zdjecie 4084
zdjecie 4084
zdjecie 4084
2021-04-20T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Jaki monitor wybrać?

REKLAMA
REKLAMA

Monitor to narzędzie pracy wielu osób. Obecnie używamy komputera nie tylko do oglądania ulubionych seriali czy przeglądania internetu, lecz także do pracy i nauki zdalnej, a także obrabiania zdjęć. Dlatego dobry monitor pozwala ochronić wzrok i ułatwia wykonywanie wszystkich zadań. Trudno jednak wybrać idealnie dopasowany model, ponieważ na rynku jest wiele różnych produktów. Dlatego dużą rolę odgrywa zapoznania się ze specyfiką konkretnych produktów i określenie, jakie są nasze potrzeby.

  1. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze monitora do komputera?
  2. Różne rodzaje matryc
  3. Monitory LG - charakterystyka
  4. Monitory Phillips - czym się wyróżniają?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze monitora do komputera?

Jednym z podstawowych elementów determinujących zakup ekranu do pracy, jest określenie jego przeznaczenia. Każdy monitor wyróżnia się innymi parametrami, które sprawdzą się przy innych zadaniach. Dlatego produkt gamingowy dla zapalonych miłośników gier powinien mieć inne cechy niż urządzenie przeznaczone do pracy ze zdjęciami lub profesjonalnymi programami do obróbki filmów video. Ważna jest także przekątna wybranego modelu oraz jego rozdzielczość. Oczywiście im wyższa rozdzielczość, czyli liczba pikseli, tym lepszy obraz. Takie monitory sprawdzą się w przypadku produktów gamingowych. Na rozdzielczość zwrócą uwagę także fotografowie oraz montażyści. Obecnie do wyboru mamy kilka najlepszych opcji.

Jedną z nich jest sprzęt określany mianem Full Hd, czyli 1920x1080. Takie produkty sprawdzą się w przypadku zwykłego codziennego użytkowania do przeglądania internetu, oglądania filmów czy prostych zadań biurowych. Urządzenia tego typu są przystępne cenowo, dlatego nie trzeba odkładać wielkiej kwoty na zakup nowego urządzenia. Kolejny produkt to monitory QHD, czyli 2560x1140 pikseli. Narzędzie tego rodzaju to już zakup idealny dla bardziej wymagających użytkowników. Nadają się do rozbudowanych gier, ponieważ oferują dużą szczegółowość obrazu. Aktualnie za najlepszy monitor uchodzi 4K Ultra HD (3180x2160 pikseli). To już model do zadań specjalnych przeznaczony do obróbki zdjęć czy profesjonalnego montowania filmów.  

Różne rodzaje matryc

Kolejny element wpływający na zakup konkretnego produktu to rodzaj matrycy. Do najtańszych typów należy matryca TN, która nie oferuje podwyższonej szczegółowości obrazu. Monitory z taką matrycą sprawdzą się w przypadku codziennego podstawowego użytkowania. Oczywiście TN ma nie tylko same wady. Oferuje bowiem bardzo szybki czas reakcji, dzięki czemu często jest wybierana przez miłośników podstawowych gier. Kolejny typ to matryca IPS. Do jej produkcji wykorzystuje się ciekły kryształ ułożony równolegle do siebie i do powierzchni ekranu. To właśnie ta technologia sprawia, że monitory z matrycą IPS prezentują obraz na najwyższym poziomie. Idealnie odwzorowują kolory, co zapewne docenią fotografowie i graficy. Kolejny typ, lepszy od matryc TN i trochę gorszy do IPS, to matryce MVA i PVA. Dają bardzo szczegółowe obrazy i oferują wysoki kontrast.

Monitory LG - charakterystyka

Do najcześciej kupowanych produktów tego typu należy monitor LG. To południowokoreańskie przedsiębiorstwo już od wielu lat działa w branży elektronicznej, produkując wysokiej klasy urządzenia różnego typu. w ofercie formy znajdują się także wysokiej klasy monitory. Na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama produktów. LG specjalizuje się w wytwarzaniu ekranów wykorzystywanych do różnych zadań. Dzięki temu dostępne są modele w bardzo różnym przedziale cenowym. Modele LG wyróżniają się przede wszystkim niezawodnością oraz energooszczędnością. Sprawdzają się zarówno w przypadku codziennego użytkowania, jak i przy zadaniach wymagających lepszych parametrów. Produkty tego  typu sprawdzą się zatem w pracy fotografa, grafika czy montażysty filmów. Dostępne są różne rozmiary monitorów, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do przestrzeni, jaką dysponujemy.

Monitory Phillips - czym się wyróżniają?

Kolejna polecana przez profesjonalistów forma to Phillips. Produkty tego typu wyróżniają się przede wszystkim niezwykle wysokim stopniem wytrzymałości. Sprawdzą się podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że monitor Philips jest ergonomiczny i nie psuje oczu. Firma powstała w XIX wieku w Holandii i do dziś uznawana jest za jednego z najlepszych producentów sprzętu elektronicznego. Producent cały czas rozszerza swoją ofertę, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań ułatwiających pracę oraz codzienne korzystanie z internetu. Monitory Phillips oferują bardzo dobrą grafikę i idealne odwzorowanie kolorów. To właśnie przy urządzeniach tej firmy można liczyć na niezwykły kontrast oraz niezwykłą głębię czerni. Phillips proponuje monitory różnego rodzaju. Wśród produktów dostępne są modele z matrycami TN oraz IPS. Oczywiście poszczególne sprzęty różnią się także designem. Niezależnie od tego, jaki sprzęt wybierzemy, możemy liczyć na produkt najwyższej jakości.

 

REKLAMA
zdjecie 4084
Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×