2019-12-10T18:29:50+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Interwencja Czytelnika: Co z transmisjami z obrad rady gminy Rzekuń?

REKLAMA
REKLAMA
8
6
112

- Na żywo można było obejrzeć tylko pierwszą sesję obecnej kadencji. Kolejne pojawiały się na stronie gminy w zakładce "rada gminy" w późniejszym czasie - pisze jeden z naszych czytelników, zaniepokojony transmisjami na żywo z sesji rady gminy Rzekuń. Wątpliwości wyjaśnia wójt Bartosz Podolak.

Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy na nasz interwencyjny adres mailowy -  interwencja@eOstroleka.pl.

"Zgodnie nowelizacją Ustawy o samorządzie gminnym art.20. ust. 1b. brzmi „Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz winny sposób zwyczajowo przyjęty”. Jestem mieszkańcem gminy Rzekuń, interesuje mnie działalność lokalnych samorządów. O ile jest możliwość obejrzenia na żywo obrad sesji Rady Miasta Ostrołęka, czy też Rady Powiatu Ostrołęckiego, to w naszej gminie Rzekuń już niekoniecznie. Na żywo można było obejrzeć tylko pierwszą sesję obecnej kadencji. Kolejne pojawiały się na stronie gminy w zakładce rada gminy w późniejszym czasie. Ostatnia sesja Rady Gminy miała miejsce 14 listopada 2019 roku i do dnia dzisiejszego brak jest nagrania z obrad na stronie gminy (chyba, że jest tak ukryte, że nie potrafię znaleźć). A może w Gminie Rzekuń obowiązuje inne prawo i publikacja obrad ich nie dotyczy?" - napisał jeden z naszych czytelników.

Jego wątpliwości wyjaśniliśmy w Urzędzie Gminy. Obszernej i wyczerpującej odpowiedzi udzielił nam sam wójt. Publikujemy ją poniżej.

Odpowiada wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak:

Odpowiadając na prośbę, chciałbym poinformować, że art. 20. ust. lb. ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 506 ze zm.) mówi: „Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty." Zgodnie z tym przepisem nagrania sesji są umieszczane na stronie BIP Urzędu Gminy.

Zapis powyższy nie określa terminu wykonania tych trzech odrębnych czynności tj. transmisji, utrwalenia za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk oraz wreszcie udostępnienia w BIP i na stronie internetowej gminy obrad rady gminy a jedynie zobowiązuje do wykonania takich czynności

Jak zauważył Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych odpowiednie zaprojektowanie przez administratorów procedur postępowania w związku z transmisją i nagrywaniem, a także dalszym udostępnianiem nagrań z obrad kolegialnych organów jednostek samorządu terytorialnego powinno zapewnić ochronę tych danych na każdym etapie ich przetwarzania. Dotyczy to więc zarówno ich rejestrowania jak i udostępniania zapewniając jednocześnie prawo do informacji publicznej

Podkreślić należy, że sam obowiązek upublicznienia nagrań w BIP i na stronach internetowych nie oznacza prawa do dowolnego ujawnienia wszystkich danych osobowych, które mogą być świadomie lub bez pełnej świadomości ich ujawnienia w trakcie trwających obrad przetwarzane na posiedzeniu kolegialnych organów.

W związku z powyższym administrator (w tym wypadku Wójt Gminy Rzekuń), przed publikacją nagrania w sieci (strona BIP Urzędu Gminy w Rzekuniu) jest zobowiązany dokonać oceny niezbędności ich ujawnienia z punktu widzenia celu informacyjnego, któremu ta publikacja ma służyć.

Istnieje ugruntowane orzecznictwo sądowe mówiące, że publikacja informacji publicznej w BIP powinna wiązać się z usunięciem danych osobowych osób prywatnych lub ich zanonimizowaniem.

Transmisja „na żywo obrad sesji rady gminy", jak określa to czytelnik, nie zapewnia naszym zdaniem możliwości wyeliminowania, w istniejących warunkach technicznych Urzędu, nieuprawnionego ujawnienia danych osobowych.

Z pewnością również Państwa Czytelnik nie chciałby by jego dane osobowe, w tym szczególnie wrażliwe, zostały ujawnione podczas obrad rady gminy. Może się tak zdarzyć, nawet zupełnie nieświadomie, np. w wypowiedzi lub prezentacji jakiegoś materiału przez radnego, sołtysa, pracownika urzędu czy też publiczność obecną na posiedzeniu rady gminy.

