2019-07-12T12:15:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jakie są pilne potrzeby OCK? Konieczny remont dużej sali kinowej. Ale to nie wszystko

REKLAMA
zdjecie 2911
REKLAMA
1
0
6

Jakie potrzeby ma obecnie Ostrołęckie Centrum Kultury? Okazuje się, że dość pilnego remontu wymaga duża sala kinowa. W innych pomieszczeniach także jest co robić. O planach i potrzebach OCK dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Rady Miasta Ostrołęki odbyło się 17 czerwca w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Najważniejsze potrzeby, jakie ma obecnie Ostrołęckie Centrum Kultury, wymieniła Alina Chalińska - Kierownik Działu Obsługi OCK. Jest to m.in. samochód, który będzie w stanie bezawaryjnie przewieźć sprzęt nagłaśniający.

- W zasobach OCK są obecnie 3 samochody, ale wszystkie mocno wyeksploatowane - przypomniała.

Okazuje się, że spore potrzeby ma również ostrołęckie kino. Dotyczy to zarówno dużej, jak i małej sali. W przypadku małej sali problem dotyczy klimatyzacji. "Jest ona umiejscowiona na dachu, mocno się przegrzewa, wyłącza się i jest głośna" - mówiono. Dużo większe potrzeby są związane z dużą salą.

- Na sali widowiskowej należy wymienić fotele, są one od początku istnienia OCK systematycznie prane. Tapicerka jest już zniszczona. Również wykładzina pod fotelami wymaga wymiany.  Szacunkowy koszt to około 600 000 zł. Wymiany wymaga również sprzęt nagłaśniający na dużej sali, również jest od początku istnienia centrum. Regularnie jest naprawiany i tak naprawdę może się popsuć w każdej chwili. Koszt to około 220 000 zł. Wymiany wymagają również narożniki na podłodze pod fotelami. Koszt to około 4 000-5 000 zł - wymieniano podczas obrad komisji. Przewodniczący komisji Jacek Łuba zapytał, jak bardzo pilne są potrzeby remontów. Odpowiedź była krótka: "Nagłośnienie może odmówić współpracy w każdej chwili. Fotele też wymagają bardzo pilnej wymiany".

To jednak nie wszystko. Remontu wymaga dach budynku Galerii, w budynku Klubu Oczko pozostało 5 okien do wymiany, a w „Kultowni” remontu wymaga łazienka, bo nie jest ona przystosowana do użyteczności publicznej.

Następnie przedstawiciele podmiotów kulturalnych zaprezentowali swoją działalność. Podsumował ją dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury.

- Przedstawiona działalność to zaledwie wycinek tego co się dzieje. Pomysłów mamy sporo, chęci też nam nie brakuje. Chcemy ożywić stare miasto, chcemy tam tworzyć nowe rzeczy. Są plany, aby na remonty pozyskać pieniądze z zewnątrz. Trzeba oczywiście mieć wkład własny w wysokości 30 procent. Chcemy odwracać proporcje, co do tego co było, a co będzie. Chcemy informować mieszkańców o tym co będzie, z odpowiednim wyprzedzeniem - mówił Tadeusz Wiśniewski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×