zdjecie 5035
zdjecie 5035
2018-08-01T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jaki ojciec, taki syn. Złodziejski duet grasował w Ostrołęce, teraz siedzi w areszcie

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
3
3
3

Ostrołęccy policjanci notują ostatnio sporo sukcesów. Przed tym jak zatrzymali Gruzinów, podejrzewanych o napad na mieszkankę naszego miasta, dokonali też jeszcze jednego zatrzymania: ujęli sprawców kradzieży, jaka miała miejsce w kwietniu.

Zdarzenie miało swój początek 23 kwietnia bieżącego roku, wtedy to ostrołęccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych z pomieszczenia mieszkalnego na terenie naszego miasta. Po otrzymaniu zgłoszenia w sprawę włączyli się ostrołęccy kryminalni . Już wstępnie ustalenie wskazywały na to, że sprawców było dwóch i nie pochodzili oni z naszego regionu.

Funkcjonariusze rozpoczęli żmudną pracę procesową, równolegle toczyły się także działania operacyjne skierowane na jak najszybsze ustalenie i zatrzymanie sprawców tej kradzieży. Kolejne ustalenia wskazywały, że sprawcy mogą pochodzić z terenu Radomia. Dlatego ostrołęccy policjanci nawiązali współpracę z Komendą Miejską Policji w Radomiu.

Realizacja sprawy nastąpiła 3 lipca, policjanci z Ostrołęki pojechali na teren powiatu radomskiego, gdzie zatrzymali jednego z podejrzanych. Okazał się nim 62 – letni mieszkaniec tego powiatu. Jednak cały czas toczyły się poszukiwania drugiego ze sprawców, który się ukrywał.

Bardzo dobra współpraca pomiędzy ostrołęcką i radomską komendą pozwoliła na zatrzymanie w miniony piątek przez policjantów z Radomia drugiego z podejrzewanych mężczyzn, okazał się nim syn zatrzymanego wcześniej mężczyzny 39 – letni mieszkaniec, również z powiatu radomskiego.

Skuteczne działanie ostrołęckich policjantów w połączeniu z wzorową współpracą z Prokuraturą Rejonową w Ostrołęce pozwoliło na przedstawienie  obydwóm mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Dodatkowo młodszy z mężczyzn podejrzewany jest o kradzież rozbójniczą, która miała miejsce 22 maja bieżącego roku na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Wtedy to został przyłapany podczas kradzieży pieniędzy przez jednego z domowników i aby utrzymać się w ich posiadaniu użył wobec niego przemocy.


Wczoraj Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec młodszego z mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×