zdjecie 9271
zdjecie 9271
2020-12-09T12:59:06+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jam Session Wysokich Lotów' Luis Nubiola i Joaquin Sosa. Koncert ONLINE

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
0

Multimedialne Centrum Natura zaprasza na Jam Session Wysokich Lotów' Luis Nubiola i Joaquin Sosa. Ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz obostrzenia z nią związane koncert odbędzie online na facebookowym profilu MCN.

Luis Nubiola urodził się na Kubie, gdzie ukończył Narodowe Konserwatorium Muzyczne Amadeo Roldan w Havanie jako nauczyciel saksofonu i instrumentalista.
Uczył się w klasie Carlosa Averhoffa. Po ukończeniu studiów Luis Nubiola został zaproszony na scenę przez kilku wybitnych kubańskich muzyków jazzowych, w tym Jose Luisa Cotes (El Tosco), José Miguela Credo (El Greco) i Díakarę.
Dołączł do kubańskiej grupy muzycznej PG pod kierunkiem wybitnego dyrygenta i flecisty José Luisa Cortesa (El Tosco), założyciela słynnej grupy NG La Banda i Top Secret.
Na Kubie Luis Nubiola brał również udział w kilku warsztatach muzycznych i występował z Danilo Peresem, Gonzalo Rubalcavą, George'em Bensonem, Stevem Colemanem, Ralfem Irizarrym i innymi.
W 2001 roku Luis Nubiola przeniósł się do Kostaryki, gdzie stał się jednym z najwybitniejszych i najbardziej znanych muzyków, współpracując z takimi artystami jak Walter Flores (zdobywca nagrody Grammy), Robert Aguilar i „Chocolate Band”. W grudniu 2005 roku nagrał pierwszą płytę, muzyczną produkcję zatytułowaną „Nubiola”.
W grudniu 2008 roku Luis Nubiola wyprodukował „Live at Jazz Café”, pierwsze DVD z muzyką jazzową nagrane w Kostaryce. To DVD jest wersją na żywo utworu „Nubiola”, za który w tym samym roku został laureatem nagrody ACAM jako „Kompozytor roku w gatunku jazzu”. „914”, również nagrodzony tytułem Najlepszego Albumu 2009 roku, podwójne DVD / CD, artysta ujawnia wymiary własnej muzycznej ewolucji. Kluczem do podejścia do twórczości muzycznej Nubioli jest zrozumienie jego różnych sposobów wypowiedzi. Jako wykonawca wyrafinowana technika Nubioli w swoim muzycznym języku utrwala jego własne pomysły i ekspresję.
Obecnie Luis Nubiola mieszka w Europie, gdzie współpracuje z muzykami i przyjaciółmi, m.in. El Salsero z Michałem Stawarskim, Zbigniewem Namysłowskim, Pawłem Kaczmarczykiem, Grzegorzem Grzybem, Michałem Barańskim, Włodkiem Pawlikiem.
Z „Luis Nubiola Trio” i albumem „Memories from the Baltic” promuje swoją twórczość i nagrywa nowy materiał z trzema znakomitymi muzykami z Polski: Marcinem Chenczke (bas), Mariuszem Koszelem i Frankiem Parkerem (perkusja).
Dzięki tym młodym, niezwykle utalentowanym artystom Luis Nubiola osiąga fascynującą fuzję swojej kubańskiej kultury i uznanej tradycji polskiego jazzu, wykorzystując elementy tradycyjnej muzyki ludowej obu kultur.
Nagranie "O3" to międzynarodowa koalicja z jego przyjacielem Frankiem Parkerem (USA) i Marcinem Checzke (Polska), po raz kolejny tworząc trio z gośćmi specjalnymi Wojciechem Olszewskim i Krzysztofem Dysem (fortepian) oraz Marcinem Małym Górnym (pady).
Luis Nubiola grał na żywo w Teatrze Muzycznym w Łodzi (feat. Jose Torres), pięć utworów z gościem specjalnym, kubańskim perkusistą Jose Torresem, który mieszka w Polsce od ponad trzydziestu lat. Ten materiał jest częścią serii piosenek skomponowanych przez Luisa Nubiolę podczas czteromiesięcznej wizyty w Republice Turcji. Jeden z tych utworów, „Aturk”, jest dedykowany ojcu tureckiej ojczyzny, Mustafie Kemal Atatürk.
Wraz z Jose Torresem w tym materiale występują znakomici polscy muzycy, fortepian Wojciech Olszewski, bębny Krzysztof Szmańda i kontrabas Marcin Chenczke.
Jego nowy album, Global Friendship (Polskie Radio), wraz z koncertem zarejestrowanym na żywo podczas premiery albumu Live at the Blue Note w Poznaniu. To pomysł na połączenie kompozycji świetnych muzyków i przyjaciół, którzy mieszkają m.in. na Kubie, w Polsce, Kostaryce, USA, Hiszpanii itp. Na płycie biorą udział perkusja Krzysztof Szmanda, bas Marcin Chenczke, fortepian Krzysztof Dys, podobnie jak w poprzednich nagraniach, tym razem jako goście specjalni puzonista Michał Tomaszczyk i wokal Ola Trzaska.
Luis Nubiola miał ważny udział w filmie „Zimna wojna”, który zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera w Cannes w 2018 roku. „Zimna wojna” zdobył trzy nominacje do Oscarów w 2019 roku i zdobył najważniejsze nagrody w Europie w tym samym roku.
Jego najnowsze albumy „Ten Plagues” i „Live from the Jazz Cafe Costa Rica 2019” są już dostępne na wszystkich platformach. „Ten Plagues” to album o otwartych formach i bardzo wyrazistej interpretacji, w którym gościli Jacek Mazurkiewicz na basie, perkusista Krzysztof Szmanda i perkusista Philip South z Australii.
LP „Jazz Cafe Costa Rica 2019” to winylowy LP, nagrany na żywo w San Jose Costa Rica, z udziałem znanych muzyków, takich jak Walter Flores - fortepian, bas Nelson Segura i Gilberto Jarquin na perkusji. Album ma wpływy muzyki skandynawskiej, a na nim utwór będący wersją słynnej ballady znanego polskiego pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy oraz utwór poświęcony ikonie polskiego jazzu Tomaszowi Stańce

