2019-03-14T12:58:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 1 10
Polska,

Jak poradzić sobie z dużymi wydatkami? 3 sposoby, które pomogą Ci dać sobie z nimi radę

REKLAMA
REKLAMA
1
0
3
Najlepszy komentarz
~Gość, 13:03 14-03-2019,   67%
Dobry zwyczaj nie pożyczaj -bo musisz oddać sporo więcej.
Najlepiej jest wydawać swoje zaoszczędzone ..
odpowiedz   •   oceń :  

Duży wydatek – duży problem. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy kiedyś musieli się zmagać ze skomplikowaną matematyką domowych wyliczeń, która miała pomóc sfinansować zakup jakiegoś sprzętu, spory remont albo nowy samochód. Niestety, wciąż nagłe potrzeby pieniężne stanowią spore wyzwanie dla większości Polaków. Choć rokrocznie nasze oszczędności rosną, to wciąż pozostajemy na szarym końcu wśród państw europejskich. Zamiast odkładać, wolimy wydawać. A to skutkuje brakiem środków w kryzysowych sytuacjach. Na szczęście są sposoby na to, by poradzić sobie z problemami. Oto 3 sposoby na duże wydatki.

1.    Tradycyjne zaskórniaki

Stare, dobre oszczędzanie. Nie brzmi atrakcyjnie i na pewno większości z nas wydaje się szalenie skomplikowane. A to nieprawda! Odkładanie pieniędzy na czarną godzinę może być naprawdę proste. Wystarczy sumienność, rozsądek i nawet stosunkowo niewielkie kwoty mogą stworzyć pokaźny bufor bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chcemy kumulować środki na koncie oszczędnościowym, na lokacie, czy w skarpecie – każde miejsce jest dobre, o ile będzie bezpieczne.

Żeby nauczyć się oszczędzać, trzeba podejść do tej misji strategicznie. Po pierwsze – wizualizujemy sobie cel, którym w tym przypadku jest poczucie bezpieczeństwa. O ile łatwiej by nam się żyło, gdybyśmy nie musieli z paniką nasłuchiwać stukania w silniku naszego samochodu, analizując z przerażeniem, skąd weźmiemy środki na naprawę. Jak to skąd? Z tego, co odłożyliśmy!

Tworząc miesięczny budżet, podejmując refleksję nad codziennymi wydatkami i myśląc o przyszłości, jesteśmy w stanie uszyć sobie naprawdę wygodną i bezpieczną finansową poduchę, na której wylądujemy miękko w momencie, w którym nadejdzie kryzys kapitałowy.

2.    Wsparcie z zewnątrz

Niestety, nie żyjemy w idealnym świecie i nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, nie na wszystko zarobić. W trudnych chwilach z pomocą może przyjść kredyt gotówkowy, który dla wielu ludzi stanowi istotne wsparcie w czasach, w których muszą uporać się z dużymi wydatkami. Dla niektórych jest to jedyna metoda na to, by wyremontować mieszkanie czy stać się posiadaczem własnego pojazdu. Dobre kredyty gotówkowe to takie, które są udzielane przez sprawdzone, zaufane instytucje finansowe. Bank to najlepsze miejsce, do którego należy się udać w razie potrzeby. Zrezygnujmy z chwilówek i innego typu niepewnych pożyczek, które mogą nas wpędzić w jeszcze większe kłopoty.

Szukajmy ofert, które mają proste i jasne zasady i są przedstawione zrozumiałym dla nas językiem. Nigdy nie podpisujmy dokumentów, których treści nie rozumiemy. W Santander Consumer Banku mamy okazję na dopasowanie wysokości raty do swoich możliwości i skorzystania z kredytu o dobrym oprocentowaniu.

3.    Rodzina, ach rodzina!

Woody Allen powiedział kiedyś, że jeśli chcemy rozśmieszyć boga, powinniśmy mu opowiedzieć o swoich planach. Niezależnie od światopoglądu, cytat ten pasuje do sytuacji wielu ludzi, którzy nagle, niespodziewanie muszą zmierzyć się z sytuacją, na którą w ogóle nie byli przygotowani. Czy nagle zepsuła nam się pralka, czy dziecko pilnie potrzebuje korepetycji, może pojawić się problem ze sfinansowaniem tych potrzeb. Jeśli nie mamy na koncie odpowiednio wysokich oszczędności, spróbujmy zwrócić się do bliskich z prośbą o pożyczkę. Co ważne, pamiętajmy o tym, by spłacić ją w terminie i nie nadużywać zaufania rodziny. Nic tak nie psuje relacji, jak niespłacone długi.

 

artykuł sponsorowany

REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 13:03 14-03-2019,   67%
Dobry zwyczaj nie pożyczaj -bo musisz oddać sporo więcej.
Najlepiej jest wydawać swoje zaoszczędzone ..
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:31 14-03-2019,   100%
Dobry zwyczaj to oddawaj
odpowiedz   •   oceń :  
~Ogródek, 21:02 15-03-2019,   -
Wystarczy jeść tylko kaszanke i być bezdomnym jak vice ala prezydent i mieć ratuszowy oglródek kulikołęckich kaszaniarzy
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1