Jedynie anonimizacja przed publikacją pozwala na wyeliminowanie takiego faktu. Jednocześnie zapewniam, że całość nagrania sesji rady gminy bez ewentualnej ingerencji w jej treść jest zachowana i archiwizowana oraz może być udostępniona odpowiednim organom w pierwotnej formie. Państwa Czytelnik, będący jak sam napisał mieszkańcem gminy Rzekuń, może swobodnie uczestniczyć jako publiczność w obradach rady gminy mając możliwość ich oglądania i słuchania „na żywo".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~mieszkaniec, 18:42 10-12-2019,   72%
Jak zwykle wie najlepiej co jest dobre dla mieszkańców. Jakoś inne samorządy z tym kłopotu nie mają tylko w Rzekuniu przez rodo nie można obrad na żywo obejrzeć. Może macie coś do ukrycia? Czego się wstydzicie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:44 10-12-2019,   77%
@~mieszkaniec Po prostu wstyd żeby ludzie musieli się upominać o coś co im się należy jak psu buda na zimę. Sesje są zamieszczane, ale tylko te wygodne. Wczorajszej też nie będzie zamieszczonej bo wójt chciał zrobić mieszkańcom prezent na święta i podatki podnieść. Radni się nareszcie sprzeciwili i musiał te swoje pomysły wycofać z porządku obrad.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:45 10-12-2019,   74%
@~mieszkaniec Czyli mamy oglądać ptaszki zamiast obrad rady gminy? To nam wójt w swych wypocinach chce uświadomić?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:46 10-12-2019,   64%
@~mieszkaniec W głowie się nie mieści co ten człowiek wyprawia. Na ten Pamptrack jeszcze powinni skargę napisać Ci rodzice co im się dzieci połamały.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:48 10-12-2019,   72%
@~mieszkaniec To prawnik odpowiadał na tę skargę? Czegoś się wcześniej nawąchał? Żeby tak zagmatwać sprawę oczywistą to trzeba być pod wpływem dobrego zioła.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:49 10-12-2019,   73%
Pani Wójcie. Proszę się brać za porządne inwestycje które obiecał Pan mieszkańcom bo zaczynam się i ja przekonywać że wszedł Pan na stołek żeby rodzinie byt poprawić.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:52 10-12-2019,   74%
@~mieszkaniec Bo te sesje to wstyd pokazywać.  Przewodnicząca pojęcia nie ma co czyta i jak prowadzić obrady. Czyta z kartki i gości też wita wybiórczo.  Dobrze że radny powiatowy mimo braku zaproszenia przybywa i głos zabiera, a mówi mądrze. Na ostatniej sesji zwrócił wójtowi uwagę że powiat do Pamptracku dołożył ale na odbiór już nikt z powiatu nie został zaproszony.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:52 10-12-2019,   70%
@~mieszkaniec A ci radni to się odzywają? Czy nadal mumie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:54 10-12-2019,   72%
@~mieszkaniec W skardze jest wyraźnie napisane że nie każdy w sesjach ma możliwość uczestniczyć,  każdy pracuje a chciał by wiedzieć jak radni pracują.  Jako wójt wybrany przez mieszkańców powinien Pan umożliwić obejrzenie obrad tak jak to robią w innych gminach.  Chyba nie ma Pan nic do ukrycia.  Rodziny ciotki- przewodniczącej i wuja sekretarza pod stół ewentualnie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:59 10-12-2019,   72%
Nie tylko podatki. Chciał mieć większy wpływ na nagrody w szkołach.  Może niech i tam kamery zamontuje i podgląda. Aż Godziny się śmiał że w butach do szkół włazi.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:09 10-12-2019,   45%
@~mieszkaniec Typowa skarga po to żeby tylko narobić złości. Sam napisał i sam sobie komentarze piesze. Wstyd panie radny
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:11 10-12-2019,   70%
Tak wygląda demokracja w wydaniu wójta.On  będzie decydował co i kiedy mieszkańcy zobaczą.Cenzura jak za PRL.A w innych samorządach można bez przeszkód oglądać.Wstyd!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:19 10-12-2019,   67%
Gdzie trzeba napisać żeby zamieścili sesję z wczoraj? Wojewoda? Sąd? Prokurator? Bo nie wiem gdzie a chce to zrobić.
odpowiedz   •   oceń :  
~ciort, 19:21 10-12-2019,   60%
@~mieszkaniec "Odpowiadając na prośbę..."  chyba na skargę panie wójcie, idź najpierw do szkoły na naukę jezyka polskiego, a później zacznij odpowiadać publicznie. Do podstawówki na naukę, a nie kontrole w głowie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:18 10-12-2019,   79%
Wojewoda w trybie nadzoru nad realizacją ustawowych obowiązków jest właściwy. I powinien szybko skrzydełka przyciąć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:21 10-12-2019,   85%
@~ciort Bardzo dziękujemy portalowi za zamieszczanie interpelacje.  Moja Ostrołęka owszem pisała ale gdy gmina rządził Godzina. Teraz skargi trafiają jak w próżnię.  To jest tzw.obiektywizm dziennikarski.
odpowiedz   •   oceń :  