Joaquin Sosa to utalentowany kubański muzyk jazzowy, grający na klarnecie i saksofonie tenorowym. Od najmłodszych lat pasjonował się muzyką, w wieku 9 lat rozpoczął naukę gry na klarnecie. Wkrótce dołączył do Dziecięcej Orkiestry Symfonicznej w Hawanie na Kubie i brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Dętym Drewnianym, gdzie zdobył pierwszą nagrodę.
Jego pierwszy ważny koncert poza Kubą odbył się na 13. Festiwalu Jazzowym na Barbadosie, gdzie jako kilkunastoletni chłopiec miał przyjemność dzielić scenę z takimi artystami jak: Roy Hargrove, Horacio El Negro, Giovanni Hidalgo czy Arturo Tappin.
W 2006 roku Joaquin wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków Jazzowych Jojazz w Hawanie i pomimo tego, że był najmłodszym uczestnikiem, zdobył III nagrodę za interpretację.
W następnych latach był członkiem zespołu jazzowego prowadzonego przez Joaquina Betancourta.
W 2007 roku podróżował do Nowej Szkocji w Kanadzie, gdzie dał wiele koncertów, a także odbył letni kurs jazzu na Uniwersytecie Acadia w Nowej Szkocji w Kanadzie.
W 2010 roku Wynton Marsalis odwiedził Kubę i Joaquin wpadł mu w oko. W rezultacie został zaproszony do występu na koncercie finałowym z Wyntonem Marsalisem i Jazzem w Lincoln Center Orchestra w Mella Theatre na Kubie.
Wkrótce po ukończeniu z wyróżnieniem od Amadeo Roldana przeniósł się do Hiszpanii i miał przyjemność grać z Paquito D’Rivera w „Galician Connection”.
W następnych latach występował w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z wieloma wybitnymi artystami: Louisem Banksem, Vishwą Mohanem Bhattem itp. Nagrał także wideoklip z Kool and the Gang.
W 2018 roku ponownie Joaquin został zaproszony przez Maestro Paquito D’Rivera do wykonania swojego koncertu „100 Años de Bebo” w Sala Galileo Galilei w Madrycie w Hiszpanii.
Rok 2019 był dla niego szczególnym czasem, w którym nagrał swój pierwszy album jazzowy „Caminando”. Miał również przyjemność być jednym z artystów występujących na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Dubaju wraz z Fredericem Yonnetem, a także zagrać w słynnym Quincy Jones bar & lounge z Munirem Hossnem.
Joaquin promuje ustniki Theo Wanne'a i obecnie mieszka w Polsce.

Jam Session Wysokich Lotów' Luis Nubiola i Joaquin Sosa. Koncert ONLINE, sobota, 12 grudnia 2020 r., godz. 19.00.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×