eOstroleka.pl
Ostrołęka, INTERWENCJA CZYTELNIKA

Interwencja Czytelnika: Nocni imprezowicze zdewastowali budynek starego szpitala [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. Czytelnikfot. Czytelnik
REKLAMA

Kilkanaście młodych osób urządziło sobie imprezę z głośną muzyką na terenie starego szpitala przy ulicy Sienkiewicza. Obiekt został zdewastowany, słychać było bite szkło. Na miejscu interweniowała policja, do aresztu trafiło kilka osób. Informację o tym zdarzeniu przekazał nam nasz Czytelnik.,

Jak wynika z informacji od naszego Czytelnika, do zdarzenia doszło między 1 a 2 w nocy z soboty na niedzielę. Czytelnika, którego dom sąsiaduje z obiektem po były szpitalu obudziły w środku nocy głośne krzyki, muzyka i odgłosy tłuczonego szkła.

Kilkunastu przerośniętych łobuzów jak w transie narkotykowym maluje farbami, wybija szyby, demoluje szpital. To ich stałe miejsce spotkań są tam bezkarni. Sąsiedzi na balkonach. Dociera Policja. Czterech dzielnych policjantów przeciw tej bandzie. Patologia jest agresywna padają obraźliwe teksty, jeden próbuje ucieczki, drugi zostaje obezwładniony i zapięty w kajdanki. Reszta spisana i puszczona wolno.

- relacjonuje nasz Czytelnik.

Jak udało nam się dowiedzieć, policję o wandalach niszczących budynek przy Sienkiewicza powiadomił pracownik ochrony. O komentarz do tego zdarzenia poprosiliśmy rzecznika prasowego ostrołęckiej policji.

Na miejscu policjanci zastali pracownika ochrony oraz 4 młodych mężczyzn w wieku od 19 do 34 lat, którzy głośno słuchali muzyki, nie odnotowano śladów dewastacji budynku przez w/w osoby. Policjanci podjęli wobec nich interwencje, w jej trakcie 3 mężczyzn zastosowało się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, natomiast 23 - letni mieszkaniec Ostrołęki podjął próbę ucieczki, jednak szybko został zatrzymany w pościgu pieszym. W trakcie dalszych czynności mężczyzna był agresywny, ozywał słów wulgarnych i nie stosował się do poleceń, próbował także zaatakować funkcjonariuszy kijem. Agresor zmusił tym samym policjantów do ożycia środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany efekt, po kilkudziesięciu sekundach został obezwładniony. Ostatecznie krewki ostrołęczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadza policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji. Wskazane miejsce zostanie objęte nadzorem prewencyjnym.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Z naszych ustaleń wynika, że kilka dni wcześniej na terenie po były szpitalu również doszło do podobnego zdarzenia. Sprawcy dewastacji obiektu zostali ujęci przez pracowników ochrony, a o całym zdarzeniu poinformowano policję.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×