2021-04-10T09:56:28+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jacek Sasin: "Ostrołęka C nie jest burzona. Powstanie elektrownia gazowa"

REKLAMA
zdjecie 5131
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
9
7
31

Rozbierane pylony na budowie elektrowni Ostrołęka C zostały nazwane przez opozycję "pomnikiem głupoty". - To jest raczej pomnik zmieniającej się bardzo szybko i w sposób niemożliwy do przewidzenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej - kontruje minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który dziś rano pytany był o budowę elektrowni w naszym mieście.

Elektrownia C w Ostrołęce, której budowa wstrzymana została w ubiegłym roku, miała być pierwotnie zasilana węglem. Projekt ten został jednak zawieszony z powodu problemów w finansowaniu inwestycji oraz w związku z kwestiami środowiskowymi. Gdy jeden z inwestorów – Grupa Energa – przejęta została przez koncern PKN Orlen, zapadła decyzja o zmianie sposobu zasilania elektrowni z węgla na gaz. Wpływ na taką decyzję miało wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, czyli bardziej restrykcyjna polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Obecnie rozbierane są niepotrzebne elementy budowy elektrowni węglowej. Dotychczasowa budowa kosztowała ponad miliard złotych.

Złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie budowy elektrowni Ostrołęka C zapowiedział szef Najwższej Izby Kontroli Marian Banaś. Dziś w RMF FM o kwestię Ostrołęki pytany był minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

- Przede wszystkim Ostrołęka C nie jest burzona. Jest rzeczywiście jeden z elementów rozbierany, mianowicie takie pylony, które miały służyć takiemu podtrzymywaniu bloków węglowych. Ale wszystkie inne inwestycje wykonane zostaną użyte przy budowie elektrowni gazowej, która powstanie w tym miejscu - zapowiedział Sasin.

To jest raczej pomnik zmieniającej się bardzo szybko i w sposób niemożliwy do przewidzenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej, bo w momencie kiedy ta inwestycja była planowana, kiedy zaczęła się jej budowa wydawało się, że elektrownia węglowa taka może powstać i może pracować

- podkreślił minister.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×