zdjecie 1675
zdjecie 1675
2017-09-13T11:05:57+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja czytelnika: "Nie mogłem kupić biletu dla seniora"

REKLAMA
REKLAMA
1
0
10

- 8-kilometrowa podróż do Ostrołęki kosztowała mnie ok. 9 złotych. Kierowca poinformował mnie, że bilety dla seniorów zostały wycofane ze sprzedaży - tak jeden z naszych czytelników opisuje swoją wczorajszą podróż autobusem i pyta: jak to możliwe, że ostrołęcki przewoźnik nie ma zniżek dla osób powyżej 60. roku życia?

Nasz czytelnik był bardzo zaskoczony, że nie może kupić biletu dla seniora.

- Wsiadam do autobusu, a Pan kierowca informuje mnie, że biletów dla seniora już nie ma. Zdziwiłem się i przyszło mi zapłacić dość dużą cenę jak na tak krótką podróż. Nie rozumiem jednak dlaczego nie ma żadnych zniżek i co wpłynęło na taką decyzję przewoźnika - pisze w wiadomości do naszej redakcji.

Jak się okazuje, czytelnik ma rację. Nawet w internetowym rozkładzie na stronie Mobilisu sprawdzić można, że na krótkiej trasie od strony Przasnysza obowiązują jedynie ulgi ustawowe, tj. inwalidów, weteranów, kombatantów, dzieci w wieku 4-5 lat itd. Pozostali muszą niestety zapłacić pełną cenę.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy grupę Mobilis. Czekamy na odpowiedź, którą opublikujemy niezwłocznie po jej otrzymaniu.

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić? Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Pasażer , 11:21 13-09-2017,   -
Ten cały PKS, odkąd stał się MOBILISEM, schodzi na psy. Nieraz autobus o danej porze się nie podstawi i nawet nikt nie raczy poinformować...
odpowiedz   •   oceń :  
~D&D , 11:45 13-09-2017,   -
Niestety, tak się kończą prywatyzacje firm poprzez oddanie majątku polskiego w ręce zagranicznych inwestorów! MOBILIS nie tylko zabiera kolejno ulgi, ale też ma najdroższe bilety, w stosunku do innych przewoźników na tych samych trasach. Inni przewoźnicy nie mają biletów seniora, ale mają tańsze bilety. A może na pytanie czytelnika odpowiedzą też nasi włodarze, którzy PKS oddali w takie ręce? Obawiam się, że będzie tylko gorzej, będą dalej podnosić ceny biletów, bo ich filozofią jest dobry zysk. Moim zdaniem, dobrym rozwiązaniem byłoby pozwolić małym przewoźnikom uruchamiać przewozy na trasach, gdzie jeździ MOBILIS, bo tylko konkurencja zmusi ich do zmiany działania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Pasażer , 11:51 13-09-2017,   -
Wątpię! Na trasie, gdzie ja jeżdżę,jest naprawdę wiele konkurencyjnych firm prywatnych,to nie ma wpływu! Korzystamy z MOBILISA tylko w podbramkowych sytuacjach.
odpowiedz   •   oceń :  
~kornik , 12:11 13-09-2017,   -
Jestem ostrołęczanką, ale od 10 lat mieszkam na Warmii. Czasami mam konieczność skorzystania z komunikacji autobusowej, ponieważ mieszkam 13 km od Olsztyna. Za bilet normalny na tej trasie płacę 4 złote
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:14 13-09-2017,   -
Od dawna już nie ma biletów ulgowych dla seniora
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:54 13-09-2017,   100%
[quote=D&D ]Niestety, tak się kończą prywatyzacje firm poprzez oddanie majątku polskiego w ręce zagranicznych inwestorów! MOBILIS nie tylko zabiera kolejno ulgi, ale też ma najdroższe bilety, w stosunku do innych przewoźników na tych samych trasach. Inni przewoźnicy nie mają biletów seniora, ale mają tańsze bilety. A może na pytanie czytelnika odpowiedzą też nasi włodarze, którzy PKS oddali w takie ręce? Obawiam się, że będzie tylko gorzej, będą dalej podnosić ceny biletów, bo ich filozofią jest dobry zysk. Moim zdaniem, dobrym rozwiązaniem byłoby pozwolić małym przewoźnikom uruchamiać przewozy na trasach, gdzie jeździ MOBILIS, bo tylko konkurencja zmusi ich do zmiany działania. [/quote]
Nie nasi włodarze oddali PKS w ręce Mobilisu, a ówcześnie sprawująca władze koalicja PO-PSL. Prezydent i Starosta próbowali stworzyć spółkę transportową i wykupić PKS, ale im nie pozwoliły władze państwowe.
Także warto za to podziękować PO i PSL!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:45 13-09-2017,   -
[quote= ][quote=D&D ]Niestety, tak się kończą prywatyzacje firm poprzez oddanie majątku polskiego w ręce zagranicznych inwestorów! MOBILIS nie tylko zabiera kolejno ulgi, ale też ma najdroższe bilety, w stosunku do innych przewoźników na tych samych trasach. Inni przewoźnicy nie mają biletów seniora, ale mają tańsze bilety. A może na pytanie czytelnika odpowiedzą też nasi włodarze, którzy PKS oddali w takie ręce? Obawiam się, że będzie tylko gorzej, będą dalej podnosić ceny biletów, bo ich filozofią jest dobry zysk. Moim zdaniem, dobrym rozwiązaniem byłoby pozwolić małym przewoźnikom uruchamiać przewozy na trasach, gdzie jeździ MOBILIS, bo tylko konkurencja zmusi ich do zmiany działania. [/quote]
Nie nasi włodarze oddali PKS w ręce Mobilisu, a ówcześnie sprawująca władze koalicja PO-PSL. Prezydent i Starosta próbowali stworzyć spółkę transportową i wykupić PKS, ale im nie pozwoliły władze państwowe.
Także warto za to podziękować PO i PSL!! [/quote]

Dowiedz się dokładniej kto nie chciał żeby PKS Ostrołęka zrobił to co PKS Garwolin, tylko niby prowadził pertraktacje. Wcześniej PKS chciał zostać spółką pracowniczą i też się nie udało bo ktoś bał się o swój stołek.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:41 13-09-2017,   -
Dizelek przez te 10km spali co najwyżej pół litra, czyli licząc z zapasem koszt to słownie: dwa złote i pięćdziesiąt groszy.
Osobom starszym i nie mającym prawa jazdy mogę jedynie współczuć wyzysku przez Żydów z mobilisa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Admin , 18:14 15-09-2017,   -
Mają takie wysokie ceny,żadnych ulg kazdy o tym wie i nikt nie chce korzystać z usług mobilisa bo za bardzo się cenią!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość , 18:15 15-09-2017,   -
Nie polecam tej firmy.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
×