2016-08-08T13:29:16+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Interwencja czytelnika: "Ciągi ciężarówek niszczą drogi powiatowe"

REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy gmin Goworowo i Rzekuń zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o interwencję w sprawie nadmiernego ruchu pojazdów ciężarowych na drogach powiatowych. - Obawiamy się o nasze dzieci, a także o domy położone najbliżej drogi, w których po przejedzie tira trzęsą się okna - czytamy w przesłanym do nas piśmie.

Sytuacja taka ma miejsce w związku z zamknięciem starego mostu w Ostrołęce dla ruchu pojazdów ciężarowych. Kilka dni wystarczyło, by posypały się skargi mieszkańców dwóch gmin.

- Od soboty ciągi tirów, cystern i składów drzewa, myślimy, że nadmiernie przeładowanych, jadą drogą na Goworowo, niszcząc nawierzchnię drogi, jak i ścieżki rowerowej obok. Zrywają przyklejone do drogi odblaski. Ciągi samochodów uniemożliwiają normalne funkcjonowanie mieszkańców wsi położonych wzdłuż drogi, uniemożliwiają przeprowadzanie zwierząt gospodarskich. Tak chętnie użytkowana ścieżka rowerowa stała się trzecim pasem do zjeżdżania pojazdów przy wyprzedzaniu innych. Inne miasta poradziły sobie z tym, ograniczając ruch pojazdów ciężarowych, a tu Litwini i nie tylko jadą od Rożana w obwodnicę Ostrołęki. To dramat - piszą mieszkańcy w liście do naszej redakcji.

O sprawę zapytaliśmy w starostwie powiatowym w Ostrołęce. Jak się okazuje, temat ten jest już dobrze znany urzędnikom, gdyż mieszkańcy powiatu regularnie odwiedzają starostwo w tej sprawie.

- Ludzie przychodzili i interweniowali w tej sprawie - mówi Aldona Kuciej, dyrektor Wydział Promocji i Rozwoju. - Temat był poruszany na ostatnim zarządzie powiatu, przez Urząd Miasta Ostrołęki miały być też ustawione dodatkowe znaki o zmianie organizacji ruchu. Ludzie się bulwersują, gdyż nasze drogi są oblegane przez ciężarówki, ale podejmujemy już stosowne kroki w tej sprawie, tak by rozwiązać ją z korzyścią dla mieszkańców - dodaje.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń