2022-06-22T10:14:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jak będą kursowały autobusy miejskie w Ostrołęce? Konsultacje społeczne nowej oferty MZK

REKLAMA
zdjecie 4038
REKLAMA
zdjecie 4038
2
1
42

Rozpoczęły się konsultacje społeczne koncepcji optymalizacji oferty przewozowej ostrołęckiej komunikacji miejskiej. Dokument zakłada zmiany w siatce połączeń i rozkładzie jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce.

Konsultowany dokument jest dostępny w serwisie internetowym Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ostrołęki na stronie: www.bip.um.ostroleka.pl w zakładce Urząd Miasta – Konsultacje społeczne, a w wersji papierowej – w Siedzibie MZK Sp. z o.o. w Ostrołęce przy ul. Kołobrzeska 1

Swoje propozycje, spostrzeżenia i uwagi prosimy składać poprzez wypełnienie formularza - załącznik do zarządzenia nr 176/2022. Wersję papierową można odebrać w Wydziale Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Ostrołęki, mieszczącego się przy placu gen. J. Bema 7A.

Wypełniony dokument należy dostarczyć na jeden z poniższych sposobów:

  • drogą elektroniczną na adres: um@um.ostroleka.pl, bez konieczności opatrywania bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym,
  • poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP na stronie E-URZĄD,
  • osobiście do punktu podawczego Urzędu Miasta Ostrołęki.

Zdecydowaliśmy się w pierwszej kolejności na przeanalizowanie, jak funkcjonuje system komunikacji miejskiej w Ostrołęce. W tym celu zleciliśmy firmie „Marcin Gromadzki Public Transport Consulting” przeprowadzenie kompleksowych badań popytu, a następnie – na podstawie analiz ich wyników – na opracowanie koncepcji optymalizacji komunikacji miejskiej i kompletu nowych rozkładów jazdy. Badania napełnień pojazdów przeprowadzone zostały w drugiej połowie marca 2022 r. Efektem pracy firmy consultingowej jest koncepcja optymalizacji oferty przewozowej, która teraz poddawana będzie konsultacjom z mieszkańcami.

W nowym układzie tras w zakresie siatki połączeń przede wszystkim planowane jest połączenie tras linii 3 i 4 w jedną – dłuższą, a także wydłużenie tras linii 13 i 23 do Dworca PKP. Nie będzie już linii autobusowych 4, 9, 10, 15 i 17, ale w zamian bardzo mocno zwiększona zostanie częstotliwość na liniach 1, 2, 3, 7 i 13, które zyskają atrakcyjne, łatwe do zapamiętania trasy. Brane pod uwagę jest też wprowadzenie komunikacji miejskiej na ulice Starego Miasta, korzystającej z trzech par nowych przystanków, między innymi w pobliżu Ratusza. To połączenie obsługiwalibyśmy dwoma 9-metrowymi pojazdami elektrycznymi, które już posiada MZK.

Powstała koncepcja uwzględnia większość postulatów zgłaszanych przez mieszkańców i radnych do MZK lub bezpośrednio do magistratu. Na podstawie docierających sygnałów wiemy, że nasi mieszkańcy przede wszystkim oczekiwaliby większej odczuwalnej częstotliwości połączeń, czyli wyeliminowania kursowania pojazdów stadami, po których następują niewygodne długie przerwy. Wpływały też postulaty zmniejszenia liczby linii i wielowariantowości ich tras – w celu ułatwienia naszym mieszkańcom nawigowania po sieci komunikacyjnej. Nowa siatka połączeń wychodzi naprzeciwko tym oczekiwaniom. Chcemy, aby autobusy stały się dla mieszkańców środkiem transportu pierwszego wyboru przy realizacji podróży miejskich. Wpłynie to na zmniejszenie emisji, liczby samochodów na drogach oraz na lepsze wykorzystanie komunikacji miejskiej, bezpłatnej dla wszystkich pasażerów.