~Pytanie, 21:33 10-12-2019,   75%
@~mieszkaniec Art. 61 Konstytucji RP mówi, że obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji obrazu i dżwięku.  
Art. 61 ust. 3 Konstytucji RP  mówi, że  ograniczenie  może  nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób,  i  .......
Więc pytanie:  na podstawie jakiej ustawy wójt mówi o anonimizacji    nagrań z sesji ?     Kto tę anonimizację stosuje i na jakiej podstawie?      
Odp. Działalność organów publicznych jest jawna. Sesje powinny być transmitowane na żywo i dostępne dla każdego bez żadnych poprawek.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:19 10-12-2019,   100%
@~Pytanie A jeżeli ktoś włączy telefon i puszcza nabranie np. na Facebooku na żywo to zgodnie z prawem czy nie? Bo był taki przypadek ok 2 dwa lata temu???
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:21 10-12-2019,   100%
@~Pytanie A jeżeli ktoś włączy telefon i puszcza nabranie np. na Facebooku na żywo to zgodnie z prawem czy nie? Bo był taki przypadek ok 2 dwa lata temu???
odpowiedz   •   oceń :  
~lo, 22:48 10-12-2019,   56%
Poprzednik to jednak miał klase. Nawet nie było obowiązku a on szerok ą inforkmację na stronir gminy przekazywał.
Ten oczernił poprzednika. Przypisał mu swoje cechy a teraz z ludzi robi idiotów.
Kasę w poborach rodzinie i urzedosam rozmnożonym rozdysponował a durnemu ludowi podatki w gorę
Lud durny bo miał porządnego gpspodarza i dał sie nabrać na całuski i poklepywania
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:00 11-12-2019,   88%
@~mieszkaniec Ot i mamy prawnika po uczelni w Białymstoku.  Do sądu za wysokie progi i bez aplikacji to do gminy wlazł. I teraz miejscowe własne prawo ustanawia co można pokazać mieszkańcom a czego nie.  Kolejny gwóźdź do referendum.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 18:42 10-12-2019,   79%
Klepuś bajduś baju baju panie Wójcie.  Inne gminy transmitują na żywo,  podobnie jak powiat i miasto a Pan się jakimiś lukami prawnymi zasłania. To Panu powinno zależeć na rzetelności i przejrzystości działań samorządu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:04 10-12-2019,   75%
@~Mieszkaniec Nie ma transmisji z sesji w listopadzie.  Dlaczego?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:11 10-12-2019,   29%
@~Mieszkaniec Dlaczego radny z borawego nie chce klubu seniora borawem.
Dlaczego nie chce żłobka?
Dlaczego nie chce dróg robić?
Wstydzę się za ten wybór
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:15 10-12-2019,   79%
Kinia,  powtarzasz się. To dlatego nie chcesz transmitować obrad bo twoje kłamstwa wypłynęlyby na wierzch. Radny na sesji powiedział że jest za klubami seniorów ale mają działać zgodnie z prawem. Wydawał wójt na kluby kasę a one jeszcze nie były ukonstytuowane więc kłania się rzecznik dyscypliny finansów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:16 10-12-2019,   74%
A czemu wójt nie odpowiada na i interpelacje radnego? Zapytał o wydatkowanie rezerwy wójta, 600 tyś złotych miał wójt na ten rok,  na co poszły pieniądze?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:45 10-12-2019,   84%
Kinia ,czego się boisz,że  ludzie zobaczą  prawdę.Przeciez sam dopominales się od poprzedniego wójta by obrady były transmitowane.Teraz robisz jak poprzednik.Wstyd.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:27 10-12-2019,   88%
To żeś sobie poprawił Kinia. Trzeba mieć precyzyjnie  opracowaną strategię wyborczą żeby w ciągu roku stracić wszystko. Myślałeś że koledzy zapierd....4 lata na twój sukces A teraz będą patrzeć jak się z rodziną dorabiasz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:46 10-12-2019,   72%
I ktoś kogoś nazywał obłudnikiem!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:50 10-12-2019,   56%
Nie zamieścić bo wypowiedzi  Stacha nie da się zrozumieć .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:14 10-12-2019,   50%
Czyli coś ktoś prócz wójta mówi? Stach? Stracił kolegów i przyjaciół dla Kini który go kopnie w zad i zostanie jak palec.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:52 10-12-2019,   67%
Może wstydzi się  rodziny?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:55 10-12-2019,   77%
Kino za darmo to a nie sesje.  Po 4x te same uchwały poprawiają bo niezgodne z prawem.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:56 10-12-2019,   42%
A wróbli RODO nie obowiązuje? Istny cyrk.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:59 10-12-2019,   80%
Mieszkańcy sami by ocenili jak pracują radni,a tak muszą wierzyć w to co im przedstawia wójt.Wmawia mieszkańcom że w całej gminie oświetlenie jest wyłączone,a prawda jest taka że w Susku Nowym i Ławach świeci się cała noc.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:03 10-12-2019,   59%
