2017-03-03T12:47:31+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Janusz Korwin-Mikke o kobietach: "Słabsze, mniejsze, mniej inteligentne" [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
3
2
6

Polski eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke: "To oczywiste, że kobiety muszą zarabiać mniej, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne". Te słowa wywołały burzę i falę komentarzy, zarówno w Parlamencie Europejskim, jak i w internecie.

Janusz Korwin-Mikke podczas dyskusji w Parlamencie Europejskim stwierdził, że kobiety powinny zarabiać mniej, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne. Fragment wideo z dyskusji na swoim profilu na Facebooku zamieściła Grupa Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim. "Niewiarygodne" - piszą członkowie grupy, zdziwieni tym, że ktoś może mieć tego typu poglądy w 2017 roku.Janusza Korwin-Mikkego spotkała za te słowa niezwykle ostra krytyka. Wiele kobiet wpisywało się na jego facebookowym profilu, głos zabierali także przedstawiciele różnych środowisk. W końcu głos zabrał sam Korwin-Mikke, odnosząc się do słów krytyki po jego wypowiedzi.

- Kobiety są przeciętnie mniej inteligentne - a nie ma to nic wspólnego z tym, czy p.Kowalska - lub jakakolwiek inna kobieta - jest ode mnie mniej (lub bardziej) inteligentna - pisze Janusz Korwin-Mikke. - Nie rozumiem przy tym, czemu Panie czepiają się tej inteligencji. To nie jest najważniejsza cecha człowieka. U mężczyzn ważniejsza jest siła i mądrość, u kobiet uroda i mądrość. Kobiety są zresztą średnio mądrzejsze od mężczyzn (Skąd to wiemy? Bo nie widziano jeszcze kobiety, która by latała za facetem dlatego, że ma ładne nogi...) i mają lepszą pamięć - ale nie widziałem mężczyzny, który by się o to obraził! Mają Panie jakiś kompleks... - dodał europoseł.

Co na to komentatorzy? Zdania są podzielone.Jak oceniacie słowa lidera partii Wolność?

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×