2020-07-08T15:24:27+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: „Kto i jak często sprząta park na osiedlu Bursztynowym?” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Czytelnikfot. Czytelnik
REKLAMA
2
0
5

Park i plac zabaw na osiedlu Bursztynowym to popularne miejsce, z którego chętnie korzystają rodzice z dziećmi, szczególnie w okresie wakacyjnym. Niestety miejsce to jest też często odwiedzane przez młodzież, a efektem spotkań są przepełnione kosze i porozrzucane wszędzie puszki i butelki po alkoholu.

Sprawa utrzymania czystości w parku z placem zabaw na osiedlu Bursztynowym ponownie staje się przyczyną naszej interwencji u władz miasta. Poprosili nas o to nasi Czytelnicy, którzy chcieliby razem ze swoimi pociechami w sposób bezpieczny i komfortowy korzystać z urządzeń zainstalowanych na placu zabaw. Niestety obecnie jest to niemożliwe.

Park jest w karygodnym stanie. Pomijając stan techniczny ogrodzeń, wiele zastrzeżeń mamy też do czystości tego miejsca. Pracownicy urzędu twierdzą, że park sprzątany jest co drugi dzień przez dwie panie. Jest to absolutne kłamstwo. W miejscu placu zabaw dla dzieci od miesięcy nie było nikogo kto pozamiatałby chociażby piach z chodników. Kosze pełne śmieci po wieczornych posiadówach młodzieży. Gdzie jest patrol policji? Komenda jest 20 metrów dalej, a czy chociażby raz ktoś wieczorem tamtędy przeszedł i sprawdził co robi młodzież? Skąd te puszki i butelki. Rano przychodzą małe dzieci i zastają taki syf. Kto i jak często sprząta ten park?

- informuje jedna z Czytelniczek.

Podobną interwencję podejmowaliśmy już w ubiegłym roku. Niestety jak widać na załączonych zdjęciach, dało to pozytywny efekt na bardzo krótko. Sprawę, ponownie jak przed rokiem, przekazujemy do zweryfikowania urzędnikom. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy także Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Ostrołęce.

W kwestii patrolowania okolic placu zabaw i parku przez funkcjonariuszy policji zwróciliśmy się z pytaniami do rzecznika prasowego KMP w Ostrołęce. Przypomnijmy, że każdy z mieszkańców może samodzielnie zgłaszać policji tego typu zdarzenia m.in. za pośrednictwem anonimowej aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Każdy z sygnałów zgłaszanych tą drogą funkcjonariusze muszą zweryfikować, co oznacza, że policjant powinien pojawić się na miejscu o wyznaczonej w zgłoszeniu porze. Im więcej będzie zgłoszeń, tym częściej funkcjonariusze będą pojawiać się na miejscu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×