2019-08-02T15:02:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Interwencja Czytelnika: "Taksówkarz odmówił jazdy, bo kurs był za krótki"

REKLAMA
REKLAMA
1
2
25

"Taksówkarz nie chciał zrealizować kursu, bo stwierdził, że trasa jest zbyt krótka" - tak nasza czytelniczka opisuje to, co przydarzyło się jej wczoraj na jednym z ostrołęckich postojów taksówek.

Do sytuacji, którą opisuje nasza czytelniczka, doszło 1 sierpnia w pobliżu dworca autobusowego. Kobieta chciała skorzystać z usług taksówkarza, który miałby ją podwieźć około jednego kilometra na terenie miasta. Mimo, że na postoju nie brakowało taksówek, dopiero trzecia próba przejazdu okazała się udana.

- Podeszłam do taksówkarza, który był pierwszy w kolejce, ale on stwierdził, że czeka na innego klienta. Dlatego zwróciłam się do kolejnego taksówkarza. Kiedy powiedziałam, gdzie chcę jechać, on odparł, że nie przewiezie mnie, bo jest to za krótki kurs. Mam problemy zdrowotne związane z chodzeniem i przejście kilometra byłoby dla mnie sporym wysiłkiem. Nie rozumiem, dlaczego taksówkarz nie chciał mnie zawieźć - mówi nasza czytelniczka.

Taksówkarz co prawda ma możliwość odmówić kursu, ale przeważnie dzieje się to wtedy, jeżeli uzna, że pasażer jest w stanie upojenia alkoholowego, jest agresywny, brudny i może to stanowić zagrożenie dla niego podczas prowadzenia pojazdu. W tym przypadku nie zaistniała taka okoliczność. Długość kursu nie powinna mieć tu żadnego znaczenia. Po to taksówkarz świadczy usługi, by przewozić pasażerów.

Jak wskazuje nasza czytelniczka, powodem takiego zachowania taksówkarza mogła być... obawa przed utratą miejsca w kolejce. Jeżeli taksówkarz wyjechałby na krótki kurs, to po powrocie musiałby zająć ostatnie miejsce, a nie drugie - które zajmował dotychczas. Być może był to powód odmówienia wykonania kursu.

Byłeś/aś świadkiem wypadku? Widziałeś/aś coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chciałbyś się podzielić? Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku

REKLAMA
Więcej o: taxi, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Klara, 15:14 02-08-2019,   62%
Taksówkarz miał pełne prawo odmówić, jego taksówka, jego zasady.
Każdy przedsiębiorca odmówi wykonania usługi, z którą jest więcej zachodu niż zysku.
Prawo rynku.
odpowiedz   •   oceń :  
~Andrade, 15:32 02-08-2019,   56%
@~Klara Tylko potem niech nie jęczą, że konkurencja ich zgniata i niech nie blokują dróg i autostrad całemu społeczeństwu. W mniejszych miastach takich jak Ostrołęka jeszcze ludzie są skazani na taksówkarzy, ale na szczęście w każdym dużym mieście w Polsce już są możliwości przemieszczenia się czymś innym niż taxi/autobusem.

  Obecnie są najbardziej irytującą grupą zawodową w kraju i zasłużyli sobie na to.  Również miałem w Ostrołęce dwie sytuacje, gdy odmówiono mi kursu z uwagi na małą odłegłość (około 1,5km) - w zimę, przy 10 stopniowym mrozie, śnieżycy i braku odśnieżonych dróg z chodnikami w miejscu, do którego chciałem dojechać. Może gdyby brał wszystkie kursy, to by więcej zarobił, a nie robi sobie selekcję i stoi na postoju kilkadziesiąt minut. Ich wybór.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:15 02-08-2019,   48%
@~Andrade Jakbyś dała z 20zl to pewnie by pojechał, ale pewnie wielka pani dała by 10zl i to z napiwkiem
odpowiedz   •   oceń :  
~Andrade, 21:32 02-08-2019,   67%
Jakbyś poćwiczył czytanie ze zrozumieniem, to by Ci łatwiej w życiu było. Nie jestem żadną "wielką panią", nawet nie jestem "panią", bo wyraźnie użyłem w komentarzu formy męskiej.

