2018-04-26T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jak co cztery lata: sposoby na ożywienie Starego Miasta

REKLAMA
Maciej Kleczkowski, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
0
12

Zbliżają się wybory samorządowe, więc rządzący i opozycja nie ustają w przerzucaniu się pomysłami dotyczącymi zagospodarowania i ożywienia osiedla Stare Miasto w Ostrołęce. Tym razem w rywalizacji na argumenty starli się radny Maciej Kleczkowski i prezydent Janusz Kotowski.

Temat ożywienia ostrołęckiego Starego Miasta powrócił przed wyborami, jak co cztery lata. Można było się spodziewać, że w tym roku będziemy mieli wysyp propozycji dotyczących zagospodarowania mieszkańcom czasu wolnego właśnie na terenie starówki. Nie pomyliliśmy się. Festiwal autopromocji rozpoczął radny PO Maciej Kleczkowski. Najbardziej znany ostrołęcki specjalista od transmisji na żywo na Facebooku znów zaproponował postawienie tężni solankowej oraz renowację portu przy Narwi. Prezydent Kotowski odbija piłeczkę i z ministrem Gróbarczykiem ogłasza, że port zostanie zagospodarowany i to niewykluczone, że jeszcze w tym roku. Powołany został też zespół ekspertów, jakiego w minionych trzech latach kadencji nie udało się powołać, choć potrzeba była raczej nie mniejsza.

- Powołałem w Urzędzie Miasta specjalny zespół, który wypracuje pewien pakiet proponowanych rozwiązań, które posłużą ożywieniu naszego starego miasta. Muszą to być działania kompleksowe, gdyż - w moim przekonaniu - powtarzany do znudzenia pomysł budowy tężni solankowej nie rozwiąże problemów starówki - mówi prezydent Ostrołęki.

Radny Maciej Kleczkowski w swoim piśmie do prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego zasugerował, że miasto w sposób priorytetowy traktuje potrzeby Galerii Bursztynowej. Polityk Platformy Obywatelskiej wymienia m.in., że przy galerii wybudowano ulice za miliony złotych, podczas gdy na starówce nie chce się postawić nawet wspomnianej już tężni. Co na to prezydent Janusz Kotowski?

- Pana wywody na temat wsparcia innych rejonów miasta uznaję za nieuprawnione. Budowa ulicy Ulmów była kolejnym etapem realizacji poważnego ciągu komunikacyjnego rozpoczynającego się od ulicy Sienkiewicza ku Poznańskiej, Goworowskiej, Nila, a kończącego się realizowaną obecnie ulicą Dobrzańskiego. Tylko złośliwość i nastawiona na insynuacje ocena rzeczywistości może skłonić do wniosków, że to wszystko dla galerii. Zachęcam Pana do bardziej pozytywnego patrzenia na rzeczywistość, bo jeszcze dojdzie Pan do wniosku, że realizowana obecnie przebudowa ulicy między OCK a Galerią Alius służy w moich ukrytych zamysłach poprawieniu komfortu pracy redaktorów X* - zakończył włodarz miasta.

* - tu pada nazwa jednego z ostrołęckich portali internetowych, mających siedzibę w pobliżu remontowanej ulicy. Radny jest mocno związany z tym dziennikiem internetowym. Według oświadczenia majątkowego z 2016 roku, otrzymywał wynagrodzenie z firmy, która jest wydawcą portalu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Bursaspor, 09:19 26-04-2018,   88%
Lubię takie cięte teksty :)
odpowiedz   •   oceń :  
~k, 09:52 26-04-2018,   56%
Obaj są siebie warci. Kot budzi się co 4 lata z zimowego snu a klekot krzyczy głośno, samemu nie mając pojęcia o tym jak wykonać takie inwestycje,aby zrobić krzyk. wystarczy że transmituje protesty przed sejmem i po co on to robi? żeby se nabić oglądalność, jakby mu zależało na miescie to by działał jak np Kulik w opozycji.
odpowiedz   •   oceń :  
~k, 09:59 26-04-2018,   92%
- Powołałem w Urzędzie Miasta SPECJALNY (czyli jaki?) zespół, który wypracuje PEWIEN (czyli jaki?) pakiet proponowanych ROZWIĄZAŃ (czyli konkretnie czego?), które posłużą OŻYWIENIU (w jaki sposób?)naszego starego miasta. Muszą to być działania KOMPLEKSOWE (czyli jakie?), gdyż - w moim przekonaniu - powtarzany do znudzenia pomysł budowy tężni solankowej nie rozwiąże problemów starówki - mówi prezydent Ostrołęki.

No bełkot, ludzie, bełkot. Lanie wody, a mieszkaniec niech łyka haczyk.
odpowiedz   •   oceń :  
~maniek, 10:08 26-04-2018,   50%
te ściemy katechety budzą co najwyżej politowanie
odpowiedz   •   oceń :  
~jasioreklamówa, 10:27 26-04-2018,   59%
Przebudowa Gorbatowa również nie była robiona pod potrzeby Bursztynowej. Ha ha ha ha ha ha ha ha
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:42 26-04-2018,   40%
@~jasioreklamówa Przebudowa Gorbatowa była robiona pod potrzeby klientów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Rogaś...., 11:19 26-04-2018,   43%
Kiedyś już pisałem...jeśli wybór będzie pomiędzi klerykałem, alkoholikiem i kimkolwiek innym...zagłosuję na "kogokolwiek innego".
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:05 26-04-2018,   58%
@~Rogaś.... jakby twój głos coś znaczył
odpowiedz   •   oceń :  
~bb, 12:03 26-04-2018,   20%
Prawda jest taka że miasto rozrasta się w zupełnie przeciwnym kierunku, dlatego stare miasto zostało na obrzeżach daleko od centrum. Nie ma co sobie zawracać głowy tym osiedlem, bo niby w czym ono takie wyjątkowe. Równie dobrze każde inne osiedle można "ożywiać"
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostrołęczanka, 12:30 26-04-2018,   75%
@~bb Stare Miasto to dusza miasta, @bb ;) Każde inne osiedle to po prostu... każde inne osiedle. Ten temat jest ważny, dlatego powraca jak bumerang przed każdym 'okresem stategicznym'.
odpowiedz   •   oceń :  
~JOGI, 12:22 26-04-2018,   67%
Kleczkowski niech się gdzieś przejdzie bo za dużo ma toksyn w głowie :)   Kleczkowski napisał do prezydenta. Kleczkowski napisał do prezydenta . Kleczkowski napisał do prezydenta.Kleczkowski napisał do prezydenta.Kleczkowski napisał do prezydenta.Kleczkowski napisał do prezydenta.Kleczkowski napisał do prezydenta.   TYLKO TO POTRAFI MYŚLI ŻĘ Ostrołęczanie to IDIOCI >  
odpowiedz   •   oceń :  
~ASDFG, 15:01 26-04-2018,   70%
@~JOGI Niech pan Kleczkowski napisze do prezydenta o tym kogo zatrudnia WORD, Meditrans i miejsca obstawione przez jego ziomków z PO/NO/lewicy. A potem pan prezydent niech napisze, kogo zatrudniają Urzędy, gdzie znalazł ostatnio pracę radny S., gdzie wylądował pan S. z MOSiRu. Na koniec proponuję, żeby starosta opowiedział o ex-PSL-u :) Najlepiej niech zrobią mapę, gdzie można znaleźć pracę z jaką legitymacją partyjną.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1