Ja tam wierzę sołtysom bo oni byli wcześniej i teraz są to mają porównanie. Mówią że tamten to był gospodarz pełną gębą. O tym źle mówią.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:26 10-12-2019,   100%
W Ławach świeci bo mieszkańcy postraszyli że na sesję przyjdą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:00 10-12-2019,   72%
Niestety i ja głosowałem ale biję się w pierś.  Pomyliłem się okropnie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:02 10-12-2019,   72%
Człowieku,  nie jesteś sam , tylu się dało nabrać na tę uśmieszki, nawet przyjaciół oszukał więc włosów z głowy nie ma co rwać tylko szykować referendum.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:02 10-12-2019,   75%
Pogubił się już ten Kinia ,nos jak u Pinokia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:08 10-12-2019,   77%
Szkoda że komisji nie transmitują.  Tam to dopiero ubaw po pachy. Radny Stach nie zna cyfr rzymskich.  Muszą mu numery uchwał po arabsku pisać. Ostatnio odczytał numer uchwały iks el dwa. Taku numer skręcił Stach. Ale godnie piastuje stanowisko wice,  włazi w zad wójtowi jak nikt i jeszcze zdziwiony że inni mają jakieś ale. Wspólne interesy powodują nierozerwalną wieź a już w Lelisie się zaczęły.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:09 10-12-2019,   58%
A jaki zadowolony że Gryczki nie ma po drugiej stronie. Marnie wypadał na jego tle.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:11 10-12-2019,   63%
Dziwie się radnym   zostali wykorzystani do zemsty i bez żadnego powodu przyczynili się do krzywdy. A ta wraca i wlecze się latami.  Szkoda bo w takim wieku wypada się kierować własnym rozumem A nie ulegać manipulacji.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:12 10-12-2019,   77%
A jak perfidnie komisje rewizyjną wykorzystał do kontroli Pani dyrektor SP. Wstyd. Teraz się wszystkim tłumaczy że kontrola wykazała...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:13 10-12-2019,   75%
Widocznie ciotki i wuja się wstydzi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:20 10-12-2019,   72%
Karma wraca.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:31 10-12-2019,   84%
Mierzejewski z Daniszewa tylko zdziwił. Nikt inny nie przeczytałby steku takich bzdur. Sumienie powinno gryźć.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:33 10-12-2019,   38%
Też oglądałem i jestem z Daniszewa. Poparlem to ale źle robi.  Nic dla Daniszewa nie wyciągnie będąc na usługach wójta. A Gryczkę znam,  najmądrzejszy człowiek w tej radzie   już chyba  czwarta  kadencja. Powinni się uczyć a nie tak postepować.
odpowiedz   •   oceń :  
~Janek, 20:11 10-12-2019,   100%
Co wykazała?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:25 10-12-2019,   91%
@~Janek Szkoda że przewodnicząca pism nie czyta które wpływają do rady gminy tylko do szuflady chowa.  Rodzina się podłoży jak trzeba będzie oczami świecić.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:03 11-12-2019,   -
Nic nie wykazała ale się nią podpiera.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:17 10-12-2019,   70%
Z tego co sołtysi mówią to dzięki radnemu z Borawego wójt był zmuszony wycofać się z podwyżek podatków.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:35 10-12-2019,   82%
Dzięki myśleniu kilku radnych. Bo gdyby rada składała się że Stachów i Pupków przeszłoby nawet ZOO na skwerze przy kościele.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:18 10-12-2019,   79%
Proszę nam transmitować obrady Panie Wójcie a my sami wywnioskujemy po czyjej stronie leży prawda.  A ukrywając sesję pokazuje Pan brak szacunku do swoich wyborców.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:42 10-12-2019,   91%
Prawnik a takie rzeczy odp******a.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:21 10-12-2019,   77%
A czy to zgodne z prawem że ciotka wojta jest przewodnicząca wuj i jej mąż jednocześnie sekretarzem ? Bo pytałem prawników i mówią że nieetyczne i niemożliwe żeby tak u nas w gminie było. Ale tak jest. Przy wspólnym stole za dobre pieniądze jak na niedzielnym obiedzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:23 10-12-2019,   86%
Najgorzej oceniam radnych co weszli od strony Pana Godziny. Chorągwie teraz kolejnemu się kłaniają a Panu Godzinie d...ę wypinają.  Wejdzie następny to będą temu cztery litery pokazywać. Brak charakteru i swojego zdania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:26 10-12-2019,   67%
Brawo za ostatnią sesje dla Wlodka Sikorskiego.Swoje zdanie trzeba mieć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:29 10-12-2019,   67%
Bo to jest mądry i charakterny facet tylko potrzebuje czasu na rozeznanie i właściwą ocenę sytuacji.  Taki to by choć słowa dotrzymał. Nie to co celebryta kumpli wykorzystał .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:31 10-12-2019,   93%
