zdjecie 762
zdjecie 762
2018-09-27T18:35:43+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Janusz Chojnowski pisze do Budki Suflera. Wyjaśnia sprawę z "Piątym Biegiem"

REKLAMA
REKLAMA
3
1
10

Kandydat PiS na burmistrza Różana odniósł się do oświadczenia zespołu Budka Suflera. Zespół domagał się przeprosin za wykonanie przez Janusza Chojnowskiego utworu "Piąty bieg" na miejsko-powiatowej konwencji PiS w Ostrołęce. "Nie proszono mnie na scenę jako kandydata, tylko jako śpiewaka" - wyjaśnia.

Przypomnijmy, kandydat PiS na burmistrza Różana Janusz Chojnowski podczas miejsko-powiatowej konwencji PiS w Ostrołęce zaśpiewał piosenkę "Budki Suflera" pt. "Piąty bieg". Nagranie trafiło do internetu, a jeden z członków zespołu stwierdził, że piosenka została wykorzystana bez zgody zespołu i zażądał przeprosin. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Poniżej treść listu, jaki Janusz Chojnowski wystosował do Tomasza Zeliszewskiego z zespołu "Budka Suflera".

Szanowny Panie,

Pragnę przeprosić Pana i zespół Budka Suflera za zaistniałą sytuację. Jednak nie mogę brać odpowiedzialności za treści upubliczniane w internecie i mediach publicznych na mój temat oraz za powstałą sytuację.

Pragnę wyjaśnić, iż prawdą jest, że kandyduję na stanowisko Burmistrza Gminy Różan w nadchodzących wyborach samorządowych z list Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.  Prawdą jest również, że wykonałem Państwa utwór pt. „Piąty bieg”. Nadmienię, czego nigdzie nie opublikowano, że jestem od wielu lat Państwa fanem i cenię Państwa twórczość. Po prostu kocham Państwa piosenki. Doceniam zawodowstwo i profesjonalizm w tym co robicie.

Odnosząc się do całego zdarzenia chcę wyjaśnić, że na wspomnianej konwencji Prawa i Sprawiedliwości byłem zaproszony w charakterze (duże słowo) artysty. Miałem wypełnić lukę pomiędzy prezentacjami kandydatów i wystąpień zaproszonych gości. I tak było. Nadmieniam, że nie pobrałem z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Poproszono mnie o występ, na który się zgodziłem ponieważ kocham śpiewać.

Była to konwencja miejsko-powiatowa, na zlecenie której (oprawę muzyczną) realizowało Ostrołęckie Centrum Kultury. Jestem przekonany, że opłaty ZAIKS z tytułu praw autorskich zostały uiszczone przez organizatorów konwencji.

Nie proszono mnie na scenę jako kandydata na urząd Burmistrza Gminy Różan tylko jako śpiewaka.
Ponieważ zamieszkuję w mieście Różan, w powiecie Maków Mazowiecki, nieuzasadnionym byłoby prezentowanie mnie na konwencji jako kandydata. Ostrołęka i powiat ostrołęcki nie jest moim okręgiem wyborczym. Po prostu zaszło nieporozumienie, nie z mojej winy, za co przepraszam.

Najwyraźniej, możliwe że moi lokalni oponenci chcieli mnie zdyskredytować wysyłając do Pana nieprawdziwe informacje. Podkreślę, że gdybym się lansował i chciał wykorzystać Państwa utwór do swojej kampanii to zapewne udostępniłbym nagranie na swoim facebookowym profilu, a tego nie uczyniłem.

Z wyrazami szacunku
Janusz Chojnowski

PS. Marzeniem moim jest, że po wygranych wyborach na Burmistrza Gminy Różan, zaproszę Pana i zespół BUDKA SUFLERA na nasze lokalne święto „ Dni Różana 2019”

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×