2022-05-05T11:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

"Interwencja": Skażona woda i wstrząs septyczny. Jest zawiadomienie do prokuratury

REKLAMA
zdjecie 6337
Do ostrołęckiej prokuratury trafiło zawiadomienie / fot. Interwencja PolsatDo ostrołęckiej prokuratury trafiło zawiadomienie / fot. Interwencja Polsat
REKLAMA
1
0
0

Czy ostrołęcka prokuratura zajmie się sprawą zakażenia wody w gminie Różan? Zawiadomienie złożył syn kobiety, która zmarła w grudniu ubiegłego roku. Twierdzi, że zakażenie mogło przyczynić się do jej śmierci, a ona sama - jako mieszkanka - nie była powiadomiona o tym, że woda nie nadaje się do użytku. Sprawą zajął się program "Interwencja".

- Mama jest ofiarą braku informacji przy tym nieszczęsnym zakażeniu wodą - twierdzi pan Dariusz, którego 72-letnia mama zmarła 20 grudnia 2021 r. Jako przyczynę zgonu wpisano "wstrząs septyczny". W tym samym miesiącu w Różanie i w okolicznych wsiach miało miejsce zakażenie bakterią e.coli. Awaria dotyczyła jednego ujęcia wody i trwała tydzień.

Burmistrz Różana Piotr Świderski uważa, że mieszkańcy zostali bardzo dobrze powiadomieni o tym, że wody nie można spożywać. - Zadziałaliśmy bardzo szybko, bardzo profesjonalnie, zgodnie z procedurami, bez szkody dla mieszkańców na pewno, w moim przekonaniu - twierdzi.

Informację o zakażeniu - według burmistrza - podawała strona internetowa gminy, kanały społecznościowe, a na terenach wiejskich sołtysi. Jednak syn pani Aliny uważa, że jego mama nie została powiadomiona o tym, że woda jest niezdatna do użytku. Twierdzi, że zabrakło odpowiedniego działania i powiadamia ostrołęcką prokuraturę.

Radny ostrzegał: "Można pomyśleć nad jakąś formą powiadomienia"

W grudniu 2021 roku podczas sesji rady miejskiej radny Dominik Podlasin zwracał uwagę na fakt, że należałoby w dokładniejszy sposób informować mieszkańców o zaistniałej sytuacji.

- Ta informacja trafiała w formie pisemnej na słupy ogłoszeniowe i głównie w internecie, ale były uwagi na tym portalu społecznościowym, na który trafiały te informacje, co z seniorami? Bo seniorzy nie obsługują tego internetu, a myślę, że do sporej części tej grupy osób nie dotarła ta informacja o skażeniu wody - powiedział. - Myślę, że można pomyśleć nad jakąś formą powiadomienia, może sms? Można pomyśleć nawet nad lokalną bazą, żeby już zacząć coś budować, żeby w formie sms mogły pójść takie informacje prosto z gminy.

Źródło: "Interwencja" Polsat
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×