A czego się spodziewać po takim radnym "Kanapka".Toć on już wszystkie chorągwie w swoim życiu nosił.I za komuny,i za Solidarności  ,zawsze w pierwszym szeregu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:40 10-12-2019,   67%
I dla Pana Zyśka.  Wystarczy że wokół same niemowy. Potraciły wzrok,  słuch,  rozum dla stołków i pasuje.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:24 10-12-2019,   73%
To kogo powiat szykuje na wójta? Słuchy dochodzą. To dlatego to referendum?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:25 10-12-2019,   50%
Mają rację. Przez 5 lat to my się dopiero uwstecznimy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:30 10-12-2019,   80%
No co ty idziemy do przodu mamy ptasia telewizję. Tylko dzięciołow nie chcą pokazywac
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:04 10-12-2019,   85%
To dopiero radnych mamy ,odwołali wice bo zadawal pytania na sesji,mozna przeczytać w uzasadnieniu do uchwały ,radny Olech glosuje pod stołem,a na koniec robi samolot z kartki papieru ,brawo za zaangażowanie.Lepiej tego cyrku nie pokazujcie bo wstyd.I pozbierać im telefony bo zamiast uczestniczyć w sesji to esemesy i internet
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:28 10-12-2019,   75%
Oni na tych tel siedzą bo mają dość słuchania wójta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:18 10-12-2019,   93%
A tyle obietnic, co z salą gimnastyczną w Drwęczy, jest tylko przesuwana, a dach na szkole czemu nie zrobiony?Środki były zapewnione, czekamy aż się dzieciom na głowę zawali? Czemu w Rzekuniu Szkoła Podstawowa  nie dostała środków na bieżące utrzymanie i odnowienie szkoły, a po gimnazjum  takie kwoty na remont? Kto z rodziny ma tym razem się dorobić?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:24 10-12-2019,   100%
Z tą Drwęczą to w ogóle porażka
Wszędzie coś się dzieje tu siłownia tam wiata
I na Drweczy cisza w tym temacie
Oo nie przepraszam jeden sprzęt kupiony z funduszu sołeckiego
Ten kto tam jest sołtysem nie umie upomnieć się o swoją miejscowość
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:11 10-12-2019,   100%
Umie, umie rodzinna + działa przy świetlicy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:12 10-12-2019,   100%
Umie, umie rodzinna + działa przy świetlicy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:21 10-12-2019,   100%
Wójt mówił że jak Drwęcz chce hale sportową to muszą zadbać żeby było więcej dzieci.  Zima idzie,  światło wójt wyłaczył to pod pierzynę i brać się za robotę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:03 11-12-2019,   100%
On miał o to zadbać przekierować dzieci z
Daniszewa do Drwęczy
Tak na zebraniu pięknie mówił tłumaczył ze nie pozwoli żeby zamknąć szkole
A na ostatnim spotkaniu bodajże z okazji dnia nauczyciela twierdził ze szkoła jest nierentowna i do zamknięcia
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:17 11-12-2019,   100%
Po wyborach to się wszystko zmieniło. Nawet przyjaciele stali się dla niego wrogami. To się chyba woda sodowa nazywa.  Żeby tylko bąbelki tym zadartym nosem nie poszły.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:45 10-12-2019,   92%
Kto zgasil światło na Rzekuniu???
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:08 10-12-2019,   80%
To oszczędność na prąd do kamer. Oko na ptaka trzeba mieć!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:16 10-12-2019,   84%
Pognać trzeba też sołtysa z Rzekunia co mu sklep przeszkadza. Niepijacy się zrobił.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:17 10-12-2019,   80%
Ten to się za 170 zł sprzedał,  ogłuchł,  oślepł,  nawet Pamptrack mu się podoba.  I za stolik szklany w urzędzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:17 10-12-2019,   100%
a moze warto zglosic d
to wojewodzie, bo sesja ktora nie jest transmitowana w swietle prawa jest niewazna. zr
wracam uwage na roznice miedzy transmisja a retranmisja i slowo uzyte w ustawie. uchwaly z nie transmitowanych sesji koga powedrowac do kosza
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:18 10-12-2019,   100%
Dziękujemy za sugestie i podpowiedz.  Niech radnych robi w jajo nas nie będzie .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:23 10-12-2019,   100%
a glosowanie imienne jest? bo to tez ustawowy obowiazek
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:10 10-12-2019,   73%
Ppprzednik to znał się świetnie na oświacie.
Niczego nikomu nie odbierał.
Dyrektorzy mieli należną im pulę a jako wójt zwiększył dla pracowników. Zauważył i dziękował też obsługowym.
Trzeba nie mieć pojęcia ani przyzwoitisci żeby kłaść kapę na kompetencję dyrektorów.