Zgodnie z przygotowaną koncepcją, w dni powszednie w godzinach pomiędzy 6:30 a 16:30 na głównych trasach komunikacyjnych, a więc w ciągach ulic: al. Wojska Polskiego, Fieldorfa „Nila”, Goworowskiej i al. Jana Pawła II, a także pomiędzy os. Staszica a dworcem autobusowym oraz pomiędzy dworcami kolejowym i autobusowym, autobusy mają pojawiać na przystankach z rytmiczną częstotliwością przynajmniej 15-minutową.

Nowa sieć połączeń ostrołęckiej komunikacji miejskiej składać się będzie z pięciu linii podstawowych: 1, 2, 3, 7 i 13/23, na których kursy w godzinach 6:30-16:30 odbywać się będą z częstotliwością co 30 minut. Uzupełniać je będą linie 5, 8 i 12, których autobusy będą w tym czasie pojawiać się na przystankach z częstotliwością jednogodzinną. Po godzinie 16:30 w dniu powszednim, a także przez większą część soboty i niedzieli zakłada się funkcjonowanie linii 1, 3, 5, 7, 8 i 12 z częstotliwością co 60 minut na każdej z nich.

Konsultacje społeczne trwać będą 7 dni i zostaną przeprowadzone od 20 do 27 czerwca 2022 roku. Mogą wziąć w nich udział mieszkańcy Ostrołęki oraz gmin, z którymi Miasto Ostrołęka podpisało porozumienia dotyczące realizacji zadania publicznego polegającego na świadczeniu usług transportu zbiorowego. Zmiany obejmują bardzo ważny aspekt – zwiększa się częstotliwość przejazdów autobusów na poszczególnych liniach. Część linii zostanie zlikwidowana, ale na innych częstotliwość wyraźnie wzrośnie, tworząc spójną siatkę połączeń. Mapę nowej sieci komunikacyjnej MZK wraz z planowanymi częstotliwościami kursowania na poszczególnych liniach przedstawiamy mieszkańcom do konsultacji. Nowy rozkład jazdy ma zostać wprowadzony od września 2022 r.

