2015-11-09T18:09:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Jan Kania i Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna” laureatami nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. mazovia.pl
REKLAMA

Podczas wczorajszej uroczystej gali wręczenia Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego statuetkę otrzymali m.in. Jan Kania oraz Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna”. Była to XVI edycja plebiscytu promującego wybitne jednostki mające znaczący wpływ na popularyzację naszego regionu.

XVI gala wręczenia nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego odbyła się w niedzielę, 8 listopada w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych z rąk wicemarszałek Janiny Orzełowskiej i Wiesława Raboszuka odebrało 10 laureatów. Znaleźli się wśród nich reprezentanci z powiatu ostrołęckiego: Jan Kania oraz Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna”.

Nagrody przyznawane są osobom wybitnym, których działalność twórcza, charytatywna czy społeczna, promuje nasz region nie tylko w kraju, ale też za granicą, ludziom aktywnym społecznie, a także angażującym się w działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza.

O prestiżu przyznawanej przez samorząd województwa nagrody świadczy przede wszystkim rosnące z roku na rok zainteresowanie. W tym roku spośród zgłoszonych przez samorządy i organizacje pozarządowe 81 kandydatów wyłoniono 10 laureatów. Podczas uroczystej gali każdy z nich otrzymał statuetkę i dyplom oraz nagrodę pieniężną o wartości 10.000 zł każda. Tegoroczni laureaci to przedstawiciele różnych pokoleń, reprezentujący różne zawody i spojrzenie na rzeczywistość. Łączy ich jedno – troska o zachowanie dziedzictwa narodowego.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom XVI edycji konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego poprowadził Tomasz Kammel. Imprezę uświetniły występy Alicji Majewskiej przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza i kwartetu smyczkowego oraz Michała Bajora z zespołem.

Poniżej pełna lista laureatów XVI edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego:
- Adam Wenkler (pow. płocki)
- Jadwiga Kresa (pow. węgrowski)
- Jan Kania (pow. ostrołęcki)
- Krzysztof Ścierański (pow. legionowski)
- Jadwiga Korneszczuk (pow. płocki)
- Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna” (pow. ostrołęcki)
- Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie (pow. pruszkowski)
- Zespół ludowy „Sobótka” z Czarnolasu (pow. zwoleński)
- Grupa nieformalna „Żwawe Babki” (pow. siedlecki)
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza (pow. wołomiński)

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×