zdjecie 1647
zdjecie 1647
2020-03-10T10:19:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: Koronawirus a kwarantanna lekarzy z ostrołęckiego szpitala [AKTUALIZACJA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
1
22

Czy lekarze pracujący w ostrołęckim szpitalu poddawani są kwarantannie w przypadku, gdy wracają z zagranicznych urlopów? O wyjaśnienie tej kwestii poprosiła nas jedna z Czytelniczek.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem wzbudza ogromy społeczny niepokój. Do naszej redakcji napływa wiele pytań od Czytelników, którzy za naszym pośrednictwem chcieliby wyjaśnić swoje wątpliwości dotyczące wirusa. Jedna z Czytelniczek zwróciła uwagę na potencjalny problem z personelem ostrołęckiego szpitala, wracającym z zagranicznych urlopów:
 
„W chwili obecnej dużo mówi się o zagrożeniu koronawirusem i o poddawaniu się kwarantannie po powrocie z zagranicy. Jak sytuacja ma się do pracowników ostrołęckiego szpitala. Czy po powrocie z zagranicznego urlopu pracownicy poddawani są kwarantannie/obserwacji? Czy bezpośrednio po powrocie z urlopu wracają do swoich obowiązków stwarzając potencjalne zagrożenie dla hospitalizowanych pacjentów? Czy w ostrołęckim szpitalu ktoś prowadzi nadzór nad pracownikami wracającymi z urlopów?” - pyta nasza Czytelniczka.
 
O wyjaśnienie tej kwestii poprosiliśmy  dyrektora Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Pawła Natkowskiego.
 
- Nie mieliśmy do czynienia z przypadkiem, by któryś z naszych lekarzy przebywał w ostatnim czasie w rejonie zagrożonym epidemią koronawirusa – mówi dyrektor Natkowski – Nadzór nad osobami, które wracają z takich rejonów prowadzą służby sanitarno-epidemiologiczne i to ta instytucja jest właściwa do decydowania o poddaniu danej osoby kwarantanną – dodał.
 

Obecnie na terenie powiatu ostrołęckiego nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 40. W ostrołęckim szpitalu hospitalizowana jest jedna osoba z podejrzeniem koronawirusa.

 

 

AKTUALIZACJA:

Znane są wyniki badań pacjenta, który obecnie jest hospitalizowany w ostrołęckim szpitalu w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

- Wynik badania jest negatywny. U pacjenta nie stwierdzono obecności wirusa SARS-CoV-2 - poinformował nas dyrektor szpitala Paweł Natkowski.

REKLAMA
zdjecie 1647

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×