eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, INTERWENCJA CZYTELNIKA

Interwencja Czytelnika: Koszmar w Przytułach Starych. Zagłodzony pies śpi na własnych odchodach! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1024
zdjecie 1024
REKLAMA

Od jednej z naszych Czytelniczek otrzymaliśmy informację o zaniedbanym i wygłodzonym psie przetrzymywanym na jednej z posesji w miejscowości Przytuły Stare. Interweniował sołtys i wójt, pomagali także mieszkańcy.

Jak wynikało z informacji, którą otrzymaliśmy pod koniec ubiegłego tygodnia od jednej z naszych czytelniczek, na terenie jednej z posesji w Przytułach Starych (gmina Rzekuń), w fatalnych warunkach przetrzymywany miał być pies, tzw. „wilczur”.

Ma on co prawda budę, ale nie jest karmiony, wokół znajduje się pełno odchodów. Nie ma śladów, aby ktokolwiek się nim opiekował. (…) Pies to społeczne zwierzę, a pozostawianie go bez jedzenia i obecności człowieka na odludziu to straszne!

- alarmowała Czytelniczka.

O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy wójta gminy Rzekuń. Na pozytywne efekty tej interwencji, na szczęście, nie trzeba było długo czekać.

W sobotę wskazane miejsce odwiedził sołtys z Przytuł Starych. Próbował nawiązać kontakt z właścicielem nieruchomości, niestety bez powodzenia. Do czasu wyjaśnienia sprawy zdecydowaliśmy się dokarmiać psa dzięki zasobom karmy pozyskanym podczas jednej z organizowanych przez nas zbiórek. Psa dokarmiali także okoliczni mieszkańcy. Właściciel nieruchomości został zobligowany do otoczenia zwierzęcia należytą opieką, z czego też od razu zaczął się wywiązywać. Kojec, w którym pies jest przetrzymywany został uprzątnięty.

- informuje wójt gminy Rzekuń, Bartosz Podolak.

Dzięki interwencji naszej Czytelniczki sprawa ma – póki co – szczęśliwy finał. Pozostaje mieć nadzieję, że właściciel psa będzie sumiennie wywiązywał się ze swoich obowiązków.

Za pomoc w pozytywnym rozstrzygnięciu problemu dziękujemy mieszkańcom Przytuł Starych i samorządowcom z gminy Rzekuń.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28 dk29  30
×