniu trafiła do dyżurnego ostrołęckich policjantów w czwartek około godziny 17:30. Według wstępnych ustaleń do nieprzytomnej 15-letniej dziewczyny leżącej na przystanku przy ul. Sienkiewicza wezwana była karetka pogotowia. W trakcie udzielania nastolatce pomocy kierujący karetką chciał cofnąć. Niestety cofając uderzył tyłem pojazdu w ramię mężczyzny, który idąc krawędzią chodnika omijał osoby udzielające pomocy nastolatce. Wskutek uderzenia mężczyzna upadł na zatokę autobusową. Po zdarzeniu kierujący wysiadł i chciał udzielić pomocy, lecz mężczyzna oświadczył, że nic mu się nie stało i nie potrzebuje pomocy lekarskiej. W związku z tym nieprzytomną nastolatkę przewieziono do szpitala. Po jej przekazaniu na izbie przyjęć załoga karetki wróciła na miejsce zdarzenia. Mężczyzna uskarżał się na ból nogi i związku z tym został zabrany do szpitala. Badanie trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że zarówno kierujący, jak i potrącony mężczyzna byli trzeźwi. Na miejscu policjanci wykonali, m.in. zdjęcia, szkic, a także oględziny zarówno miejsca, jak i pojazdu. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych – poinformował nas mł. asp. Tomasz Żerański.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×