Poprzednik wprowadził też nagrody dla absolwentów. Docenił najlepszych bo mu zależało na rozwoju
A ten? Kontrola
Rodzina+
Wuj i ciotka.
Zemsta manipulacja i ibluda
odpowiedz   •   oceń :  
~Podatnik, 23:52 10-12-2019,   29%
Skoro zgodnie z art. 20 ust. 1b usg  - obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane  za pomocą urządzeń  ......,  następnie  udostępniane w BIP i in.  to znaczy, że  powinny być  transmitowane na żywo  a utrwalane i udostępniane do zapoznania się przez zainteresowanych w dowolnym dla nich czasie.
Art. 11 b usg mówi, że działalność organów gminy jest jawna,  a ograniczenia jawności mogą wynikać wyłącznie z ustaw. .....  KOnstytucja RP w art. 61  zapewnia  uzyskiwanie informacji o działalności organów publicznych oraz osób pełniących funkcje publiczne, wstęp na posiedzenia kolegialnych organów (sesje) oraz ich komisje  z możliwością rejestracji  tych obrad i że ograniczenia jawności wyłącznie na podstawie ustaw,    zaś art, 7 Konstytucji  RP mówi że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa -  to  pytam
-  na podstawie jakiej ustawy  ta  cenzura przed udostępnieniem nagrań w BIP?   -  anonimizacja?   - na jakiej podstawie prawnej administrator zobowiązany jest  dokonać oceny nagrania?  
Brak podstawy prawnej owej cenzury (w przypadku działalności organów władzy publicznej pochodzącej z bezpośrednich wyborów),   póżnego udostępniania  nagrań  nie świadczy   dobrze  o osobach decyzyjnych w tej sprawie.  Prawo lokalne dotyczy innych spraw  a    do  Konstytucji RP  i obowiązujących ustaw  trzeba się dostosować.  To normalne, że na sesjach są dyskusje, różnica zdań  czy pytania. Tak powinno być. Tajemnic  przed mieszkańcami nie ma bo to ich te obrady dotyczą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:41 11-12-2019,   34%
@~Podatnik Jeśli na radzie na żywo ktoś wywlókł by twoją sprawę i twoje dane, czy byłbyś zadowolony ?
Czy byś szukał prawnika aby oskarżyć i wyciągnąć kasę od Administratora Danych ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:10 11-12-2019,   100%
Osoby publiczne liczą się z prawem i to znają.  Wójt chyba nie doczytał. Bo idąc jego tokiem rozumowania wszyscy wokół łamią prawo powiat,  urząd miasta bo oni na żywo transmitują.  Tu się nikt na żywo nie domaga ale nagranie powinni być dostępne jak za poprzednika.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:16 11-12-2019,   100%
@~Podatnik Kinia przecież Ty tylko za tym stołem głos zabierasz  jak na kazaniu A reszta słucha to kto miał wywlec.  Sprawdziłeś nagranie i nie wywlókł to zamieszczaj. Co chcesz ukryć? Wszyscy wiedzą jak rządzisz z rodziną.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:44 11-12-2019,   100%
@~Podatnik Masz rację, powinniście do zgłosić odpowiednim organom.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:46 11-12-2019,   -
Nie masz pojęcia a zabierasz głos.
odpowiedz   •   oceń :  
~ZZ, 09:28 11-12-2019,   100%
Doucz się   najpierw a teraz nie bredż głupstw.  Z obecną twoją wiedzą  to zgłoś do organów że miasto, powiat i inni transmitują sesje na żywo, potem są one dostępne w BIP  i nie boją się "wywlekania" żadnego.   Każdy mieszkaniec może przyjść na sesję, rozumiesz?!   I słuchac przebiegu obrad.     Bez cenzury zadnej!  POdaj  przepis na cenzurowanie sesji albo dla siebie go znależ.    Może tobie się uda  wyciągać tą kasę, kasę, kasę  .    
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:39 11-12-2019,   -
Wójt ma Racje. Proszę tylko przeczytać odpowiedź ze zrozumieniem.
RODO zwykłych ludzie nie obowiązuje i nie wiedzą z czym to jest związane.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:50 11-12-2019,   100%
Wojt to niech do pracy wychodzi a nie komentarze pisze.Do roboty ptasia transmisję na żywo udostępnić
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:11 11-12-2019,   100%
Niestety ci zwykli piastują funkcje z ludzkich pieniędzy opłacane.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:13 11-12-2019,   100%
Wylazi jego szacunek do radnych.  On jest tylko niezwykły.  Reszta zwykła.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Nm, 08:55 11-12-2019,   75%
Panie Stanislawie. Wracaj Pan!

