2019-04-17T09:07:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Jak urządzić ogród? Wybieramy meble ogrodowe!

REKLAMA
REKLAMA

Jedna z ostatnich czynności, której musimy się podjąć podczas urządzania ogrodu, to wybór odpowiednich mebli. W tym przypadku istotną rolę odgrywa nie tylko estetyka, ale i wytrzymałość. Meble ogrodowe muszą poradzić sobie w różnych warunkach, od upałów, po deszcz, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na materiały, z których zostały wykonane. Które meble okażą się najlepszym wyborem: drewniane, metalowe, a może plastikowe? Sprawdźmy!

Meble ogrodowe drewniane

Meble ogrodowe z drewna cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, gdyż świetnie wpasowują się w otoczenie roślin, głównie z uwagi na fakt, że jest to materiał naturalny. Co więcej, ich zaletę stanowi nie tylko estetyka, ale i wysoka wytrzymałość, dlatego też całkiem dobrze poradzą sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Musimy jednak pamiętać, że meble wykonane z drewna będą dość ciężkie, dlatego jedna osoba może mieć duży problem z ich przeniesieniem. Co więcej, nie ma możliwości ich złożenia, więc jeśli chcemy je przechowywać poza sezonem, to potrzebujemy znacznej ilości miejsca. Ponadto, drewniane meble ogrodowe nie należą do tanich, nie każdy może sobie zatem pozwolić na ich zakup.

Plastikowe meble do ogrodu

Meble ogrodowe wykonane z plastiku to jedna z najtańszych możliwości, jakie mamy do wyboru. Co więcej, nie brakuje ciekawych propozycji kształtów oraz kolorów, co sprawia, że każdy może wśród nich znaleźć coś dla siebie. Meble plastikowe są przy tym bardzo lekkie i można je złożyć bez większych problemów. Dobrze poradzą sobie także z deszczem czy słońcem, jednak mróz im nie sprzyja. Może mieć także pewne wątpliwości co do ich wytrzymałości. Plastikowe krzesła mogą nie utrzymać większego ciężaru, a z czasem ich wygląd znacznie traci. 

Ogrodowe meble z technorattanu

Meble z technorattanu pojawiły się na rynku już jakiś czas temu, jednak nadal traktowane są przez wiele osób nieufnie. Z wyglądu przypominają wiklinę lecz w rzeczywistości są o wiele trwalsze. Co więcej, technorattan jest materiałem, który w 100% podlega recyklingowi, okaże się więc świetnym wyborem dla osób, które dbają o środowisko. Doskonale pasują także do nowoczesnej stylistyki. Ustawić można je zarówno na tarasie, jak i na otwartej przestrzeni, gdyż całkiem sprawnie radzą sobie ze zmieniającą się pogodą. Atrakcyjne zestawy tego typu mebli ogrodowych znajdziemy m.in. na homegarden.com.pl. Wadę stanowić może nieco ich cena, która jest znacznie wyższa niż w przypadku mebli wykonanych z plastiku. Niemniej, wydaje się, że warto ją ponieść.

Meble ogrodowe powinny cechować się zarówno wygodą, jak również wysoką wytrzymałością. Z tego też względu najlepszym wyborem będą meble drewniane bądź wykonane z technorattanu. Nie zapomnijmy jednak o ich pielęgnacji i odpowiednim przechowywaniu w czasie zimy. 

REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1