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konsultacjach.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ostrołęczanin, 10:27 22-06-2022,   72%
Dlaczego autobus ciśnie aż do końca laskowca ? To zróbcie też żeby była linia do łęgu przedmiejskiego do szkoły !!!!!!
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Reksio, 10:51 22-06-2022,   67%
@~Ostrołęczanin Masz okazję zabrać głos w konsultacjach, a nie żalić się w komentarzach
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~bidak z blokowiska, 10:58 22-06-2022,   100%
Czy okoliczne gminy do których jeżdżą autobusy MZK pokrywają koszty ?
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~K, 11:06 22-06-2022,   42%
Za co prezesi biorą kasę? Komu przeszkadza stary rozkład jazdy? Niech jeszcze wice prezes zatrudni nowe osoby do pracy w biurze . Może czas się wziąść za czystość VW autobusach bo widzenia lepią się z brudu i przylepionych gum a nie które przystanki zarosły trawą.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Ewaa, 11:16 22-06-2022,   43%
@~K To nie śmieć
Najlepiej w domu ogarnij cos ci się myśli
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Bileter, 07:49 23-06-2022,   -
@~K Nie jest się już prezesem i żal …. ściska?! Naznaczeni nienawiścią nie mają głosu! Nie przylepiają gum to będzie czysto! Trawy przeszkadzają ? To nie wieś że konieczne sianokosy!!! Dostosuj się.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Do wyzej, 11:29 22-06-2022,   80%
Kobieto czy wiesz co się dzieje w MZK za rządów dwóch prezesów jeżeli znasz kogoś to popytaj co wyprawiają. A co do zmiany rozkładu jazdy itd to ludzi głos się nie liczy bo zrobią tak jak chcą bo zawsze komuś coś się nie spodoba.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Do Plotkara z 11.29, 07:52 23-06-2022,   -
@~Do wyzej Jak wiesz to idź po pomoc. Pisać aby pisać to jest podejrzane. Jak w maglu… jedna pani drugiej pani….
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~ostrołęczanin, 11:40 22-06-2022,   100%
bardzo proszę także o zwiększenie kursowania linii 22, tak aby kursy były jeszcze o godzinie 22  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~N, 11:43 22-06-2022,   84%
Zróbcie autubusy zgodne z odjazdami pociągów ze stacji PKP
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Gwóźdź programu, 11:53 22-06-2022,   100%
Czy ktoś zwrócił uwagę na to, że na peryferiach odległości między przystankami są niekiedy mniejsze niż w centrum miasta?
W Ostrołęce nie ma przystanków w wielu potrzebnych miejscach. Za to są tam gdzie zaplanowano je w poprzedniej epoce, kiedy autobusy jeździły co 15 minut.
Teraz ludzie zamiast iść prawie kilometr do przystanku i czekać około godziny na autobus, to wolą od razu iść pieszo do celu. A kto ma auto, ten z tzw komunikacji miejskiej nie korzysta wcale.
na przykład do "szkolnego zagłębia" przy ul Traugutta z wielu nawet odległych miejsc, to się nie opłaca dojeżdżać komunikacją miejską.
Chyba że ktoś mieszka bardzo daleko np na Stacji, w Wojciechowicach czy przy "starym szpitalu". To wtedy nie ma wyjścia.
Z przystanków w rejonie centrum miasta, to tylko przystanki na ul Hallera są w odległości od siebie, którą można uznać za odpowiadającą warunkom miejskim.  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Mieszkaniec, 12:41 22-06-2022,   100%
Mało ludzi zatrudnionych mają w biurze do kompetentnych spraw podobno więcej niż mechaników  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Mało zabawne..., 13:09 22-06-2022,   100%
Wszystkie autobusy do pracy mi zabraliście. Świetnie. Poobcinane trasy, nr 3 kończącą się przy dworcu, 13 zabrana całkowicie i tak dalej.