Przywróć ponownie przyzwoitość
Nastaw gminę na właściwie tory.

Ile ta farsa ma trwać jeszcze.
Ten celebryta do zguby prowadzi
odpowiedz   •   oceń :  
~Hihihihi, 09:36 11-12-2019,   100%
czemu Pan Wójt tak boi się transmisji na żywo,
ja czasami boję się lodówkę otworzyć by z niej nie wyskoczył wójt Rzekunia a transmisji brak.
Penie chodzi o to by mieszkańcy nie zobaczyli jakich mamy bezradnych Radnych w gminie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:44 11-12-2019,   100%
@~Hihihihi Nie, chodzi o to żeby nie zobaczyli mieszkańcy zderzenia niewiedzy wójta z wiedzą i doświadczeniem człowieka którego w komentarzach obraża nazywając oponiarzem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Do gosc, 09:40 11-12-2019,   100%
Szacunek? Nie mógł wyleźć bo nigdy go do nikogo nie miał. Jeśli mógł tak do swojego nauczyciela i dyrektora odzywać
Miał tylko fałsz obłudę i fałszywy uśmieszek
No miał jeszcze interes. Kasa Kasa Kasa i rodzina+
Ciotka i wuj, bo na wujka za gruby
odpowiedz   •   oceń :  
~Kinia, 14:07 11-12-2019,   100%
Oj. Kinia.
Masz co chciałeś. Karma wraca.
Jak obraniales poprzednika bez odrobiny wstydu przylisales mu swoje cechy.
Pan Godzina to porządny człowiek. Tyle lat pracował dla naszych mieszkańców jako wieloletni dyrektor.
Postawił na nogi szkoły i gminę.
Ty przyszedłeś i znowu wstyd się przyznać że z Rzekunia
odpowiedz   •   oceń :  
~Janek, 15:13 11-12-2019,   100%
@~Kinia Tak gimnazjum nie postawił  tylko ruinę  zostawił
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:30 11-12-2019,   67%
@~Janek Ty kinia nie wiergaj.

