eOstroleka.pl
Region,

Jak działa rower elektryczny? Technologia i innowacje

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

Rower elektryczny, znany również jako e-bike, to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego roweru. W przeciwieństwie do klasycznych jednośladów, rowery elektryczne wspomagają jazdę dzięki energii elektrycznej, co umożliwia pokonywanie większego dystansu przy znacznie mniejszym zmęczeniu. Dlatego nawet przy dłuższych trasach czujesz mniejsze zmęczenie.

Jak działa taki rower? O czym trzeba pamiętać, decydując się na niego? Wyjaśniamy te kwestie – przeczytaj i poznaj odpowiedzi na te pytania, a być może zdecydujesz się na taki właśnie model.

Silnik elektryczny – Twoja pomoc na trasie

Wizualnie rower elektryczny wydaje się taki sam jak klasyczny.Ma dwa koła, siodełko, ramę i oczywiście profilowaną kierownicę. Ale różnica pojawia się w środkowej części, gdzie mamy trzy specjalne elementy: silnik elektryczny, akumulator oraz kontroler. To właśnie one umożliwiają wygodniejszą jazdę dzięki energii elektrycznej zasilającej silnik. W jaki sposób działa taki napęd?

Akumulator dostarcza zasilanie nie tylko do silnika, ale także do jednostki sterującej, wyświetlacza i czujników. Po włączeniu zasila komponenty elektryczne roweru, dzięki czemu możesz wybrać tryb wspomagania na jednostce sterującej, przeglądać i śledzić dane jazdy na wyświetlaczu oraz aktywować pracę silnika, gdy tylko zaczniesz pedałować.

Silnik elektryczny, czyli najważniejszy element, wspomaga użytkownika w pedałowaniu. Algorytmy sterujące jego pracą dokonują około 1000 pomiarów na sekundę poprzez specjalny zespół czujników. Dzięki temu jest w stanie dostosować moc do potrzeb użytkownika. Ostatni element, czyli elektroniczny kontroler, steruje pracą całego jednośladu, umożliwiając wybór trybu wspomagania i aktywację pracy silnika.

Jaką prędkość może osiągnąć rower elektryczny? Jeżeli silnik jest używany, można umożliwić osiągnięcie prędkości wynoszącej maksymalnie 25 km/h. Po jej przekroczeniu silnik przestaje pracować. Dlaczego tak się dzieje? Maksymalna prędkość jest określona przez polskie prawo i ma na celu bezpieczeństwo zarówno samego rowerzysty, jak i pieszych oraz innych pojazdów.

Jakie są zalety roweru elektrycznego?

Rower elektryczny może posłużyć każdemu, ale szczególnie docenią go osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą podejmować większego wysiłku fizycznego. Silnik elektryczny wydajnie wspomaga podczas jazdy pod górę, a także ułatwia prowadzenie podczas silnych wiatrów. Ponieważ osoba kierująca ma pełną kontrolę nad trybami wspomagania, zawsze może dobrać najlepszy dla siebie. No i warto pamiętać o cichej pracy oraz braku szkodliwego wpływu na środowisko.

Rower elektryczny może być używany w deszczu, jednak nie zaleca się zanurzania go w wodzie. Zawsze, gdy po użyciu jest mokry, należy wytrzeć go do sucha. Należy pamiętać, aby przed jazdą naładować akumulator do pełna.

Gdzie kupić rower elektryczny?

Jeśli chcesz kupić rower elektryczny i nie przepłacać, zajrzyj na stronę Rowerzysta.pl. Oferta tego sklepu to rowery elektryczne różnych rodzajów – od crossowych po miejskie. Wszystkie dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, dlatego w tym miejscu nabędziesz go za rozsądne pieniądze.

Przekonaj się o tym – zobacz ofertę już dzisiaj! 

Materiał zewnętrzny. 

REKLAMA
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×