Tak, uwagi zgłaszałam mailowo przy pierwszych konsultacjach. Nawet nie zostały uwzględnione.  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Gkf, 13:31 22-06-2022,   100%
Kiedy wróci przystanek MZK do dworca PKP. Zajeżdżają autobusy zastępcze PKP. A na MZk ludzie z bagażami biegną żeby zdążyć po przyjeździe pociągu. Czy ktoś się tym wreszcie zainteresuje?
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Senior, 13:39 22-06-2022,   75%
A kiedy w końcu będą autobusy na Witosa koło Lidla  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Wnuczka, 15:03 22-06-2022,   0%
Proszę dopasować kursy w niedzielę do godzin mszy w kościołach. Np.osiedle Sienkiewicza  dużo starszych ludzi dojeżdża.  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Kris, 15:33 22-06-2022,   80%
Znowu będzie mniej autobusów bo z badań wynika że mało ludzi nimi jeździ a jeździ mało bo jest mało kursów więc co zrobi miasto po analizie badań zmniejszy ilość kursów brawo  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Ajm, 18:37 22-06-2022,   67%
Dlaczego  zlikwidowano 4 - jedną ze starszych linii.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Jack, 18:57 22-06-2022,   67%
Ta linia z pod ratusza chyba prosto pod blok prezydenta.Niech ma żoną autobus do pracy.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~😀😀㈳, 08:01 23-06-2022,   -
@~Jack Ucz się pisać! A potem zabieraj głos w istotnych sprawach! Ten autobus to dla twojej kobiety, żeby do „mniasta” dojechała.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Mural-obiektywny, 20:21 22-06-2022,   86%
Pytanie do włodarza .
Co z obietnicą wyborczą,że autobusy MZK miały (obiecał ) zatrzymywać się przed szpitalem ????
By chorzy nie musieli iść 300m do szpitala od przystanku...???
Czy coś zrobił ,czy oleje sprawę
Jak ktoś jest po operacji ,po zalaniu no nogi ,ma tyle zasuwać z przystanku do szpitala ??!
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Mural nigdy nie jest , 09:36 23-06-2022,   0%
@~Mural-obiektywny Szpital się nie zgodził.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Mural -obiektywny, 13:15 23-06-2022,   100%
@~Mural nigdy nie jest Obiecał ,że załatwi ,włazi du.o...
Miał być ,że załatwi ,miał być ośrodek okulistyczny ....
Czego to miało to nie być .....
Poza tym Ostrołęka brudna zaniedbana ,"park" 1m trawy smrud fetor od ptactwa ,chodniki zagrażające zdrowiu(można nogi połamać itd)
Klakierku .
Nigdy nie krytykuje dla samej krytyki .
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Kierowca, 21:47 22-06-2022,   89%
Było to do przewidzenia dwóch prezesów a pesja 12 tysięcy dla każdego dwóch kierowników warsztatów po 7 tysięcy na jednego gdzie mechaników jest siedmiu  kierownik logistyki 7 tysięcy  4 dyspozytorów  no i mózg od układania rozkładów jazdy który  dobrze pali papieroski a teraz likwidacja kursów autobusowych bo trzeba zaoszczędzić, dla darmozjadów na pęsje tak to  tak wygląda  a wyborcy do taksówek  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Do wyżej, 22:16 22-06-2022,   100%
Kierowca ma rację. Mechaników i z gospodarczego jest mniej pracowników niż wszystkich w biurze wziętych umysłowych.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Ktoś, 00:03 23-06-2022,   88%
Kierowca ma racje nigdy w tej spółce nie  było dwóch prezesów podwyżek dla wybrańców zastępców kierowników a przyszedł sobie taki wice prezesina nie wiadomo  po co na ztrudniał  swoich znajomych a sekretarce zabronił myć jego kubka po kawie tylko kazał założyć sobie zmywarkę tego co dzieje się w MZK jeszcze nigdy nie było a Pan Kulik i rada miejska nic z tym nie robi wstyd  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Do pracusiów z MZK, 07:58 23-06-2022,   0%
@~Ktoś Zawsze można zostać kierowcą TIRa u prywatnego przewoźnika. Tygodniami w trasie, robota i za prezesa i za mechanika i za sprzątaczkę i za kucharkę i w końcu kierowca! Ale pieniądze boskie! Wężyki swoje sprawy w swoje ręce i nie biadol na eostrołęka!!
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Pkp, 07:23 23-06-2022,   0%
Kiedy przystanek przy PKP????????!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Do ktoś, 08:23 23-06-2022,   75%
Witam tę osobę jak tak pisze to chyba zurzedu miasta bo nie roby zurzedu nic nie robią a podwyżki sobie robią a innych mają za idiotów chyba ta osoba mówi osobie bo wystarczy poatrzeć trawy do pasa ulice dziurawe goworska nie odana brud kiedy nowy asfalt na Bochaterów Waszawy tagże zanim z krytykujesz ich pracę to przyjdż i zacznij jeździć a ni zabiurka siedzisz i dyrygujesz Ostrołęka dla  wybrańców i nirobów i brania pieniędzy kolego  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Do 8.23, 09:34 23-06-2022,   -
@~Do ktoś Ostrołęka dla wybrańców była przez 12 lat  twoich i twoich urzędasów, kumpli, kumpelek, sąsiadów, przyjaciółek, matek, żon i kochanek. Efektem tych poczynań jest to, że żaden młody człowiek po ekstra studiach nie wrócił do tego miasta. Przy pomocy rodziny urządzili się gdzie indziej. W latach 2006-2018 ni było szans na pracę i mieszkanie! A przepraszam! Nauczyciele mogli dostać kawałeczek etatu po przetasowania karteczek imiennych.  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Trochę rozumu i logiki ci, 09:46 23-06-2022,   -
@~Do ktoś Piszesz o sobie! 12 lat zabawy w rządzenie miastem! Było miło ale się skończyło! Asfalt powinien być trwały przez dziesiątki lat! Spaprałeś robotę to siedź i milcz! Z tektury miasto zostawiłeś bo wszystko się wali! Tektura była obliczona na 12 lat!
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~⌨️⌨️⌨ᥧ, 09:53 23-06-2022,   -
@~Do ktoś Nie muszę być kierowcą! Ba ! Nawet nigdy nie myślałem o tym! Zostałem doktorem! To było moje marzenie! Ciężka praca umysłowa, kilkanaście lat wytęźonej nauki i yes yes yes.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Kierowca //, 08:50 23-06-2022,   100%
To co wyczynia wice prezes to się w głowie nie mieści. Myśli że to jego własna firma i zjadł wszystkie rozumy. Ze zmywarką w firmie to już przesada nie mówiąc już o zwalnianiu pracowników którzy przed jego przyjściem byli przyjęci dlatego że mu nie pasowało bo np to nie jego ludzie. Tak było z dobrym chwalonym młodym pracownikiem gospodarczym którego chwalono. Narobił nowych etatów jak kierownik logistyki kierownik CPN.......wiecznie nie będzie grzał stołka . Takiego cyrku nie było za czasów Chrostowskiego.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Też kierowca, 09:47 23-06-2022,   -
@~Kierowca // Był inny! A ty w nim dokazywałeś!
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~., 08:55 23-06-2022,   100%
Poważnie w MZK prezesi mają zmywarkę? Czy prezydent wie o takich gadżetach w spółkach miejskich?
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Carlo, 09:13 23-06-2022,   -
Niech wice Prezes zatrudni więcej swoich sąsiadów nie długo będzie pracować w MZK cała dzielnica w której kupił dom
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Sąsiadka, 09:24 23-06-2022,   -
Panie Marcinie było zostać w centrum zarządzania kryzysowego być dyrektorem i mieć dpokojn
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Sąsiadka, 09:28 23-06-2022,   100%
Mieć spokojną głowę a co się nie robi dla kariery. Uważałam pana za konkretnego sąsiada ale się myliłam jak kiedyś zauważyłam koło domu oznakowane auto MZK i dwóch panów z podwórka przyczepkę wyciągali i dopięli pojechali. Czy to ładnie nadużywać swojego stanowiska.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Uprzejmie donoszę, że…, 09:39 23-06-2022,   0%
@~Sąsiadka Sygnalistko sąsiadko! Nie bój się! Rób dokumentację i goń z nią gdzie trzeba! A tak to tylko pitu pitu!
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Merytorycznie, 10:59 23-06-2022,   -
@~Uprzejmie donoszę, że… Komentatorzy! Odnieście się do problemu zaakcentowanego w tytule info na eostrołęka! Konsultacje społeczne ….  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Y, 11:15 23-06-2022,   100%
Jakie konsultacje społeczne? Co chcą i tak zrobią rozkłady jazdy po swojemu a wszystko jest pod publiczkę że tak o ludzi dbają. Prezesi zobaczcie jak autobusy w czystości wyglądają i przystanki za miastem trawą zarośniętą.
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
~Wyborca, 19:53 23-06-2022,   100%
Ta osoba co tak ujada na porzedników nie dorasta do pięt bo za tamtych rządów nikt nie był karany a tu prezydent i wice a wczesjszy też  I proszę się przejechać po centrum i nie tylko trawy po pas brud dziurawe ulice ronda nie dokończone ale podwyszka w urzędzie była ile dostałeś 1000  zł że  tak się pienisz powiedz prawdę i spójrz w lustro podrzyjemy zobaczymy zastraszanie pracowników i kamery i nagrania zobaczymy co potobie zostanie  
odpowiedz   •   oceń :     •   zgłoś
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia
×