Ruinę to tam zostawił twój stary. On tam był przed Panem Godzina
odpowiedz   •   oceń :  
~Janek, 16:53 11-12-2019,   50%
Nie kłam  nie rób  ludziom wody z mózgu. Przecież  P.Godxins był  tam wiele lat jako dyr a później  wójt  mnie wiszą  przepychanki polityczne ,ale jak się  chce być wiarygodnym to trzeba pisać  prawdę
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:03 11-12-2019,   100%
@~Janek Ty jesteś Janek ja biskup
Ty jesteś obłudny kinia albo co najewyzej jego stary.

Ale co za róznica nieudacznicy obydwaj. NIc nie umieją sensownego zrobić.
Nie porównuj sie do Pana Godziny świetnego gospodarza i nauczyciela, ty nawet nie umiesz kontynouwać tego co tamten zorganizował
odpowiedz   •   oceń :  
~Janek, 17:16 11-12-2019,   50%
No to luz może  się  przedstawimy bo na kinie to jestem za stary 47 lat od 39 w rzekuniu nowego jeszcze poczekam z oceną  ale poprzednik raczej marnym gospodarzem był  kto kazał  położyć  na zgnila  podłogę  wykładzinę śmierdzi do dziś  pogadaj z wykonawcą  remontu na szkolnej to co powie co zastał  sadze ze  jeśli ktoś  jest odporny na fakty to dyskusja nie ma sensu mam przypomnieć wpisy na temat gimnazjum w  z początku tego roku że  smród zimno że woźna rządzi  ponad 100 wpisów  mi ale dzieci w gimnazjum i nikt mi kitu nie w Ciebie teraz mam krzesniaka w3 klasie i widzę  różnice i o tym mówię a w politykę się nie bawię bo wczoraj wiedzieliście przy jednym stole a dzisiaj szczęście sobie do gardeł  pozdrawiam ps jak ktoś  ma inne zdanie to zaraz kinia
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:37 11-12-2019,   100%
@~Janek Kinia wyżej
Ty masz tam syna nie chrześniaka.
Co by nie mówić o poprzedniku,  wady miał ale przynajmniej i łeb na karku do zarządzania i takiego nepotyzmu nie było.  Ty się rodziną obstawiłeś.  Nic sam nie umiesz zrobić to nie poniżej innych. Już nam żłobek do 16 grudnia wybudowałeś a miał być oddany pod klucz żeby dotacja nie przepadła. Tężnię też mamy.  Masz czelność Godzinę obrażać? A Pamptrack udał się? Tak miał wyglądać za 460 tyś? Plus 100 tyś za parking obok.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Janek, 17:50 11-12-2019,   -
Ja piernicze każdy kto ma inne zdanie to kina nikogo nie obrażam  piszę  prawdę  widzę  że  to bez sensu jeśli ktoś  jest odporny na prawdę  to ni ma mocnych prawda Panie Stanislawie basta
odpowiedz   •   oceń :  
~Janek, 17:52 11-12-2019,   -
@~Janek Ps a transmisja powinna być ale to inna bajka
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:57 11-12-2019,   67%
@~Janek Jenak kinia co ma syna.
Pana Godziny już tam od 10 lat nie ma
Pamiętają ludzie jak wygladał ten kurnik za ojca twojego bo przecież on tam byl. Jak sie podłoga podnosiła. a okna sie nie otwierały i nie zamykały
A jak chcesz coś Panu Godzinie zarzucać to może spotkaj sie z nim i powiedz, zapytaj. Przecież on jest osoba prywatną już.
Przestań wiec go obrażać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Janek, 18:13 11-12-2019,   100%
Kto położył  wykładzinę w małej sali gimnastycznej P Stanisławie pamięć  zawodzi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:53 11-12-2019,   -
@~Janek Zapytaj Pana Stanisław to CI może odpowie
swojego nieudacznictwa kinia nie przerzucaj na innych
choć to twoja metdoda
odpowiedz   •   oceń :  
~Gt, 14:32 11-12-2019,   75%
Kinia Ja się pytam kiedy powstanie Ptasie Radio?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:41 11-12-2019,   -
Goworowo transmituje.  Mam rodzinę w Goworowie i oglądają w domu obrady sesji.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:00 11-12-2019,   100%
wszyscy co nie mają niczego do ukrycia transmitują. Poprzednik nie miał nic do ukrycia też zamieszczał choć nie miał obowiazku.
Tylko ktoś co ma coś za uszami takie uniki robi.
Z tych co ich po plecach klepał teraz w jelnia wali
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:18 11-12-2019,   -
A ja powiem tak jestem szoku bo wszystkie artykuły tego typy negatywne na Pana  były publikowane na MO
Ale na obecnego wójta zanieś negatywny nie został na tym portalu umieszczony tylko wychwałki i przechwallini jaki toniemy wspaniały
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 24  25  26  27  28  29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11  12  13  14 15
16  17  18 19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń