zdjecie 5035
zdjecie 5035
2014-08-22T10:02:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jak spędzić przedostatni wakacyjny weekend? Zobacz kalendarz imprez na nadchodzące dni

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Przed nami przedostatni wakacyjny weekend. Pora już powoli żegnać się z tegorocznym latem. Szczęśliwie w ciągu kilku najbliższych dni imprez i atrakcji będzie wiele. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz gdzie warto być.

Najważniejszą z imprez w nadchodzący weekend będzie bez wątpienia koncert w ramach ogólnopolskiej trasy „Lato z Radiem” Programu I Polskiego Radia. Na scenie zaprezentują się Maciej Pol – najpopularniejszy polski iluzjonista, Singin Birds – uczestnicy programu Must Be the Music a także zespół De Mono oraz Maryla Rodowicz. Koncert odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia na stadionie miejskim przy ulicy Witosa. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Początek o godzinie 15:00.

Nadchodzący weekend to także gratka dla fanów bluesa i motocykli. W sobotę, 23 sierpnia w Karczmie Kurpiowskiej Ostoja w ramach II Kurpiowskiego Rajdu Motocyklowego odbędzie się koncert zespołu Piotr Nalepa Breakuot Tour. Jako support zagrają: Mojo Drive, Dracaster oraz Easy Rider. Koncert poświęcony jest pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Wstęp na impezę wynosi 20 zł.

W ramach „Dożynek na Kurpiach” w Lelisie odbędzie się szereg imprez i wydarzeń kulturalnych, których kulminację stanowić będzie koncert zespołu Kozak System z Ukrainy oraz Teatr Tańca z Ogniem „Mantra”. Imprezę zaplanowano na niedzielę, 24 sierpnia. Całość rozpocznie o godzinie 12:00 msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lelisie. Następnie odbędzie się widowisko dożynkowe, koncert Orkiestry Kurpiowskiej, występ kabaretu Babeczki Podlaskie, koncert muzyki cygańskiej. Na zakończenie będzie można wziąć udział w Zumbie, którą poprowadzi Anna Kowalczyk.

Fani sportu także znajdą coś dla siebie – W Przystani (gmina Olszewo Borki) rozegrany zostanie raj rowerowy z udziałem kolarzy amatorów MTB. Trasa wyścigu przebiegać będzie ścieżkami leśnymi  na terenie powiatu ostrołęckiego. W wyścigu kolarskim MTB tzw. „górskim” będą mogli wystartować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie internetowej organizatora: www.KK24h.pl oraz zgłoszą się w dniu zawodów do biura w godz. 8.30 do 10.30. Biuro zawodów oraz start i meta przy Szkole Podstawowej - Zabytkowym Dworku Burbonów. Trasa wyścigu: MINI - 1 okrążenie (ok.8km), MIDI - 2 okrążenia (ok.16km), MAXI - 4 okrążenia (ok. 32km). Rajd odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia.

Również w niedzielę, 24 sierpnia o godzinie 13:00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Kuninie odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Podczas nich w licznych konkurencjach sportowych zmierzą się jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jeżeli natomiast planujemy ten przedostatni weekend wakacji spędzić na spokojnie, dobrą alternatywą może być seans filmowy w ostrołęcki kinie Jantar. Do wyboru mamy m.in. „Wakacje Mikołajka”, „Strażnicy galaktyki 3D”, „Niezniszczalni 3” lub „Magia w blasku księżyca”.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×