zdjecie 5794
zdjecie 5794
2021-11-25T15:00:25+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, TYLKO U NAS

Jak brzmi kurpiowski rock? Pokazuje zespół Kurp. "Ta muzyka żyje cały czas" [WIDEO]

REKLAMA
fot. Zespół Kurpfot. Zespół Kurp
REKLAMA
4
0
7

Jak brzmi kurpiowski rock? Tego dowiecie się słuchając nowych utworów zespołu Kurp. W sieci właśnie pojawiły się dwa kawałki: "Dopsierum tu przysła" i "Zielona Ziosenka". My pytamy: skąd inspiracja do takich właśnie aranżacji? Zespół odpowiada: Ta muzyka żyje cały czas!

Zespół Kurp powstał w 2020 roku w Piaseczni. Tam też odbywają się próby. - Wszyscy pochodzimy z Kurpi, więc inspiracja przyszła sama - odpowiada założyciel zespołu Tomasz Kisiel, skąd inspiracja do tego, by grać kurpiowskiego rocka.

Moja rodzina od pokoleń jest muzykalna, a że z dziewczynami i chłopakami znałem się z innych projektów muzycznych postanowiliśmy zrobić coś wspólnie.

Zespół tworzy osiem osób. To trzy wokalistki: Wiktoria Kaczyńska, Angelika Szablak i Ola Sadłowska, a także Adam Kisiel na perkusji, Mariusz Kisiel na basie, Zenon Kaczyński na akordeonie, Sławomir Grabowski oraz Tomasz Kisiel na gitarze.

Kurp zaprezentował już dwa teledyski. Żywiołowe wykonanie "Dopsierum tu przysła" i ballada "Zielona Ziosenka" już zyskują uznanie internautów. Zaglądamy do komentarzy na Youtube, a tam same pozytywy. - Świetnie że promujecie naszą kulturę. Tak trzymać. Nasza gwara ma również piękne brzmienie jak i góralska tylko za mało jest takich ludzi jak Wy - pisze jeden z internautów. Inny dodaje: "Bardzo fajne wykonanie, podoba mi się. No i po naszemu".

- Folklor kurpiowski nie jest anachroniczny, jak większość uważa. Ta muzyka żyję cały czas, cały czas jest tworzona. Jej rockowo/bluesowo/punkowe wydanie jest interesujące, dlatego właśnie je wykonujemy. Żeby pokazać młodym ludziom że cały czas można tworzyć nowe, że nie ma sensu tkwić w coraz szerzej rozlewającym się (zwłaszcza na muzykę) pokoleniu "kopiuj/wklej" - podkreśla założyciel zespołu Tomasz Kisiel.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×