Złotówiarz w moim przypadku w ogóle nie chciał słyszeć, żeby się ruszać z miejsca postojowego, nawet po pytaniu "a za ile by mnie Pan tam zawiózł". Jak nie chce się jednemu z drugim ludzi wozić to niech zawód zmieni i nie blokuje miejsc postojowych dla taksówkarzy, którym się chce.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:25 02-08-2019,   75%
Pierwsza taksówka NAREW taxi, drugi odmawiając kursu taksówkarz emeryt.   Psujecie opinie dobrym firmom taksówkarskim.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kierowca taksówki, 16:36 02-08-2019,   50%
Ja tam wożę tylko młode , ładne i powabne. Stare, zrzędliwe i sfrustrowane niech śmigają darmową MZK.
odpowiedz   •   oceń :  
~tylko kurp, 16:37 02-08-2019,   67%
Jeżeli nie ma taksówki stricte na dworcu, nie obok - to dzwonić na numer, który jest na słupku. Z kurpiem nawet 300m się przejedzie...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:50 02-08-2019,   42%
@~tylko kurp To oszusty
odpowiedz   •   oceń :  
~Huj, 18:01 02-08-2019,   45%
Dramat sie stal do tvnu z tym
odpowiedz   •   oceń :  
~Do ukarania, 18:57 02-08-2019,   60%
Odebrać licencję skoro nie ma ochoty świadczyć usług.
Prosta sprawa. Złotówy to zło (nie mylić z uczciwymi taksówkarzami ;)  ).
odpowiedz   •   oceń :  
~666, 20:21 02-08-2019,   36%
Miał do tego pełne prawo, dlaczego ma wykonać usługę z której nic nie będzie miał? W sytuacji w której wiem że jadę blisko idę do ostatniego w kolejce - ten na początku już czeka jakiś czas. To samo jest z zamawianiem taksówek, żeby przejechać 500 metrów - klient uważa że dał zarobić - ja odpowiadam że niestety do takich kursów się dokłada i lepiej postać pół godziny czy godzinę i pojechać normalnie, niż jeździć po 7 pln ( kosztuje zlecenie, dojazd, jazda z klientem i powrót na postój - paliwo mała strata, ale traci się czas). Uber dobrze to rozwiązał, bo opłata minimalna to 10 pln.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:54 03-08-2019,   59%
@~666 Jak raz na miesiąc zrobi kurs na którym nie zarobi nic mu sie nie stanie.... a tak psuje deb...il opinie innym taksówkarzom... to tak jakby markety walnęły focha bo raz w miesiącu ktoś im ukradł coś z polki... w każdym biznesie sa obszary gdzie sie nie zarabia ale w całości wychodzi duży plus... np... tanie linie autobusowe, tanie linie lotnicze.... można poleciec do Oslo za 50zl a i te firmy zarabiają krocie, a temu nie opłaca sie przewieźć pani taksówka kilkaset metrów dalej.... bieda umysłowa ze aż boli...

Ps tak samo myślało PO mówiąca ze nie stać polski wydać 20mld na 500+ dziś te oszołomy już obiecują 600+ takie maja pojęcie o ekonomi...
odpowiedz   •   oceń :  
~Tomek, 02:30 03-08-2019,   34%
Jak raz na miesiąc pójdziesz do pracy za darmo to też nic Ci sie nie stanie :) wchodzisz w to ? Tak myślałem haha
odpowiedz   •   oceń :  
~pan Wiesiek, 02:11 03-08-2019,   86%
Na miejscu autorki też bym się wkurzył i pewnie duża większość kierowców odmówi z zachłanności ale proszę wziąć pod uwagę sytuację w której taksówkarz ma bardzo słaby dzień,za trzy dni rata do spłaty a właśnie padła klima , czeka godzinę na słońcu by dostać się na pierwsze msc a doczekał się artykułu w necie ;P pozdrawiam wszystkich z epoki PO co zarabiali 7,20/godz, może by 5 kajzerek za friko dzisiaj dostal a teraz za 8,5 merasiem dupsko każe wozić...proponuje artykuł o pominiętym bohaterskim nr 106 który wniósł torby na 3p ;D
odpowiedz   •   oceń :  
~Bonjorno, 07:04 03-08-2019,   0%
Wymyślona historia
odpowiedz   •   oceń :  
~Iza, 07:46 03-08-2019,   75%
Leniuchy - rzęchy pokupują i chcą zaraz się podorabiać Jak nie pasuje to zrezygnujcie z tej pracy  ,a nie ludziom krew psujecie są tacy kierowcy co i 300 m zawiozą
odpowiedz   •   oceń :  
~Alojzy, 08:28 03-08-2019,   50%
Łatwe liczenie - 1litr paliwa ponad 5zł, a 1km +powrót i podjeżdżanie nie wyrobi się w 1 litrze.
4zł poczatkowa i 1km w cenie więc dziwić się że nie chciał do tej klientki dołożyć z własnej kieszeni.
Gdzie ZUS, korporacja, naprawy i coś dla siebie?
To że mógł zawieść mówią osoby które nie mają samochodu albo nie potrafią liczyć.
Już dawno miała być podwyżka nie km ale opłaty początkowej żeby te kursy się chociaż zwracały.
   Na szczęście ja już w tej branży nie pracuje i pozdro dla złotówek.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jee, 08:45 03-08-2019,   100%
@~Alojzy Za 1 km 1 litr paliwa? To czym ty jezdzisz, czolgiem?? Pozostale oplaty sa stale, wiec nawet tracisz, jak nie odmawiasz wykonania kursu. Wlasnie widac jak umiesz liczyc, typowa chytra zlotowa, nawet mi ciebie i was nie szkoda, szkods, ze uber dziala tylko w duzych miastach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Andrade, 14:49 03-08-2019,   100%
@~Alojzy To żeś "łatwo policzył"... Gratulacje, panie matematyku. Nawet przy dość dużym spalaniu w mieście rzędu 10l/100km to taki samochód przez 1km spali 0,1l paliwa, czyli koszt samego paliwa dla niego to jakieś 50gr przy cenie benzyny około 5zł. Czysty zysk. Nikt im też nie broni dostosować się do obecnie panujących realiów i tego, co robi konkurencja i wprowadzić opłatę minimalną za przejazd w takiej wysokości, żeby mu się to jeszcze bardziej opłacało.

