zdjecie 762
zdjecie 762
2018-09-26T18:01:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jakub Frydryk o brudnej kampanii wyborczej. "Nie damy się zastraszyć"

REKLAMA
Jakub Frydryk w otoczeniu kandydatów na radnych KWW Bezpartyjne Miasto (fot. www.facebook.com/BezpartyjneMiasto/)
REKLAMA
6
7
59

Jakub Frydryk - lider ruchu Bezpartyjne Miasto - jest zdziwiony opiniami o jego rzekomej przynależności partyjnej. Ostrzega, by nie wierzyć w kłamstwa powielane w internecie. Mówi też o nieuczciwej wyborczej grze i niskim poziomie debaty.

W ostatnim czasie pojawiły się opinie, że komitet Bezpartyjne Miasto jest "bezpartyjny tylko z nazwy". O tym, że to nieprawda, mówi nam sam Jakub Frydryk - lider ruchu, mającego szansę na dobry wynik w nadchodzących wyborach. Jak wygląda sprawa z przynależnością partyjną, o której tak wiele się mówi?

- Nigdy nie byłem członkiem żadnej partii politycznej. Łączenie mnie z jakąkolwiek organizacją jest zwykłą złośliwością internetowych komentatorów lub politycznych konkurentów. Po prostu nie mają mi nic do zarzucenia, więc chwytają się dość absurdalnych pomysłów - mówi Frydryk.  - Choć jestem bezpartyjny, to byłem już łączony z wieloma środowiskami i wieloma partiami. Wszystkie strzały są nietrafione. Jestem niezależnym kandydatem i tak pozostanie - uśmiecha się.

Frydryk mówi też o założeniach swojego komitetu. Ma być to realna alternatywa dla rządów partii politycznych w samorządach. Najważniejsi mają być mieszkańcy miasta, a nie partyjni działacze.

- Nasz komitet łączy wiele środowisk, od prawej do lewej strony sceny politycznej. Tylko łącząc te środowiska, możemy doprowadzić do tego, że Ostrołęka będzie przyjazna każdemu mieszkańcowi. Zdecydowana większość osób w moim komitecie, tak jak ja, nigdy nie była członkiem partii politycznych. To młodzi ludzie, pełni ambicji i chęci wprowadzenia zmian na lepsze. Jednakże nie zamykałem przed nikim drzwi, także osobom z przeszłością w różnych strukturach politycznych. Miałem tylko jeden warunek: chcesz być z nami, złóż legitymację partyjną. Zrobili tak wszyscy, którzy chcieli z nami współpracować. Jesteśmy bezpartyjnym komitetem nie tylko z nazwy, ale i z idei. W przeciwieństwie do niektórych, nie mamy w swoich szeregach ani jednego członka jakiejkolwiek partii politycznej - zapewnia.

Jak podkreśla Frydryk, w ostatnim czasie w internetowych komentarzach przetoczyła się fala obraźliwych wpisów na jego temat. Jeden z takich wpisów znajdzie swój finał w sądzie.  

Dodaje również, że kandydaci jego komitetu, ale także sympatycy, prywatni znajomi czy nawet rodzina (!) mieli nieprzyjemności (m.in. w pracy zawodowej) w związku z jego aktywnością. - Niestety, tegoroczna kampania wyborcza jest niezwykle brudna. Szkoda, że za hasłami dotyczącymi wartości rodzinnych oraz miłości do bliźniego , robi się takie rzeczy. Mimo tego, nie damy się zastraszyć. Zrobimy wszystko, by zyskać zaufanie mieszkańców i zmienić miasto na lepsze - mówi Frydryk.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Ewentualna druga tura zaplanowana została na 4 listopada.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×