2018-08-01T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jaki ojciec, taki syn. Złodziejski duet grasował w Ostrołęce, teraz siedzi w areszcie

REKLAMA
REKLAMA
3
3
3

Ostrołęccy policjanci notują ostatnio sporo sukcesów. Przed tym jak zatrzymali Gruzinów, podejrzewanych o napad na mieszkankę naszego miasta, dokonali też jeszcze jednego zatrzymania: ujęli sprawców kradzieży, jaka miała miejsce w kwietniu.

Zdarzenie miało swój początek 23 kwietnia bieżącego roku, wtedy to ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych z pomieszczenia mieszkalnego na terenie naszego miasta. Po otrzymaniu zgłoszenia w sprawę włączyli się ostrołęccy kryminalni . Już wstępnie ustalenie wskazywały na to, że sprawców było dwóch i nie pochodzili oni z naszego regionu.

Funkcjonariusze rozpoczęli żmudną pracę procesową, równolegle toczyły się także działania operacyjne skierowane na jak najszybsze ustalenie i zatrzymanie sprawców tej kradzieży. Kolejne ustalenia wskazywały, że sprawcy mogą pochodzić z terenu Radomia. Dlatego ostrołęccy policjanci nawiązali współpracę z Komendą Miejską Policji w Radomiu.

Realizacja sprawy nastąpiła 3 lipca, policjanci z Ostrołęki pojechali na teren powiatu radomskiego, gdzie zatrzymali jednego z podejrzanych. Okazał się nim 62 – letni mieszkaniec tego powiatu. Jednak cały czas toczyły się poszukiwania drugiego ze sprawców, który się ukrywał.

Bardzo dobra współpraca pomiędzy ostrołęcką i radomską komendą pozwoliła na zatrzymanie w miniony piątek przez policjantów z Radomia drugiego z podejrzewanych mężczyzn, okazał się nim syn zatrzymanego wcześniej mężczyzny 39 – letni mieszkaniec, również z powiatu radomskiego.

Skuteczne działanie ostrołęckich policjantów w połączeniu z wzorową współpracą z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce pozwoliło na przedstawienie  obydwóm mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Dodatkowo młodszy z mężczyzn podejrzewany jest o kradzież rozbójniczą, która miała miejsce 22 maja bieżącego roku na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Wtedy to został przyłapany podczas kradzieży pieniędzy przez jednego z domowników i aby utrzymać się w ich posiadaniu użył wobec niego przemocy.


Wczoraj Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec młodszego z mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Karola, 22:42 01-08-2018,   0%
Oh tak dla policji naleza sie brawa bo zdobili kupe roboty lapcie tych co zabijaja a nie czlowieka ktory ukradl kase moze na jedzenie na zycie bo w tym kraju zeby miec jakas prace to ku.... Znajomosci wszedzie a policja brawa naprawde wescie sie do roboty porzadnej a nie nieroby...
odpowiedz   •   oceń :  
~Eh, 05:49 02-08-2018,   100%
@~Karola Pracy to jest dużo, tylko ludzi do niej brak...
odpowiedz   •   oceń :  
~do karol, 08:03 03-08-2018,   100%
Chyba cię pojeb**o?!   Do pracy! lenie śmierdzące!!  a nie kraść czyjeś pieniądze.  A nie później taki d**** karol płacze że pracy niema i dla tego kradną.  
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń