zdjecie 7844
zdjecie 7844
2020-05-21T13:29:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jakub Frydryk do odchodzących radnych: Chciałbym wierzyć, że mieliście ważne powody

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
11
10
26

Wiceprzewodniczący rady miasta Jakub Frydryk skomentował na Facebooku odejście radnych Janusza Kotowskiego i Grzegorza Płochy z rady miasta. "Czy to nie za wcześnie? Wyborcy dali Wam olbrzymi mandat zaufania na 5 lat, zdobyliście mnóstwo głosów. Chciałbym wierzyć, że mieliście ważne powody, by powiedzieć koniec" - wskazał, pisząc również o "partyjnych rozgrywkach".

Kiedy w 2018 roku szliśmy wraz do wyborów samorządowych z hasłem bezpartyjności, mówiliśmy o tym, jak dobry wpływ może mieć to na samorząd. Nie ma nad nami żadnych prezesów, przewodniczących czy dyrektorów. Pamiętam, że wówczas sporo osób chciało nas zepchnąć, a to na jedną, a to na drugą stronę. Przerzucano nas z lewicy na prawicę, ustawiano w dziwnych konfiguracjach, dorabiano polityczną ideologię. Z jednej strony członkowie jednej partii krzyczeli, że nie jesteśmy bezpartyjni, bo mamy na swoich listach byłego polityka PO. Z drugiej strony byli ci, którzy krzyczeli, że jesteśmy „PiS-bis”, bo przecież na listach mamy byłego polityka PiS. Był też przypadek wyjątkowej hipokryzji: człowiek, który przyszedł na nasze spotkanie, nazywając nas „PiS-bis”, po czym sam wystartował z list PiS

- ujawnił Jakub Frydryk z klubu radnych Bezpartyjne Miasto, wiceprzewodniczący rady miasta, który w 2018 roku był kandydatem na prezydenta Ostrołęki, zajmując 3. miejsce w wyborach (za Łukaszem Kulikiem i Januszem Kotowskim).

Jak się okazało, był to wstęp do komentarza dotyczącego aktualnej sytuacji politycznej. Z rady miasta odeszło dwóch radnych: były prezydent Janusz Kotowski i były wiceprezydent Grzegorz Płocha.

Po 1,5 roku bycia w samorządzie tym bardziej doceniam ludzi, którzy w 2018 roku zdecydowali się pójść z nami i nie stawiać na partyjne rozgrywki. A właśnie teraz jesteśmy świadkami zadziwiających poczynań. 1493 – tylu wyborców w wyborach samorządowych łącznie zagłosowało na panów Janusza Kotowskiego i Grzegorza Płochę, którzy właśnie zrezygnowali ze swoich mandatów radnych. Panowie, dziękuję Wam za wspólną pracę w samorządzie, ale jednocześnie wyrażam zdziwienie. Czy to nie za wcześnie? Wyborcy dali Wam olbrzymi mandat zaufania na 5 lat, zdobyliście mnóstwo głosów. Chciałbym wierzyć, że mieliście ważne powody, by powiedzieć „koniec”

- napisał Frydryk.

A my działamy dalej – bez posad w spółkach Skarbu Państwa, bez wskazówek z centrali. Nie jesteśmy „totalną opozycją” ani „milczącą koalicją”. Jesteśmy sobą

- zaznaczył wiceprzewodniczący rady miasta.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Galeria
Kino JANTAR
×