Złotówy to idealne odzwierciedlenie typowego polaka narzekającego na wszystko. Nie podoba mi się sytuacja w jakiej jestem, więc będę krzyczał i narzekał jacy to wszyscy są złodziejami, ale żeby wykombinować coś, co sprawi, że ludzie będą chętniej korzystać z moich usług...Nie, bo po co. Najlepiej to niech rząd zdelegalizuje ubera i podniesie stawki dla taksiarzy,  wtedy będzie najlepiej
odpowiedz   •   oceń :  
~Kierowca taxi, 12:50 03-08-2019,   0%
Żaden kierowca Ubera nie pojechałby za 4zł.
odpowiedz   •   oceń :  
~bruder, 15:01 03-08-2019,   67%
@~Kierowca taxi Nie pojedzie, bo Uber ma opłatę minimalną 10zł. Nikt żadnej złotówie nie broni dopasować się do rynku i brać taką samą opłatę minimalną. Szkoda tylko, że Ubera mogę zamówić wygodnie przez aplikację, zobaczyć dokładnie na mapie gdzie jest kierowca, nie targać ze sobą gotówki i z góry wiedzieć, ile zapłacę. Niestety taxi złotówa wymaga żeby do niego zadzwonić, a jak ktoś nie zna miasta i wsiądzie wstawiony i zaśnie na fotelu, to dodatkowo dostanie wycieczkę przez miasto i licznik nabity na kwotę kilka razy większą, niż być powinna. Niestety złotówiarze, taki obraz wasz. Macie przed sobą dużo pracy, żeby nadgonić tę przepaść jaka jest między wami a konkurencją. Oczywiście współczuję, że nie jesteście z uberem równi wobec prawa i musicie zdawać te egzaminy i macie odgórnie narzucone koszty prowadzenia działalności, jakiej uber nie ma, ale to nie usprawiedliwia waszego zachowania.
odpowiedz   •   oceń :  
~DO BRUDER, 16:11 03-08-2019,   100%
Już od ponad roku obsługiwani są klienci przez opisywaną przez ciebie aplkację.wystarczy zainstalowć.Masz nas za debili.?.
odpowiedz   •   oceń :  
~bruder, 04:27 04-08-2019,   -
@~DO BRUDER Skoro już nadgoniliście "od ponad roku" postęp cywilizacyjny to jeszcze by było fajnie jakbyście nie blokowali mi drogi jak jadę do pracy. Blokujecie jednak notorycznie, co chyba oznacza, że coś dalej nie działa jak trzeba, bo dostajecie po czterech literach od ubera. Wyciągajcie wnioski. Szkoda, że musieliście najpierw parę lat demolować samochody uberowców żeby dojść do momentu, kiedy ktoś wypuszcza "aplikację", która i tak jest cienka i dalej  usługi przez nią oferowane nie są żadną alternatywą. Dobra próba, myślcie Mirki dalej, może w końcu coś wydumacie
odpowiedz   •   oceń :  
~Na rower i pedałować, 19:41 03-08-2019,   100%
A co się dziwić, że odmówił. Dla zdrowia ten kilomet to można było się przejść, a nie robić z igły widły. Zdrowo i ekologicznie. Napisać skargę to problemu nie stworzyło ale przejść kawałek to już był wyczyn ma miarę wspięcia się na szczyt góry. Z drugiej strony to winni są sobie taksówkarz. Jeżdzą na tych taxówkach emeryci, renciści, dla których to tylko zabawa aby z domu się wyrwać i o głupotach z nudów pogadać na postoju a przy okazji nie dać zarobić tym kierowcom dla których to jedyne źródło utrzymania lub dodatkowe źródło podratowania finansów domowego budżetu.Teraz jak popatrzymy na stawki na wejściu i za kilometr to można odnieść wrażenie ze jeźdzą za jałmużnę tz. stoją i dziadują. Teraz kilogram cebuli więcej kosztuje niż przejazd taxówką 1 kilometra.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:52 03-08-2019,   100%
Wejście 10 zł i za 1 kilometr co najmniej 1.50 zł. To wtedy zawód taksówkarza miałby sens przy obecnych realiach cenowych na rynku. Robienie z siebie i taksówkarza dziada za 5 zł to już poniżej ludzkiej godności.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6