2014-08-22T10:02:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jak spędzić przedostatni wakacyjny weekend? Zobacz kalendarz imprez na nadchodzące dni

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Przed nami przedostatni wakacyjny weekend. Pora już powoli żegnać się z tegorocznym latem. Szczęśliwie w ciągu kilku najbliższych dni imprez i atrakcji będzie wiele. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz gdzie warto być.

Najważniejszą z imprez w nadchodzący weekend będzie bez wątpienia koncert w ramach ogólnopolskiej trasy „Lato z Radiem” Programu I Polskiego Radia. Na scenie zaprezentują się Maciej Pol – najpopularniejszy polski iluzjonista, Singin Birds – uczestnicy programu Must Be the Music a także zespół De Mono oraz Maryla Rodowicz. Koncert odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia na stadionie miejskim przy ulicy Witosa. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Początek o godzinie 15:00.

Nadchodzący weekend to także gratka dla fanów bluesa i motocykli. W sobotę, 23 sierpnia w Karczmie Kurpiowskiej Ostoja w ramach II Kurpiowskiego Rajdu Motocyklowego odbędzie się koncert zespołu Piotr Nalepa Breakuot Tour. Jako support zagrają: Mojo Drive, Dracaster oraz Easy Rider. Koncert poświęcony jest pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Wstęp na impezę wynosi 20 zł.

W ramach „Dożynek na Kurpiach” w Lelisie odbędzie się szereg imprez i wydarzeń kulturalnych, których kulminację stanowić będzie koncert zespołu Kozak System z Ukrainy oraz Teatr Tańca z Ogniem „Mantra”. Imprezę zaplanowano na niedzielę, 24 sierpnia. Całość rozpocznie o godzinie 12:00 msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lelisie. Następnie odbędzie się widowisko dożynkowe, koncert Orkiestry Kurpiowskiej, występ kabaretu Babeczki Podlaskie, koncert muzyki cygańskiej. Na zakończenie będzie można wziąć udział w Zumbie, którą poprowadzi Anna Kowalczyk.

Fani sportu także znajdą coś dla siebie – W Przystani (gmina Olszewo Borki) rozegrany zostanie raj rowerowy z udziałem kolarzy amatorów MTB. Trasa wyścigu przebiegać będzie ścieżkami leśnymi  na terenie powiatu ostrołęckiego. W wyścigu kolarskim MTB tzw. „górskim” będą mogli wystartować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie internetowej organizatora: www.KK24h.pl oraz zgłoszą się w dniu zawodów do biura w godz. 8.30 do 10.30. Biuro zawodów oraz start i meta przy Szkole Podstawowej - Zabytkowym Dworku Burbonów. Trasa wyścigu: MINI - 1 okrążenie (ok.8km), MIDI - 2 okrążenia (ok.16km), MAXI - 4 okrążenia (ok. 32km). Rajd odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia.

Również w niedzielę, 24 sierpnia o godzinie 13:00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Kuninie odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Podczas nich w licznych konkurencjach sportowych zmierzą się jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jeżeli natomiast planujemy ten przedostatni weekend wakacji spędzić na spokojnie, dobrą alternatywą może być seans filmowy w ostrołęcki kinie Jantar. Do wyboru mamy m.in. „Wakacje Mikołajka”, „Strażnicy galaktyki 3D”, „Niezniszczalni 3” lub „Magia w blasku księżyca”.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń